Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P226 z Cyberguna (KJW) - nisko strzela


Recommended Posts

Witajcie.

 

Jestem nowy na forum. Normalnie strzelam z P226 9mm (time & precision), jednak choróbsko nie pozwala mi jeździć na strzelnicę. Stąd w celu zachowania nawyków zdecydowałem się na zakup repliki P226 ASG. Ze względu na wyważenie zbliżoną siłę na spuście i jako takie coś co przypomina odrzut mój wybór padł na KJW P226 GG. O samej replice niejeden bajt już został przelany, stąd tylko wspomnę, że trafił mi się egzemplarz, który gaz trzyma i całkiem ładnie pracuje. Z racji dostępnych warunków strzelam z niego na 8m. No i tutaj jest mały zonk. Strzela nisko. Kulka 0.2g na wylocie ma 92m/s, jednak na tych 8m punkt trafienia jest 8-9 cm poniżej punktu celowania (przy celowaniu na muszkę i szczerbinkę). Po próbach jako taki sukces uzyskałem przy kulkach Bulldog 0.12g i hop-upie ustawionym na ok 3/4 (punkt trafienia jest wtedy zakryty muszką). Ciekawostką jest to, że oryginał też strzela nisko (jak się dowiedziałem - taka jest polityka firmy), ale tam wystarczyło wymienić szczerbinkę z numeru 8 na 10 i strzelał na 20m w punkt. Niestety w replice i muszka i szczerbinka nie są wymienne :(. Jak rozmawiałem z przedstawicielem sklepu to niestety już jest po gwarancji (3 mies) i może coś w nim pogrzebać. Z drugiej strony nie chciałbym za dużo w nim grzebać, bo poza tym, że strzela nisko to naprawdę nie mam się do czego przyczepić - bez problemu na tych 8m się mieszczę w 4cm nawet na tych lekkich kulkach. No i traf chciał, że mój kolega przyszedł kiedyś do mnie, postrzelał i że on też chce taką replikę (też strzela normalnie z P226 :D ). No i przyszedł ten drugi egzemplarz, przestrzelany w sklepie. Notatka załączona mówi, że strzela prościutko. No to strzelamy z kulek 0.2g. Strzela nawet trochę niżej od mojego... Potem kolega wziął oba i postrzelał na kilkanaście metrów. Mówi, że po prostu kulki lecą w dół. Czy wszystkie egzemplarze KJW P226 tak mają? Czy da się coś z tym zrobić? A może jakoś zmodyfikować przyrządy celownicze?

 

Z góry jestem wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Tak, regulowałem hop-up. Jak pisałem, najwyżej latają kulki przy ustawieniu hop-upa na ok 3/4 maksimum. Mam kulki 0.12, 0.2 i 0.25, bo też myślałem że to może problem z kulkami, ale wszystkie latają za nisko, z tymże te 0.12 latają najwyżej z nich.

Link to post
Share on other sites

Ja mam King Arms, Bulldog i firmowe cyberguna. Jest między nimi różnica w odskokach na przykład, ale zasada jest prosta - lżejsze latają wyżej. Stąd właśnie moje pytanie - czy jest to właściwość wszystkich P226 z KJW, czy mieliśmy z kumplem "szczęście" i trafiły nam się 2 skopane egzemplarze, które mają lufę w dół (bo innej przyczyny jakoś nie mogę sobie wyobrazić, skoro na chrono mam >90m/s.

Link to post
Share on other sites

To że akurat najlżejsze kulki lecą "najwyżej" to jest to normalne zjawisko, możliwe że masz coś źle zmontowane, lub wadę konstrukcyjną.

Pamiętaj też że to jest tylko zabawka, nie ma co oczekiwać od niej wybitnej celności...

 

Ewentualnie, zmień gumkę HU na jakąś lepszą, sprawdź czy HU dobrze reguluje, może tam coś jest nie tak.

Prawidłowo działający HU powinien większość kulek posyłać do "góry" przy ustawieniu na max.

Link to post
Share on other sites

Cóż, jeśli to jest wada konstrukcyjna w obu klamkach, to kicha. Tak, mam świadomość, że zabawka za 10% ceny oryginału to tylko zabawka, ale... Miałem w ręku i TM P226, który celny był dosyć, kulki latały jak powinny, ale ni choinki nie przypominało to strzelania z oryginału (sprawiał wrażenie po prostu zabawki - ani wyważenie nie było takie, ani spust - nic). KJW wziąłem tylko dlatego, że wydumałem sobie, że na nim najprościej zachować nawyki z ostrej. Ale nie chcę zmieniać sposobu celowania. HU powyżej 3/4 powoduje że kulki znowu zaczynają latać niżej. W obu egzemplarzach. Od 0-3/4 działa jak powinien - podnosi tor lotu. A co do celności to jak pisałem - 4cm kółko na 8m jest wystarczające dla mnie - tylko to chrzanione strzelanie w dół...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...