Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Upgrade AK 74 (cm 031)


Recommended Posts

Witam Was! Jestem nowy, więc nie potrafie zbytnio obsługiwać się Waszym forum. :) Może mi ktoś pomóc w przerobieniu mojego AK 74 (cm 031)? A mianowicie chodzi mi o wymiane kolby z plastikowej na oryginalną z AKM. Kupiłem zestaw okładzin i kolbę z oryginalnego AKM, przerobiłem lekko okładzine rury gazowej i łoża dolnego, wydrążyłem w kolbie miejsce na baterie lecz mam problem, jeżeli zacznę wycinać kwadratowy otwór na mocowanie to może dojśc do złamania kolby u podstawy. I tu zaczyna się problem, czy wie ktoś jak można (i czy wogóle) przesunąć kable tak by batka była pod pokrywą? Pozdrawiam Was i czekam na odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć ,mam odpowiedź na pytanie :biggrin: , batka może zostać zamieszczona pod pokrywą zamka, ale będzie konieczna wymiana baterii na stick, bo stokowa się po prostu nie zmieści. Wykonanie :

 

-1- 031 w stokowej kolbie ma 2 złączki mini, ta po środku trzeba rozłączyć http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0e9c46dd38fe3d5.html

 

-2- teraz rozkładamy kałacha na części tak żeby się dostać do GB

 

-3- bierzemy kabelek z złączką i przekładamy ją między GB a body ,tak żeby kabelek z złączką (zielone coś ) wyszedł o tu ---> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b8994e2fd6ca03d.html

 

-4- teraz mamy wystarczająco miejsca żeby bateria stick zmieściła się i udało by się podpiąć kabelek

 

minusy :

- nie będziesz miał bezpiecznika

 

PS.jeżeli pokombinujesz to na pewno bezpiecznik możesz gdzieś jeszcze umieścić,

Edited by Hiena_Echo 1
Link to post
Share on other sites

Do Cm 031 które jest repliką karabinka AK74 będzie nie koszerne kładzenie drewien od AKM.

Jeśli masz w tej cymie body plastikowe to bez sensu jest dorabianie tych wszystkich części od ostrego kałasza.

Ale jak już zacząłeś, to tak czy tak będziesz musiał wyciąć wpust tego "kwadracika" w kolbę, no i jeszcze zrobić miejsce na płaskownik z dołu trzymający kolbę.Łatwiej byłoby robić to z kolbą od 47 ponieważ ona była podobnie montowana w ostrym i ma miejsca na płaskowniki.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Jednego nie rozumiem, dlaczego jaracie się tym, że chłopakowi chciałem dokładnie to wytłumaczyć ? może nie wiedział że tak idzie kabelek poprowadzić , a to że przerabia sobie kolbę to już jego sprawa i jego gust. doncorleone1122 pytał się czy idzie baterię zmieścić pod porywom to mu napisałem ,a ty Lesio ani nie odpowiedziałeś na pytanie ,tylko już wąty do mojego posta, czy to dlatego że pisze nowy i mam 2 posty za sobą ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...