Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]funkcje w druzynie...


Recommended Posts

witam

na forum szukalem ale znalazlem tylko humorystyczne wytlumaczenia funkcji w druzynie :)

chodzi mi to ze sa snajperzy, zwiadowcy, szturmowcy itd

prosze napiszcie czym powinien sie zajmowac dany osobnik na obsadzonej funkcji,

jak to wyglada u Was w druzynie?

pozdr

Link to post
Share on other sites

Fireteam:

Rifleman (strzelec)- dowódca

Grenadier

Radiooperator

Medyk

Saw gunner( wsparcie ogniowe)

 

Sniperteam:

 

Snajper

jego "pomocnik" :wink:

 

 

Może być więcej osób pełniących poszczególne funkcje. Często jest tak, że np. grenadier jest w stanie pełnić funkcje medyka, rifleman-radiooperatora etc. Np. w USMC, w drużynie (13 osóB) jest podajże 3 strzelców obsługujących podwieszane granatniki m203, 2 km-istów....reszty nie pamiętam... opisane to jest w ostatnim numerze "Strzału" :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Co do poruszania sie w tereniw odsyłam na http://specops.superhost.pl/ Gdzie ładnie jest to opisane w zielonej taktyce. Na forum też gdzies był temat o szykach (cygaro i takie tam - szukaj)

 

A co do funkcji w drużynie to moim zdaniem jest z tym róznie. Po pierwsze trzeba miac zgrana drużyne w której nikt nie bedzie sie wyłamywał. Na warunki airsoftu w druzynie przydało by się miec:

- dowódcę

- medyka

- grenadiera

- radiooperatora

- snajpera

- zwiadowce

Piasał to zreszta Andrzej tylko ja pominąłem pomocnika snajpera i wsparcie ogniowe:D

 

Tylko ze to jest tylko teoria bo:

- scenariusz nie przewiduje mozliwosci uzycia medyka i juz jedna funkcja odpada

- nikt nie ma granatnika lub granatów i tez coś odpada.

- itp.(jak to moja koleżanka powiedziała i tak pokolei:D)

 

Wszystko w tej kwestii jest zależne od druzyny i sytuacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Medyk może leczyć rannych np. podbiegając do nich i dając jakieś "coś" co będzie umówionym opatrunkiem, ale postrzelony musi kuśtykać ...

Chłopaki, ruszcie głową, użyjcie fantazji; granaty możecie zrobić produkcji domowej :wink: (petarda oblepiona kulkami) i może być naprawdę fajna zabawa, bo po co się ograniczać :lol:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...