Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam !!!!

 

 

Posiadam replikę karabinu m16 a4 od P&J . Ostatnimi czasy poszedł mi szkielet w gb.

 

Kupiłem sobie nowy jakis chinski kompletny gearbox. Otworzyłem go włożyłem stary zestaw cylindra (dysza,cylinder,głowica cylindra) i stary tłok z głowicą tłokai springa.

 

Po włożeniu gb , niby wszystko cacy strzela na pusto . Poszedlem wiec sprawdzic zasieg na kulkach i w tym momenicie moje zdziwienie , po nakreceniu hi-capa tylko 1 strzał był z kulka , reszta puste. Na dodatek zasieg marny i kulka leci w dol . Hmmm nakrecam ponownie , znowu 1 kulka tylko leci i tak samo miernie. Mysle co tu jest nie tak ? Wsadzam kulke do lufy nie przez mag i zasieg jest w tedy taki jak powinien byc bez hopa , zpewnoscia leci 2 razy dalej w porownaniu do normalnego uzytkowania.

 

Rozebrałem znowu gb wymieniłem cylinder , głowice cylindra i dysze . I jest to samo . Nie wiem czego jest to wina . Moze ktos z was cos doradzi .

 

Z gory dziekuje.

Link to post
Share on other sites

Pozyczyłem magazynek od kolegi. Moje zdziwienie :D Kulki podaje i leca , nie wiem jak daleko bo ciemno jest ale slychac ze leca , ustawilem hopa pod maxa i zacinka odrazu . Problem podawania kulek nie wiem czy zlikwidowany . Teraz podejrzewam ze cos jest zle albo z komora , albo z gumka hop czy dystanserem , lecz sam nie wiem .

Link to post
Share on other sites

Hmm jak zle moglem dysze złożyć ? ;D

 

Jak mam gearbox złożony juz to dysza powinna byc sztywno czy sie wciskac ? po oddaniu kilku strzałów po złozeniu . A komora jest mocno w tyl dopchnieta , taki patent fajny mam ze sprezyna we froncie. Powinna byc mocno w tyl ? ( blizej gb) .

 

A jak jest to problem ze szkieletem to co trzeba zrobic i jak to sprawdzic czy to jest jego wina ?

Link to post
Share on other sites

I raczej to jest przyczyną. Wciśnij dyszę do gb ile się da i sprawdź czy kulki pobiera - jeżeli nie musisz dać dystans pomiędzy szkielet a komorę. U mnie pomogła puszka po piwie aż 6 warstw m120 guardera i bore up tego samego producenta - 465fps :)

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Miałem podobny problem z zasięgiem i działaniem HU w G&P Tank (krótkie M4). Problem pojawił się po tuningu i montażu BoreUp'a. Okazało się że winna jest delikatnie dłuższa, niż oryginalnie, dysza. Ale do czego piję -jest szansa że szkielet GB, który Zakupiłeś ma cieńszą przednią ściankę a co za tym idzie, dysza jest w nim bardziej wysunięta i powoduje zacinki w komorze HU ze względu na zmienioną synchronizacje podawania amunicji. Recepta na to jest podklejenie jakiegoś dystansera (Wiesz, plaster, taśma izolatka, nie za gruby filc itd.) pomiędzy GB a komorę HU. Pisałeś też o magazynku (Twój nie podaje a kolegi tak), może to być spowodowane delikatna różnicą w głębokości na jaką mag wchodzi do gniazda. Przy problemie z dyszą, o którym pisałem to mogło by być przyczyna takiego stanu rzeczy. Spróbuj podkleić wspomniany dystans a jeśli to nie pomoże to być może problem faktycznie leży w magu. Sprawdź przy okazji czy gumka HU Ci się nie podwinęła (taki banał ale zawsze ...). Jeśli i nowy mag nie rozwiąże problemu to ja został bym w okolicach połączenia GB i komory HU szukając rozwiązań ...

Link to post
Share on other sites

seger

Hmmm nie rozumiem zbytnio . "I raczej to jest przyczyną." Ta komora docisnieta w tyl ? . I jak mam sprawdzic czy kulki pobiera ? Dystans pomiedzy komora sprawdzalem wyjmujac ta sprezyne i zostawiłem tyłko ta małą sprezynke . To komora chodziła do przodu i do tyłu i wtedy to wogole lipa byla. Moze by cos pomoglo gdyby byla nieruchoma . No sam nie wiem

 

DobryDobrodziej

dzis nie mam juz czasu i checi , ale zobacze jutro co i jak . Przy okazji kulki bedzie widac , to roznice zobacze odrazu.

Edited by sidor95
Link to post
Share on other sites

chodzi mi o to ze masz różne magi i na jednym podaje ok a na innym wcale albo co któryś strzał bo komora się przesuwa. weź maga na którym zacina się non stop. i sprawdzaj aż do bólu podkładki dając pomiędzy szkielet a komorę i zobacz kiedy działa płynie juz ale nie spadają fps. i zamiast tej małej sprezynki daj dużą, twardą spręzynę na lufę np. z silnika.

Link to post
Share on other sites

ok wrocilem dzis bardzo szybko , wiec mialem czas na przetestowanie repliki na 2 maqach .

 

Mag 1 (kolegi)

Hmm na magu kolegi kulki sa podawane ale leca w dol im wiecej hopa tym bardziej skreca badz w dol na 0 strzela najlepiej .

 

Mag 2 (moj)

kulek nie podaje , ale jak wcisakm go reka do gory to podaje . Kulki leca raz ladnie raz huyowo tzn skrecaja nie wiem moze zalezy od tego jak rusze magazynek .

 

 

No i co z tego wynika ? Trzeba podkladowac chyba . Bo jak ruszam magazynkiem to czsami kulka poleci ladnie .

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...