Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Symulator bomby z zapalnikiem czasowym


Recommended Posts

Witam!

 

Jestem nowy na forum.Jednak postanowiłem się zarejestrować specjalnie w celu napisania tego tematu. Od dłuższego czasu interesuje się elektroniką.Od dawana zastanawiałem się w jaki sposób wykorzystać moją wiedzę na ten temat. Ostatnio przedstawiłem kilka swoich urządzeń elektronicznych na youtube. Jednym z nich był elektroniczny zapalnik czasowy. Jakie było moje zdziwienie ,kiedy po niespełna 80 wyświetleniach filmu otrzymałem propozycje zakupu takiego zapalnika od jednego z graczy w ASG. Pomyślałem ,że taki produkt mógłby przydać także innym ludziom zainteresowanych w tej dziedzinie. Dlatego zwróciłem się tutaj. Być może niektórzy z was już wpadli lub zobaczyli tego typu pomysł, ale nie posiadali wiedzy i sprzętu do zbudowania takiego zapalnika. Innych z kolei ten temat mógł dać inspiracje do stworzenia całkiem nowych scenariuszy.

 

A teraz przejdźmy do rzeczy:

 

To jest film przedstawiający mój produkt:

http://www.youtube.com/watch?v=iDC3PxVECqE

 

Opis urządzenia:

1) Uruchamianie/ wyłączanie -> przełącznik

2) Przyciski (od góry)

a) pierwszy ---> reset (wyłącza i uruchamia zapalnik jeszcze raz)

b) drugi ---> przewija ustawiany czas do góry (wolne naciskanie = pojedyncze dodawanie sekund)(dłuższe wciśnięcie = automatyczne dodawanie sekund(funkcja inteligentny przycisk))

c) trzeci ---> przewija ustawiany czas w dół (wolne naciskanie = pojedyncze odejmowanie sekund)(dłuższe wciśnięcie = automatyczne odejmowanie sekund(funkcja inteligentny przycisk))

d) drugi + trzeci (jednocześnie) ---> uruchamia zliczanie od wybranego czasu

e) czwarty ---> przycisk "wspomagający" (zazwyczaj należy go wcisnąć po resecie i po uruchomieniu w celu "obudzenia" zapalnika - jest to wada która istnieje tylko w prototypie (który widzicie na filmie). W egzemplarzach przeznaczonych na sprzedaż błąd ten zostanie usunięty i przycisk ten nie będzie istniał. Napisałem o tym tylko po to aby uniknąć niepotrzebnych pytań ,które mogły by się pojawić.

3) Sekwencja odliczania:

Sekundy na wyświetlaczu (możliwe do ustawienia w zakresie od 0-99 z dokładnością co do jednej sekundy) są odejmowane z częstotliwością 1Hz (co sekundę). Jednocześnie każdemu pomniejszeniu wartości licznika towarzyszy sygnał akustyczny. Kiedy do "detonacji" pozostają 3 sekundy wyświetlacz zaczyna migać z wysoką częstotliwością (przyśpiesza także sygnał dźwiękowy). Po dojściu sekwencji zliczania do zera na wyświetlaczu pojawiają się migające zera a sygnał staje się ciągły. Dodatkowo zapala się żarówka, w miejsce której można podłączyć inny odbiornik energii (np. silnik) jeśli by zaszła taka potrzeba. W przypadku potrzeby zastąpienia żarówki bardziej "prądożernym urządzeniem" zalecam zastosować pośrednictwo przekaźnika.

4) Zalety:

Na polskim youtube istnieje już kilka filmów prezentujących podobne konstrukcje. Jednak moje urządzenie jest pozbawione wszelkich wad rozsianych po produktach innych użytkowników. Przede wszystkim mój zapalnik posiada funkcje inteligentnego przycisku, możliwość ustawiania czasu z dokładnością co do jednej sekundy oraz wyświetlacz nie daje efektu niepożądanego "migotania" podczas pracy.

5)Cena:

Koszt wyprodukowania w domowych warunkach takiego urządzenia jest dość wysoki w porównaniu do produkcji hurtowej. Oprócz pokrycia kosztów części i dostawy tychże elementów musiałbyś pokryć także koszty robocizny (nie ukrywam że też chciałbym na tym coś zarobić).

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup, specjalnie na sprzedaż mogę zrobić identyczny egzemplarz lub odpowiednio zmodyfikowany zależnie od twoich potrzeb.

Jeśli znajdą się chętni ,mogę także skonstruować inne urządzenia ,które mogą wam się przydać (np. rozbrajane kodem lub przecinaniem kabelków). Elektronika daje dość szerokie możliwości , dlatego rozważę wszelkie propozycje dobrej współpracy. Zastrzegam jednak że z realizacją zamówienia będzie trzeba poczekać do lutego z uwagi na ograniczoną ilość czasu. Teraz chciałbym tylko zorientować się jak duże może być na to zapotrzebowanie.

 

Kontakt:

wojts.95@o2.pl

 

Pozdrawiam i proszę o opinie

Edited by wojts
Link to post
Share on other sites

Czyli widzę że nie ma zainteresowania? Pytam tylko tak orientacyjnie bo napisanie tu nie jest równoważne zadeklarowaniem kupna. Po prostu chciałem sprawdzić czy opłaca mi się robić kolejne wersje tego zapalnika hurtowo ,czy tylko 1 egzemplarz zrobić dla tego użytkownika z youtube.

 

Skończona wersja zrobiona byłaby na polakierowanej, wytrawionej płytce i byłaby o wiele estetyczniejsza od oryginału. Kosztowało by to powiedzmy 99zł.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pierwsze primo fajny pomysł, szukam czegoś takiego ale na moje potrzeby trzeba by zlikwidować sygnał akustyczny i zostawić go tylko na ostnie 5-10 sek przed "detonacją", dwa potrzebowałbym czegoś co odlicza minuty a nie sekundy (99 min), po trzecie muszę znać orientacyjną cenę zatem kopsnij PW bo nie wiem czy zrzutka w teamie na taki bajerek wystarczy.

 

pzd Luki

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dodaje zdjęcie aktualnej wersji zapalnika (funkcjonującej w sprzedaży). :icon_biggrin:

Jest to tzw. wersja Beta 1.0. Pozbyłem się kilku problemów (przede wszystkim urządzokno włącza się teraz bezproblemowo, gdyż zastosowałem kondensator filtrujący i rezystor ociągający reset do vcc - dzięki temu przycisk "wspomagający" już nie istnieje. Ponad nowa wersja powstała na 2-stronnej płytce PCB).

 

http://www.easilysharing.com/images/52288114508768982227.jpg

Edited by wojts
Link to post
Share on other sites

W opisie filmu na górze tematu było zamieszczone ile kosztuje :icon_biggrin: . Obecnie cena wynosi 99zł. Do tego mogę za darmo wprowadzić na życzenie klienta jakieś modyfikacje w programie jeśli by sobie życzył (np. ktoś chciał żeby mu zliczało minuty nie sekundy itp.)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...