Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Poprawność nazwy "SWD"


Recommended Posts

no wiesz... ale ciagnac to chces zsprzedac ZG 552 (bo "zig")... juz nie bawmy sie w wybiorczosc nazw, bo jednak em16 wyglada rownie dziwnie co svd.

 

Zeby nie szukac dalej - po prostu po angielsku zapisuje sie V bo jest blizsze fonetycznie rosyjskiego B niz angielskie W (tak samo jest Wintorez, a po angielsku bedzie Vintorez... juz bylo to kiedys poruszane i jesli juz piszesz przez v to zastanow sie... czy mowisz o eswude... czy o esfalde. Moze na tym przykladzie zrozumiesz o co nam chodzi... ja tam wole swd, fiata, audi, i inne normalne nazwy a nie svd, wiata, i ałdi, niby to samo a prawda, ze co innego?)

 

gunner nie odpuscisz :) (kto wie moze i slusznie) widocznie nie do konca dalem temu wyraz ale chodzilo mi o to ze wszystko mi jedno jak kto sobie pisze/czyta/nazywa rozne nazwy , a co do estetyki nie ma sie co klucic bo to kwestia gustu (o ile ma sie umiar ;-) ).

Link to post
Share on other sites

zwracam uwage na "wszystko MI jedno" w mojej wypowiedzi , w tym wypadku mnie nie przekonasz bo nie mam w zwyczaju sie przejmowac rzeczami ktore specjalnie mnie nie dotycza/zajmują :] , ale zgadzam sie ze zasada nazywania rzeczy po imieniu wogole jako taka powinna byc przestrzegana.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...