Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No i stało się w końcu jakieś licho zagnieździło się w moim M4 od KWA. Replika wypluwa kulki na odległość 20 cm.

 

Zaczęło się źle dziać na stokowej gumce i komorze. Kulki przestały wchodzić do komory, jak by zatrzymywały się przed dyszą. Problem w tym, że dysza normalnie się cofała. Po wymianie gumki na G&G zaczęło się normalne blokowanie, najpierw nic, potem z lufy wysypuje się stado kulek, który przeobraził się własnie w obecne plucie. jedna na wiele kulek poleci normalnie.

 

Problem w tym, że spróbowałem również z komorą, lufą i gumką, pożyczonymi od kolegi (znaczy cały gotowy zestaw wsadziłem w miejsce swojego) i to samo...

 

Jakieś pomysły gdzie siedzi licho?

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Źle założona gumka,źle złożony hop up,za dużo smaru,lub sylikonu na gumce.Sprawdź czy kołnierz gumki nie jest zasyfiony.Jakie magi używasz?A może liche kulki

Przeprowadzałeś jakieś modyfikacje ostatnio?zmieniłeś magi?sylikonowałeś magi?

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem, wymieniłem na chwilę całą komorę z gumką i lufą na inną, która w drugiej replice nie sprawia problemów, a u mnie wciąż wypluwa kulki. Magazynki różne sprawdzone, kulki też...

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Masz niestandardową komorę,dyszę,popychacz dyszy?Samo od siebie to nie mogło się posypać z dnia na dzień.Ja na twoim miejscu bym zrobił tak.W ciepłej wodzie z mydłem wyczyściłbym gumkę i komorę.Poprawnie złożył i sprawdził czy działa.Jak nie działa to pytanie,czy grzebałeś ostatnio w gb?Być może sprężynka popychacza wyskoczyła,przez co popychacz nie cofa się tak jak powinien i kulki przelatują przez komorę.

 

Czyściłeś ostatnio magi sylikonem?albo innym smarem?

 

Ja miałem właśnie z moim kwa tak,że kulek guarder 0.25 i 0.28 nie lubił.Cieły się już w magach.Zmiana kulek na madbull/king arms pomogła.

 

Masz gwarancję?Jeżeli tak to odsyłaj na serwis,albo daj na przegląd do jakiegoś forumowego serwisanta ;)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Replika sobie strzelała ładnie od ostatniego otwarcia GB gdzieś w sierpniu 2010 roku... W tym okresie replika i magi brały każde kulki te lepsze i gorsze, no te gorsze czasem z magów nie chciały wyjść...

 

Właśnie szukam pomysłów przed, chyba nieuchronnym otwarciem GB...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to nie wina tego co wyżej wymieniłem,To niestety trzeba gb otworzyć.Nie jest to wcale takie straszne,i jeżeli robisz to powoli i uważnie to nic nie spieprzysz.

2gx jest o tyle dobry,że nie ma podkładek(tak w moim przypadku było).Także podkładek nie pogubisz.Włącz z dwa filmiki na yt jak otworzyć gb i będziesz wiedział co jak rozłożyć/złożyć,a przy okazji dowiesz się co jest nie na swoim miejscu. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No to poszła głowica cylindra, o czym pisał Raq w głównym wątku KWA. Choć nie wiem, czy to główna przyczyna obecnego stanu, czy rezultat zacinek...

Nie mniej akcja poszukiwacza oryginalnej głowicy KWA rozpoczęta. Bo z zamienkiem może być ciężko... :zastanawia:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panie i Panowie, mam problem :) otóż w mojej m4 w dniu dzisiejszym zauważyłem, że od czasu do czasu spust po wystrzeleniu kilku serii kulek (ciepłe pomieszczenie) zaczął twardnieć i nie dochodził do końca. Strzał został oddany jednak droga spustu doszła do połowy, z użyciem siły i ze słyszalnym kliknięciem spust udało się popchnąć do końca. Miał ktoś coś takiego? Może wystarczy wyjąć GB ew. posmarować i włożyć na nowo?

 

Zapomniałem dodać. Replika jest nowa, ma może tydzień i wypluła z 5 magazynków przez okno :)

Edited by Kisciu
Link to post
Share on other sites

Panie i Panowie, mam problem :) otóż w mojej m4 w dniu dzisiejszym zauważyłem, że od czasu do czasu spust po wystrzeleniu kilku serii kulek (ciepłe pomieszczenie) zaczął twardnieć i nie dochodził do końca. Strzał został oddany jednak droga spustu doszła do połowy, z użyciem siły i ze słyszalnym kliknięciem spust udało się popchnąć do końca. Miał ktoś coś takiego? Może wystarczy wyjąć GB ew. posmarować i włożyć na nowo?

 

Zapomniałem dodać. Replika jest nowa, ma może tydzień i wypluła z 5 magazynków przez okno :)

Witam

U mnie objawy były identyczne po 2 dniach i ok 4 tyś kulek, problemem okazały się przypalone styki na spuście ( lipo 11,1v). Potem następny problem zawiesiły się szczotki na silniku (pręcik dociskający był w złym miejscu i nie dociskał szczotki). Bez rozebrania GB sie nie obejdzie :-( papierek ścierny lub pilniczek i po temacie, założyłem od razu mosfecik i chyba problemu w przyszłości nie będzie. Teraz mam kolejny problem, kupiłem prec lufe promyka 407 i gumke systema energy i nie moge ogarnąć rozrzutu kulek na 30m. Czytałem i robiłem już chyba wszystko co było na forum i mam już dość. Muszę oddac sprzęt w dobre ręce :-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...