Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cienki mundur


Recommended Posts

Witam.

Dotychczas nie miałem problemu z mundurem, gdyż znajomy miał mnie zaopatrzyć w ten z polskiej armii. Niestety, okazuje się, że nic z tego nie wyjdzie. Poszperałem trochę na forum i znalazłem sklep armyworld.pl. Zaciekawiła mnie szwajcarska "truskawka", bo tania i ktoś na forum mówił, że dobrze maskuje w naszych lasach. Z tym, że raczej ciężko będzie o szpej w tym maskowaniu, a zielone części nie będą się raczej ładnie komponować. Jako że mam replikę G36c od Cymy, więc uznałem, że flectarn będzie najlepszym wyjściem. Bardzo dużo go na rynku i jest dość tani również w tamtym sklepie. Poszedłem do mojego miejscowego demobilu, gdzie również flectarn sie znajdował i to w dość niskiej cenie. Jednakże, jest on znacznie cieńszy niż mundur wcześniej wspomnianego kolegi. Stąd moje pytanie. Czy warto kupować ten cieniutki? Czy to wytrzyma airsoftowe zabawy w lesie? No i może ktoś wie, skąd taka różnica pomiędzy grubością tych mundurów? Zapewne strzeliłem jakąś gafę, za którą muszę przeprosić, ale nie bardzo się orientuje w tym temacie, a na forum nie znalazłem odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Do szwajcarskiej truskawy oporządzenia nie kupisz. Amen.

 

Natomiast nie sądzę, żeby oliwkowe czy tam khaki / coyote brown źle się z tym komponowało (akurat znajomy, który tego używa, mieści wszystko po kieszeniach, więc nie wiem, jak to ze szpejem wygląda).

 

Flecktarn jest cieniutki, ale to mu w niczym nie wadzi. Kwestia, co ubierzesz pod spód - na mróz i gruby bawełniak WP nie jest dobry. A fleck solidny. Gdyby się mu krzywda stała, przy cenach kilku-kilkunastu złotych za koszulę czy spodnie naprawdę żaden wydatek kupić następną sztukę.

Link to post
Share on other sites

Do flecka zawsze możesz dokupić kurtkę i całą resztę (duuuży wybór na alledrogo, ceny przeróżne), przecież żołnierze BW też "walczą" na zimnie. Jako oporządzenie możesz szukać dedykowanych z BW w maskowaniu (też na alledrogo) lub kupić jakieś paso-szelki (np. MIWO) i ładownice na molle w np. olive, co jest wg. mnie odpowiednio uniwersalne. Nawet jak kiedyś zmienisz mundur (poza pustynnymi) uniwersalność oliva nie zmusi Cię do zmiany oporządzenia. Same paso-szelki także można używać przy stylizacjach na jakiegoś araba/terrorystę/czy innego bojownika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...