Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arend

Moderator I
 • Content Count

  1368
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

19690 profile views
 1. Moim zdaniem nic nie zapewni większego funu młodzierzowi niż AEP. Fakt nie jest to zabawka najtańsza ale trójka moich dziesięcioletnich komandosów ( dwójka siostrzeńców i sąsiada)odstawiła w kąt i pompkę DE i atrapy kałaszy kiedy odkryła aepowego skorpiona, mp7 i elektroglocka. Cena niestety porównywalna będzie z tatową wiatrówką, ale założę się że tata też szybko młodemu zabawki nie odda.
 2. Akurat w ASG można sobie pozwolić na nieco niższą odporność mechaniczną. Nasze repliki nie tłuką jak sprężynowe wiatrówki czy broń palna. Moim priorytetem jest jakość obrazu. A i mój DOE spokojnie trzeci rok siedzi na kbksie ( choć z przyczyn wiadomych dużo już nie strzelam). Coć lubię jak przez szkło widać cel a nie mgłę i odblaski.
 3. Te "Lapersy" za 500-700pln to brandowane chińczyki. Nie są one szczególnie tragiczne ale to klasa Delty Optical które to lunety można kupić trochę taniej. Owszem mogą się sprawdzić na wiatrówce, replice asg czy nawet kbksie, ale do nawet przyzwoitej optyki na broń palną to im trzech klas brakuje.
 4. Mam wrażenie że tu nie bardzo chodzi o psucie ( choć komplikowanie mechanizmu temu sprzyja) ale o bezsens tego rozwiązania. Rzeczony "blowback" raczej klekocze tylko (jak i wszystkie znane mi systemy ebb) ani nie brzmiąc ani nie generując drgań podobnych do odrzutu amunicji mocniejszej niż 22short. Acz jak kto lubi.
 5. Maxym0955 jeżeli nie masz znajomego kogoś kto oceni używkę to lepiej o nich nie myśl. Na używkach się można naciąć.
 6. Znajdę to wrzucę, ale ostatnio nie mam czasu na poszukiwania.
 7. Nie zgodzę się. Można już się pokusić o jakieś rkxx w plastikach.
 8. CM.028 to replika dość starego systemu. Jej potencjał tuningowy jest ciut ubogi.
 9. Cyma 028 mimo taniości i "fajności" jest repliką o dość przestarzałej konstrukcji. Owszem wystarczy na początek, ale potem jej sensowny tuning jest dość ograniczony. Natomiast cymy serii 600 (miałem 607kę) mimo ogromu akcesoriów i dość przyjemnego stoku niestety nie tolerują grzebania w gerboxie. Owszem można wymienić lufę, można gumkę i dystanser, ale już komora hopa jest problemem. Dlatego powtórzę to co napisał sledz szukaj albo cymki serii 04x lub Boyica. Te dwie cymki owszem kupić można ale pod warunkiem że będzie to potem ograniczony (028ka) lub żaden (6ooka) tuning.
 10. Niestety przenosiny Fo na nowe serwery jeszcze nie zostały zakończone cały czas występują błędy. Wiemy o problemach z zakładaniem nowych tematów i robimy co się da aby je rozwiązać. W razie czego proszę o informacje na temat problemów które macie. Będę starał się je pomagać rozwiązywać na bieżąco. Arend
 11. Pierw to się dowiedz czy i jakie limity mocowe obowiązują.
 12. Cyma 028 to owszem niezła replika. Ale technicznie przestarzała, wiec jej kupno pod tuning to przesada.
 13. ThomX luzik, nie nerwię się bo nie ma o co. Pokazałem tylko co można zrobić. Oczywiście mając ciut wizji, czas i trochę kasy na inwestycje. A też zaczynałem od tytułowego bieda tuningu (znaczy zmiany gumki hopa i dowgrejdu do 350fps). Potem tylko musiałem polować na części ( w ramach zmiennych warunków budżetowych). Co najśmieszniejsze najdłużej szukałem magpulowskiego chwytu pistoletowego. edit Downgrejd repliki ma sens jeżeli szykujesz replikę do CQB. Bo w niektórych rejonach kraju obowiązującą w CQBie mocą repliki jest ~350fps. Więc jeżeli będziesz strzelał się w budynkach a lokalny regulamin wymaga 350fps nie masz wyboru. Jeżeli będziesz grał głównie las to moim zdaniem downgrejd jest bez sensu. Najwyżej trzeba będzie pomyśleć o broni bocznej.
 14. W zasadzie to korpus z Boyja ( bo w zasadzie tyle ze sklepowej repliki zostało, no dobra dekiel jeszcze) a reszta to albo rzeźbienie w stali albo części od palnego. Dodatki też albo rzeźbione albo ściągane za dulary bo replika ma 6 lat już.
×
×
 • Create New...