Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle i hełm - jak przylegają?


Recommended Posts

Cześć.

 

Chciałbym kupić hełm - M1(stalowy) lub z ABS -> Frycek (GI stajl) ;) http://military.pl/s/m/RT1994OD.html

 

mam tylko takie pytanie: używam gogli SW&D - jak ściśle te gogle (lub ewentualnie podobne) przylegają do oczu w trakcie ich używania z w/w hełmami. Nie chcę po prostu być w sytuacji, kiedy wydam pieniążki na coś czego nie będę mógł używać (zdecydowanie wolę gogle niż okulary ochronne) - bo po założeniu hełmu i gogli na niego okaże się, że gogle nie przylegają do twarzy i można dostać kulkę z boku w oko :? między gogle a hełm :?

Link to post
Share on other sites
Wolę dmuchać na zimne:)  

Czyli gogle po odpowiednim uregulowaniu paskami ściągającymi ściśle przylegają do twarzy?

Jakich używasz gogli? Bo hełm - ten z avatarka to Frycek, jeśli się nie mylę:)

 

Tak to Fritz a dokładnie jego kopia z ABSu. Co do gogli używam Uvex Ultrasonic ale to nie ma różnicy jakie gogle, każde jeśli są dobrze dopasowane spełniają swoje zadanie

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja używam kopii Fritza i gogli Uvex Ultrasonic 9302 285 - nie mam problemów z ochroną oczu. Tak sobie dopasowałem gogle, że hełmu nie muszę przechylać do tyłu a gogle lekko (ze 2mm) odstają u samej góry pod hełmem. Dzięki temu w ogóle nie znam problemu parujących gogli.

 

Pozdrowionka

MAJKI

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję wszystkim za info :) Bardzo mi pomogliście :))

 

U R DA MAN !(każdy z osobna ;) )

 

PS1. SW&D parują mi cholernie, mimo zerwanych pasków na otworach wentylacyjnych i tego paska folii na gąbce, ale kupiłem antifoga za 7 zł i jest ok:)

 

PS2. Co do samych gogli do chciałbym dodać, że na military.pl są dwie wersje za 70 i 80 zł. Według tłumaczenia pana ze sklepu, wersja za 80 zł ma szybke balistyczną (jakaś noname, nie żadna firmowa) a wersja za 70 to zwykła szybka.

Link to post
Share on other sites

 

PS1. SW&D parują mi cholernie, mimo zerwanych pasków na otworach wentylacyjnych i tego paska folii na gąbce, ale kupiłem antifoga za 7 zł i jest ok:)

I tak ma być.

PS2. Co do samych gogli do chciałbym dodać, że na military.pl są dwie wersje za 70 i 80 zł. Według tłumaczenia pana ze sklepu, wersja za 80 zł ma szybke balistyczną (jakaś noname, nie żadna firmowa) a wersja za 70 to zwykła szybka.

Zazwyczaj gogle SW&D są sprzedawane w dwóch zestawach - z balistyczną i bez. Ja swojej mam gdzieś, pokryte zaschnięta n-tą warstwą "antifog'a" leżą w koszu z innymi bezużytecznymi bzdetami.

Generalnie można polecić je do noszenia na hełmie jako ozdoba.

Link to post
Share on other sites

dzikki ma racje co do SW&D, ladnie sie prezentuja na helmie... i niestety bardzo czesto tylko w tej postaci. Osobiscie kiedys uzywalem SW&D i na poczatku bylo dobrze... pozniej kupilem x-one i uwazam, ze okulary sa najlepsze jak narazie. No i gogle te maja tez jeden minus... jezeli chcesz je nosic pod helmem polskim kevlarowym, to bedzie trudno... trzeba robic akrobacje z helmem zeby gogle sie zmiescily na oczy :P

Link to post
Share on other sites

Odświeżam ten temat :?

 

Ponieważ nie chce zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu podam tą informacaje tutaj. Jeżeli ktoś nosi sie z zamiarem kupienia repliki Fritza to to powinno go zainteresować

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46173797

 

normalnie taka replika kosztuje 199zł , co prawda firma inna ale zawsze jakaś oszczędność :)

 

http://military.pl/s/m/scan/fi=products/st...ort=&ms=AR00015

 

PS:nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedawcą w/w hełmy , ja jedynie informuje innych Forumowiczów o całkiem niezłej okzaji :D

 

No to tyle :twisted:

Link to post
Share on other sites

Ja używam FRITZ ( firmy JUST) + gogle Bolle X500 - wygląda fajnie, bardzo dobrze się dopasowywują.

 

Polecam militaryphotos.net i tam sobie poszukaj fotek z Iraku mozna podłapać ktorego gogle jak przylegają do hełmu... a ponadto kup kommandos'a z tego miesiąca jest tam opis paru typów gogli m.in. ESS i X800

Link to post
Share on other sites

Sorry że ja cały czas o tym allegro ale jak ktoś kupi replike Fritza to może do niego dokupić paski od adammodoka i ma Fritza jak sie patrzy co prawda z ABSu a nie z kevlaru ale zawsze cóś :P :P

Wsumie to nie takie złe rozwiązanie bo replika jest bardzo lekka :)

Link to post
Share on other sites

Podobnie jak kolega wcześniej nie chciałem zakładać kolejnego tematu, a mam jednakże pytanie dotyczące ABS'owych replik hełmu FRITZ.

 

Czy jest możliwość, żeby w jakikolwiek sposób pozbyć się tego materiału wyściełającego wnętrze hełmu, a zamontować fasunek, np. od polskiego hełmu kevlarowego?

Wiem, że istnieją repliki które posiadają normalny fasunek, a nie materiał jak w kasku motocyklowym, produkuje je firma JUST, ale jak narazie są dla mnie nie osiągalne.

 

 

pozdrawiam Buli"

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba wyrywać tego materiału, bo go tam nie ma :) Przynajmniej w mojej wersji hełmu :)

Na firearms.pl jest wersja hełmu za 125 zł. Dokładnie wypytałem się o niego i poprosiłem o foty. Sprzedawca podał mi tego linka:

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...tegory?menu1=10

U góry po prawej jest zakładka "Combat gear", a obok "New releases", tą "New.." zmieniamy na opcję "Helmets..."

Macie tam coś co się nazywa "Star Black Helmet". Kosztuje 18,50 dolca. To jest to co sprzedaje firearms. Zobaczcie foty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...