Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Odświeżam.

Problem nie ustał, zacinki są nadal.

Wiem za to parę rzeczy więcej.

1. Zacinkom nie są winne ani GB, ani zespół lufy i HU. Strzały są puste, wygląda to tak jakby kulki w ogóle nie były podawane.

2. Na kulkach G&G też się tnie.

3. Stockowy magazynek - tragedia, podaje jedynie te kulki co wstrzyknie do komory Hop up. Hi cap od Boyi podaje lepiej, ale i tak się tnie. Ten drugi jak się dociśnie podaje trochę lepiej, ale wciąż nie prawidłowo.

4. Dolna połowa komory Hop up jest dokręcona, nie jest uszkodzona.

5. Magazynek gdy jest włożony do repliki gdy jest "złamana" podaje kulki. Gdy jest złożona - nie strzela. Oba się dobrze nakręcają i się nie tną.

 

Objawy są takie jakby magazynek był zepsuty, ale działają. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to łączenie dwóch połówek komory Hop up i jakieś krzywe gniazdo magazynka.

 

Sprawa jest irytująca, replika (M16 KWA) droga a najwięcej z nią kłopotów.

Proszę o pilną pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Niestety czegoś tu nie rozumiem. Helikon, czy ty masz zacinki, czyli kulka zostaje w lufie i sie blokuje, czy masz "puste strzały", czyli nie podaje kulek?

Jeżeli nie podaje kulek to możesz zrobić pewne doświadczenie.

Wyjmij magazynek z repliki, obróć replikę gniazdem magazynka do góry, do komory hopup włóż kilka kulek, przytkaj komore palcem co by kulki podczas strzału z powrotem nie wylatywały i zacznij strzelać na semi.

Powtórz tą operacje kilka razy.

U mnie się to sprawdziło i okazało, że dysza nie cofa się odpowiednio daleko, co też było przyczyną przypadkowego niepodawania kulek. Sprawe załatwiła część, którą się zakłada na zębatkę tłokową, a która to powoduje dłuższy czas otwarcia dyszy w komorze hop up.

 

Mam też pewną teorię a'propos zacinających się kulek w lufach przy niskich temperaturach, ale to tylko teoria nie poparta faktami i doświadczeniami.

Konkretnie chodzi o wpływ temperatury na kurczenie i pęcznie materiałów. W niskich temperaturach metale się kurczą. Jeżeli lufa wykonana jest bardzo dokładnie i w którymś miejscu na długości ma równe 6mm (powiedzmy taka wada produkcyjna) w temperaturze 25 stopni, to w temperaturze poniżej 0 stopni średnica lufy sie zmniejszy, a o ile pamietam jeszcze ze szkoły to metale kolorowe mają współczynnik rozszerzalności cieplnej większy.

 

Niestety to tylko teoria i mam nadzieję, że nikt mnie nie zjedzie za moje domysły.

Link to post
Share on other sites

A więc tak:

Nie, kulki nie blokowały mi się w lufie, tylko w ogóle nie były podawane. Temat jest dość stary i nazwa tematu wynika z tego, iż wtedy myślałem, że kulki blokują się w lufie (teraz już wiadomo że tak nie jest).

Replikę jak obróciłem gniazdem magazynka do góry to normalnie strzelała. Gdy "złamałem" replikę mag podawał bez problemów, tzn. kulki bez oporów wychodziły przez dolną połowę komory Hop up. Kłopoty zaczynały się po złożeniu repliki i próbie strzelania.

Jak rozwiązałem problem? Panowie z Cytadelaasg doradzili mi, bym obkleił mag po bokach izolką, coby sztywniej siedział. I zadziałało. Wtedy po włożeniu miały też luzy góra - dół, przez co pierwsze kilka kulek zostawało "wstrzyknięte" do komory Hopa, a następnie mag minimalnie opadał, odcinając dopływ kulek.

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

No to ja muszę odświeżyć temat, zakupiłem P90 ACM, i wygląda to tak, że na stockowym lowie podaje wszystkie kulki na semi i na auto.

Aaalee, zacina się i czasem pluje co ileś tam strzałów, czasem 1 kulką a czasem 2. Zacinka wygląda tak, że kulka jest w lufie, a czasem 2, jak wyjmę magazynek to na komorze leżą 2-3 kulki a jak wspomniałem 1-2 są w lufie.

Z takim problemem w sumie nie spotkałem się tutaj jeszcze.

 

A jak podepnę kopię Boxa LayLax'a i hi capa PMAG20 z A&K, to nawet na pełnym nakręceniu albo nie podaje kulek, albo podaje, albo syt. jak wyżej, zacinka pełna, ale już dużo częściej, ale głównie puste strzały po 3-5 kulkach.

 

Jak już się zablokuje, to dla próby na semi ani na auto nie wystrzeli żadnej kulki.

A po wyjęciu magazynka na auto zawsze wystrzeli to co się tam niby zablokowało.

 

Wymieniłbym dyszę na uszczelnioną, lufę i gumkę. Opcjonalnie może opóźniacz zainstalował.

Bo strzelając na "sucho" zaobserwowałem w komorze, że tak jakby dysza się nie zawsze cofała do samego końca...

Tylko czy każdy opóźniacz będzie pasował? Bo tych dla P90 już nie ma na żadnym sklepie.

 

I pytanie odrębne, wie ktoś czy są metalowe komory HU do P90?

Bo tam z ACM'a wygląda naprawdę badziewnie, jak z przetopu z butelek PET.;/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...