Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning bi-5581M, doradźcie


Recommended Posts

Mam replike

 

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/bi-5581m_boyi-2640.html

 

I chciałem zrobić ją na sniperke, akurat 'tuning' zewnętrzny to żaden problem bo na tym się akurat znam, ale problemem jest wewnętrzny, bo na tym się prawie w ogóle nie znam. Co pasuje? jakie firmy są dobre? więc proszę o pomoc.

 

Co tak na prawdę bym potrzebował do tej repliki, żeby ją zrobić na sniperke?

 

Zapewne jakąś mocniejszą sprężynę, te prze różne tłoki i cylindry itp? zapewne lufę precyzyjną i co jeszcze ?

Zakres mam powiedzmy do 800zł ( za co pewnie mogę wszystko zmienić i wzmocnić )

 

Poradzcie mi firmy i co by pasowała, i co warto zmieniać..

 

Będę bardzo wdzęczny, i przepraszam jeżeli jest to 'noobskie' pytanie, ale każdy kiedyś musi stuningowac swoją pierwszą replike i poznac jak to wszystko działa :)

Link to post
Share on other sites

Co byś potrzebował by z tego zrobić replikę snajperską? Innej repliki. Niestety ale z czegoś takiego nie zrobisz nic co by strzelało na ponad 70 metrów, a i tak z tym byś miał problem. W ASG aby stworzyć snajperkę musisz pamiętać nie tylko o mocy, gumce hop up, lufie, ale również o wielu innych czynnikach wpływających na np.: powtarzalność strzału. Mój kumpel z team-u chce stworzyć karabin wyborowy(czyli coś gorszego od snajperki) i właśnie próbuje dokładnie ten sam model sprzedać. Myślę, że to mówi samo za siebie.

Link to post
Share on other sites

Z M-ki Boyi nie zrobisz snajperki.

 

Albo nie:

 

Z M-ki Boyi zrobisz snajperkę. Jak wymienisz dosłownie całe wnętrze, od szkieletu GB przez kable, tłok, dyszę, cylinder, sprężynę, lufę, silnik, zębatki, gumkę, komorę HU itd.

I wtedy się módl, żeby Ci body nie strzeliło. :D

 

Koszty wyjdą takie, że o ja Cię p...rzepraszam.

 

Skoro już ustaliliśmy ten jakże ważny fakt... Kup preclufę, jakąś porządną gumkę HU, uszczelnij porządnie układ. Uzyskasz strzelający przyzwoicie karabin. Jak zaczniesz tuningować...

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki..

 

No akurat że Boyi to jest firma taka jaką jest to wiem, jakościowo nic wspaniałego

 

A weźmy n.p. karabinek SR 25 firmy ACM. Bo ten już tak naprawdę jest karabin wyborowy tak?

Więc zewnętrznie to lunetę jakąś dobrą znaleźć i dwójnóg

 

i wewnętrznie to już chyba było by trochę 'normalniejsze 'go ztuningować, zamiast marnować kasę na tuning Boyi'a.

Jak myślicie, Warto by było go tuningować? lub przynajmniej bardziej opłacalne niż Boyi'a ?

Link to post
Share on other sites

Bez tuningu to SR25 nie jest niczym więcej jak mocną szutrmówką. To, czy coś jest wyborówką/snajperką - zależy od osiągów repliki, a nie od wyglądu - a osiągi stockowej repliki powalające nie są.

 

ACM to nie firma, to oznaczenie All China Made, czyli wrzucenie wszystkich chińskich producentów do jednego worka (dla wygody). To SR jest zapewne albo od JG (GFC), albo od A&K (P&J). Zewnętrznie owszem - tylko lunetę znaleźć, i to niekoniecznie dobrą - na warunki ASG świetnie sprawdzają się tanie, chińskie 3-9x40. Dwójnóg nie każdemu się przydaje.

 

Natomiast wewnętrznie - tutaj szykuj przynajmniej 5-6 stówek, jeśli chciałbyś zobaczyć, że Twoja replika ma przewagę zasięgu i celności nad innymi, typowymi replikami. Jeśli chciałbyś, żeby zrobić z niej typową 'snajpę', to szykuj dodatkowo minimum 1000, a możliwe, że znacznie więcej. Ale owszem - łatwiej zrobić wyborówkę z SR niż z emki Boyi'a - wynika to z innego gearboxa zastosowanego w replice SR (V2 long). Tylko, że na ten temat, to już poczytaj sobie odpowiednie tematy. Polecam zajrzeć do działu 'Karabiny wyborowe' - znajdziesz tam przynajmniej dwa interesujące tematy.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...