Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumik do cm041sd6


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak to jak to jest z tym tłumikiem w tej replice. Z tego co widziałem na filmikach to tłumik się odkręca poprzez taki obrót o 90 stopni (tak jak by on nie był na zwykłym gwincie) a przede wszystkim o to czy można dokupić dłuższy?

Chciałbym się również dowiedzieć jaka jest długość tłumika dołączonego do repliki.

Pytam ponieważ nie miałem okazji widzieć na żywo takiej repliki a jestem zainteresowany jej kupnem (i potencjalnym upgrad'e np. dłuższa lufa precyzyjna).

Link to post
Share on other sites

Chłopie! czyś Ty widział jak wygląda mp5 z dłuższym tłumikiem? Koszmarnie :excl:

Odpal sobie PIMP MY GUN i sprawdź.

 

np. myweapon.jpg

Ależ oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że może wyglądać nie najlepiej (i tak wszystko jest sprawą gustu).

Dlatego zapytałem się o długość tłumika i o to czy są dostępne zamienniki. Najchętniej nic bym nie zmieniał ale jeżeli już by mi przyszło coś takiego do głowy to chciałbym wiedzieć jakie zmiany musiałbym wprowadzić. Myślę, że jak by przyszło zamontować tłumik o 2 cm dłuższy to było by to nie zauważalne.

Tak czy inaczej dzięki za opinie bo to także daje mi pewien pogląd na taką modyfikacje ;).

Link to post
Share on other sites
Myślę, że jak by przyszło zamontować tłumik o 2 cm dłuższy to było by to nie zauważalne.

Zgadza się, byłoby to niezauważalne. Zarówno pod względem wyglądu jak i działania.

 

i potencjalnym upgrad'e np. dłuższa lufa precyzyjna

Wystarczy wstawić preckę dobrej jakości, dłuższa nie musi być. Długość lufy w AEGach ma znaczenie, ale nie takie jak w wersji ostrej więc stwierdzenie dłuższa lufa=lepsze skupienie i zasięg jest w tym wypadku nieprawdziwe. Tzn. prawdziwe, ale efekt jest zbyt mały, by warto było wydłużać replikę o powiedzmy dodatkowe 10cm.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, byłoby to niezauważalne. Zarówno pod względem wyglądu jak i działania.

Ależ oczywiście zdaję sobie z tego sprawę i dla 2cm nie zmieniałbym lufy. Pisząc 2cm miałem na myśli, że jeżeli zabrakło by tyle do wsadzenia lufy np. 407mm to wtedy mógłbym się pokusić o zamontowanie dłuższego tłumika.

W życiu by mi nie przyszło do głowy zamieniać tłumik tylko po to aby zamiast lufy np. 220mm wsadzić 250mm szkoda zachodu (no chyba, że jakaś stokowa na preckę promyka).

 

Wystarczy wstawić preckę dobrej jakości, dłuższa nie musi być. Długość lufy w AEGach ma znaczenie, ale nie takie jak w wersji ostrej więc stwierdzenie dłuższa lufa=lepsze skupienie i zasięg jest w tym wypadku nieprawdziwe. Tzn. prawdziwe, ale efekt jest zbyt mały, by warto było wydłużać replikę o powiedzmy dodatkowe 10cm.

O 10cm może i nie ale z tego co czytałem to te mp5 mają lufy 220mm lub 250mm (jakieś rozbieżności w opisach) więc jeżeli jest 220 to z chęcią zamieniłbym na takie 407mm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...