Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Garmin Foretrex 301 a 401


Recommended Posts

Pytania skierowane głównie do użytkowników mających styczność z obydwoma modelami:

 

-Czy warto inwestować dodatkowe 200zł za kompas magnetyczny i wysokościomierz barometryczny? Przydawały się wam te dane?

 

-Czy kompas magnetyczny pozycjonuje wyświetlacz na 000 podczas postoju, czy jednak trzeba się przemieścić jak to było we wcześniejszych modelach?

 

 

Link to post
Share on other sites

Wysokościomierz barometryczny faktycznie sprawuje się nieco lepiej, tylko, że de facto dane dot. wysokości nie były mi nigdy potrzebne. Co do kompasu, wskazywał kierunek podczas postoju, ale mój egzemplarz miał tendencje do ogólnego gubienia kierunku w związku z czym raczej nie zaufałbym jego wskazaniom. Ogólnie szybko się pozbyłem wszystkich swoich foretrexów.

 

Na Twoim miejscu zaoszczędziłbym te 200 zł, kup dziewczynie kwiaty - będziesz miał więcej pożytku ;)

Link to post
Share on other sites

Barometryczny wysokosciomierz przydatny w gorach. Moze jeszcze dla pasjonatow latania. Jesli planujesz uzywac GPSa w terenie nizinnym to ... na kiego grzyba ci on? Kompas przydatna rzecz, ale azymutu nim nie wyznaczysz, mapy nie zorientujesz wiec...kup jakiejs dziewczynie kwiaty i zapros gdzies. No i kwestia dziewczyny rozwiazana ;)

Ps. Jest juz watek w dziale nawigacja o GPS w komorce. Poczytaj tam co radza koledzy. Lepiej kup jakis kompas i Jak ci nawali GPS masz po reka system unplugged.

Link to post
Share on other sites

Widzicie koledzy Swoją Cammengę już mam jakiś czas, nawet o dziwo potrafię jej używać ale potrzebny mi GPS głównie z powodu nocnych wędrówek, gdzie branie czegokolwiek na azymut jest bardzo utrudnione z powodu ograniczeń w widoczności, ale też nie tylko dlatego. Kompas magnetyczny ma w zamyśle orientować GPS podczas dłuższych postojów a nie służyć do poruszania się na azymucie, już tłumaczę. Użytkownik zmuszony do przesiedzenia w miejscu dłuższego czasu bez ruchu musi nagle włączyć GPS aby się znawigować do konkretnego punktu, w wersjach 101/201/301 aby zorientować wyświetlacz trzeba się przemieścić niewielki dystans, i stąd właśnie pytanie jak to jest w 401? Proponuję nie poruszać więcej tematu kwiatków kobiet i lepszych wydatków. Jeśli to działa tak jak mam nadzieję że działą to biorę ten model, jeśli nie to biorę 301. ;) Ktoś jest mi w stanie udzielić odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hehe po jakimś czasie użytkowania postanowiłem podzielić się uwagami. Kupiłem urządzenie G401:

 

-Nie zauważyłem zamulania opisywanego powyżej, w porównaniu do 101 działa o niebo lepiej i o drugie niebo szybciej nawiązuje łączność z satelitami.

 

-Bezprzewodowy transfer zajebiście ułatwia życie, tym bardziej że 401 bez problemu łączy się z urządzeniami mapowymi z opcją transferu

 

-Opcję kompasu wyłączyłem bo utrudnia odbywanie marszu, łapie namiar tylko po odpowiednim wypoziomowaniu przez co zbyt wiele czasu poświęca się na obserwację ekranu zamiast własnego sektora. Jednakże przydaje się podczas postojów.

 

-Barometr(zresztą tak jak i kompas) gubi dane po dłuższym okresie nieużywania, trzeba go wtedy kalibrować. Przydatny był tylko raz kiedy miałem podaną dokładną wysokość RP, a szedłem na kompas nie mając koordynat tegoż RP.

 

Ogólnie mówiąc gdyby nie fakt że w grupie mamy dwa takie urządzenia i urządzenie mapowe, w obecnym momencie nie wydawał bym pieniędzy na 401, tylko kupił 301. Jeśli zamierzasz używać Foretrex'a jako jedyna osoba w twojej okolicy wybierz 301, koordynaty da się zawsze wprowadzić ręcznie. Nie zabiera to wiele czasu.

Edited by Lamus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...