Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Irwin

Użytkownik
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

864 profile views
 1. Nagrzewanie to kiepski pomysł. Stopy cynkowo aluminiowe tracą właściwości często już w temperaturze powyżej 60 stopni celsjusza. Możesz lufę załatwić na amen. :(
 2. I do tego od d* strony :) . Ja kroiłem dla pewności od przeciwnej do pręta. Ale ryzyko i tal żadne.
 3. Przecinałem brzeszczotem. Przy maksymalnym rozsunięciu ciśnienie jest niskie. Ledwie syknęło. Ogólnie to nie amortyzator samochodowy, nie ma się czym podniecać.
 4. Swego czasu jak byłem młodszy rozebrałem 2 albo trzy takie mechanizmy. Jakoś skurczybyki wybuchnąć nie chciały...
 5. Jak na mój gust to już lepiej kupić AEP np.: Glock. Nie jest rewelacyjny ale obsługuje się go szybciej niż sprężynę co przy dynamice strzelań na krótkim dystansie ma duże znaczenie. Sprężyna to najczęściej jeden strzał z zaskoczenia i resp. Twój lub przeciwnika.
 6. Irwin

  Zasięg

  Możecie mówić o broni bocznej, tylko jak zniwelować błędy w ocenie odległości? Czy to już 20 m i cz blisko czy jeszcze nie? A im większa moc repliki tym rośnie minimalna bezpieczna odległość strzelania i to szybciej niż maksymalny skuteczny zasięg. Może wyjść głupia sprawa kiedy minimalny bezpieczny zasięg jest wyższy od zasięgu wzroku np w lesie, a broń boczna żeby to zniwelować musiała by mieć zbyt dużą moc (no chyba że boczne M4 :wink: )... robi się mała paranoja. Do tego oczywiście przeciwnicy wcale nie chcą biegać po otwartej przestrzeni i okazuje się że ordynarnie pakują się poniżej twoj
 7. Irwin

  Zasięg

  Tak entuzjastycznie zachwycając się zasięgiem zapominacie że nie zawsze można go wykorzystać. Taka postawa eskaluje "wyścig zbrojeń" i niedługo snajper "będzie musiał" mieć te 800fps bo większość dociągnie repliki do 600. Do tego pojawiają się pytania o zasięg poniżej którego można prowadzić ostrzał z 600 fps-owej repliki. To dodatkowo ogranicza zabawę. Czy więc trochę się z tym zasięgiem nie zapendziliśmy?
 8. Irwin

  Zasięg

  A ja wrzucę łychę dziegciu zwolennikom zasięgu. Macie racje, zasięg ważna rzecz ale... No właśnie, po pierwsze teren (np kochane lasy i wzgórza morenowe). Nie zawsze jest po prostu tyle widoczności by wykorzystać te 70 m zasięgu. Po drugie przeciwnik. Nie każdy ci się wystawi i pójdzie akurat w tych widełkach zasięgu gdzie ty możesz a on nie 10 - 20 m to jeden zryw , przeskok do osłony i tona kompozytu dla snajpera. Po trzecie błąd w ocenie odległości ( nawet do 100%). Po czwarte wyścig zbrojeń, czyli te wszystkie tuningowane "contrsnajperskie" MP-5 itp (bo co mi snajper podskoczy, on moż
 9. Castorurki mają zewnętrzną średnicę 8mm. Musisz ją troszkę pogrubić by weszła w gniazdo lufy.
 10. Nie mam nic przeciwko zapisywaniu moich rad. Z tą lufą którą wymieniłeś w linku to myślę że może się udać jeśli średnica zewnętrzna jest podobna do oryginalnej lufy. Tylko musisz się pozbyć wejścia na hop-up. Poza tym nie jestem pewien czy warto od razu inwestować tyle kasy w lufę. Radził bym wymienić najpierw na castorurkę, a potem jeśli osiągi nadal sie nie zadowolą kombinować dalej (ponad 200 zeta piechotą nie chodzi).
 11. HU jest w zamku. jedyny "problem" to fakt że castorurka ma zaw. średnicę 8mm a oryginalna lufa 10mm ale od czego taśma klejąca? Lufy raczej bym nie wydłużał, gnat i tak swoje mierzy. Jak już to max do 70cm. Dodam że na dziale z meblami można dostać rurki meblowe średnicy 16mm zew. które z powodzeniem zastąpią lufę zewnętrzną (13mm śr wew.) lub ma dziale budowy rurki metalowe ze szwem 14mm wew. , 16mm zew. to jak chcesz zmiany długości. Na dziale meblowym powinieneś też dostać rurki fi 25 metalowe, (25 mm zew. 23 wew). Jeśli zeszlifujesz szef i wypolerujesz, mogą posłużyć jako zamek (cylinde
 12. Pomyślunek dobry przy wszystkim. Generalnie łatwiej jednak sprowadzić taka zabawkę do bezpiecznej granicy fps-ów niż znaleźć działający dobrze rewolwer gazowy. jeśli to zrobić z głową to otrzymamy drogi w utrzymaniu, dający niezły efekt model, do tego mieszczący się w 300 fps-ach.
 13. Wiem że są w Polsce rewolwery wiatrówki napędzane amunicją do straszaków i jest to jak najbardziej legalne. Dzieje sie tak dla tego że amunicja do straszaków nie zawiera materiału miotającego tylko sam materiał inicjujący (spłonkę), nie jest więc traktowana jak "ślepy" nabój, tylko jak kapiszon. Odmienna sprawą są kwestie bezpieczeństwa (gorące kulki i fps-y) jak i koszty samego wystrzału.
 14. Tak. Dzisiaj tani "AEG" pełni podobną funkcję do sprężynek kiedyś. Nie wydasz tyle co na TM a przynajmniej zobaczysz jak to jest biegać z "automatem". A jak kupisz krutką sprężynkę (jak doradzają niektórzy) to na strzelance będziesz mięsem armatnim i ruchomą tarczą jak dobra sprężyna by nie była. Albo będziesz udawał snajpera z klamką :wink: . No ale jeśli myślisz że z taniego AEG zrobisz coś co konkuruje z markowym sprzętem :-F .... to lepiej zacznij zbierać na markowy bo taniej wyjdzie. PS. Czesto się wyłamuje 8-) .
×
×
 • Create New...