Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PLCE+Molle?


Recommended Posts

Witam,

moje pytanie ma się do połączenia pasoszelek PLCE z systemem Molle, czy jest to możliwe? I gdzie polecalibyście dokupować kolejne bajery do pasoszelek PLCE tj. nadupnik, kieszeń na apteczkę, radio, racje żywnościowe, manierkę itd. Ogółem pytanie powinno brzmieć czy opłaca się jeśli się wgl. da montować system Molle na pasoszelki PLCE ,aby domontować więcej bajerów takich jak wyżej, może jestem ciemny i wgl. nie potrzeba systemu Molle w pasoszelkach PLCE ,aby zamontować powyższe dodatki? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ano, panie kolego, jesteś ciemny :wink: Ale nie święci garnki lepią. Oświecimy :happy:

 

PLCE to zamknięty system, ciężko dopasować do niego coś spoza PLCE. Jeszcze ALICE jak Cię mogę, z tego co widziałem. Ale PLCE to przede wszystkim pasoszelki PLCE, a na pas jakoś Molle zapniesz, najwyżej opaskami zaciskowymi do kabli ("trytytki", "sztrapsy") sobie pomożesz.

 

Jedno ale - o ile pamiętam, bez części kieszeni PLCE z uszami do szelek w ogóle zestawu nie złożysz. Nie i już. Na pewno potrzebujesz do tego przednich kieszeni amunicyjnych, nie pamiętam, czego jeszcze.

 

Gdzie kupić? A po sklepach z demobilem, na allegro - trochę tego jest, choć czasem trzeba poszukać, i ceny bywają... dziwne. Uwazaj też na kopie Web-Tex'a (szajs) i Highlander'a (ponoć obleci, jeśli oryginałów nie ma...). Np. Fort trochę tego ma...

 

Kopalnią wiedzy o brytyjskim sprzęcie, w tym PLCE, jest strona DPM Soldier.

 

A generalnie osobiście szedłbym raczej w zestaw Molle niż PLCE. Z jednego, jedynego powodu: do Molle dostępne jest wszystko, a jak nie jest, to Ci to ktoś uszyje i będzie. A do PLCE np. ładownic do AK czy P90 bym nie dostał...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...