Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka


Recommended Posts

Witam!

 

Air Soft'em interesuję się od bardzo długiego okresu czasu, ale dopiero teraz czuję się na tyle "dojrzały" by zacząć zabawę na poważnie...

Decyzja jaką replikę kupić już padła, teraz przyszedł czas na oporządzenie.

Wertując forum nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi i dlatego zadam powtarzające się do bólu pytanie "co wybrać?".

Jak wiadomo dobór kamizelki jest raczej sprawą indywidualną i każdy powinien mniej więcej wiedzieć czego chce, na szczęście dla nas (mnie i was) mam już koncepcję czego potrzebuję/czego bym chciał...

 

- Całość musi być zgodna z systemem MOLLE (a dokładniej z amerykańską wersją)

- Kamizelka musi posiadać plecy, czyli chest rigi odpadają (jest to związane z faktem iż mam zamiar doczepić na plecach camelback'a)

- Kamizelka powinna posiadać cummerbund'a (ładownice na magi chciałbym przymocować bardziej/po bokach )

- Duże znaczenie ma wykonanie. Mam zamiar kupić raz, a porządnie, kamizelka ma mi służyć przez dłuższy okres czasu.

- Kamizelka nie może mieć suwaka/zamka

 

Myślałem nad kamizelkami typu Plate Carrier, jeśli chodzi o jakiś konkret to kamizelki MBSS przykuły moją uwagę, A-16 od Miwo też niczego sobie, Chińczyk Plus też wygląda interesująco (ALE obawiam się że dość niskie "plecy" utrudnią mi kożystanie z camelback'a)

 

Za chwilę padnie pewnie pytanie czy chcę nosić wkłady balistyczne... Nie, myślę że starczy mi utwardzona pianka albo coś w tym stylu..

Jeśli chodzi o moją funkcję w strzelankach/w grupie... Grupy nie posiadam, a na strzelanki z nowym sprzętem przyjdzie dopiero pora... znając siebie nie nadaję się na snajpera, granatów używać/nosić nie będę, przy sobie mam zamiar nosić 3-4 dodatkowe magazynki typu mid-cap, czyli na daną chwilę sam nie wiem jaka przypadnie mi funkcja..

 

Wyczytałem na forum, że najczęściej nie polecacie kamizelek ACM'a właśnie ze względu na jakoś wykonania. Niesie to ze sobą pytanie jakiej firmie "zaufać"?

Padało często hasło Miwo Military, czy jeszcze jakieś propozycje co do modeli i firm?

 

Oczywiście temat ceny... Na samą kamizelkę chciałbym wydać 250-300 zł (jak to w życiu bywa wolałbym taniej xD). Oczywiście z kamizelkami trochę przekraczającymi próg 300zł również chętnie się zapoznam.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Kopia MBSS by Flyye jest fajna, ale nie ma cummerbudna. Może na przykład jakiś LOKI od PS Tactical Gear? Mały, zgrabny plate carrier, ma cummera.

Jak nie chcesz nosić wkładów to może kamizelka typu Atek od Miwo?

 

Firmy, które polecę w tym przedziale conowym to Miwo, Pantac, Flyye, PS Tactical Gear. Niekoniecznie w takiej kolejności ;)

Link to post
Share on other sites

No własnie cummer jest (tak przynajmniej czuję) potrzebny... Loki II faktycznie wygląda zachęcająco, a co do firm zaraz zobaczymy co mają do zaoferowania :D Co do Atek'a... no niestety ma zamek/zipa co dla mnie oznacza dyskfalifikację...

Edited by Ninja_
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...