Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arend

Weteran
 • Content Count

  1,379
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

20,886 profile views
 1. Ja wiem że repliką mniej spotykaną można sobie polansić, ale początkującemu poleciłbym kupno jak najbardziej standardowej repliki. A to zpowodu dostępności i części zamiennych i tuningowych i akcesoriów.
 2. Jeżeli używka nie wchodzi w gre pierwszymi replikami któer będą sobą coś reprezentowały to g36 firmy boyj (double eagle), cyma 028 lub rodzina mp5 JG. Nic z opisem "gerbox niestandardowy" bo oznacza to jednorazowy plastikowy ger. Jeżeli budżet jest mocno ograniczony możesz pomyśleć o pistoletach AEP też z wykluczeniem tych z plastikowymi gerboxami lub zasilanymi bateriami typu paluszek ( szykaj takich z akumulatoerm). Tu do wyboru masz tańsze repliki pistoletów ( glocka, colta 1911, usp, deset eagla) jak i droższych pistoletów maszynowych ( uzi, mp7, skorpion).
 3. Jak podaje strona sklepu jest to warte dokładnie 291,56 plus wysyłka. A co da w replice? Na pewno poprawi gładkość pracy mechanizmu i zredykuje wibracje. Sprężyną będzie pracowała bez tarć w komorze cylindra. W zależności od sprężyny porawisz moc repliki. Co do celności i zasięgu to może coś poprawi, acz tu jeszcze dużą rolę gra i lufa i poprawne spasowanie, montaż i doszczelnienie mechanizmu.
 4. Skeldar montaże i optyka pochodzenia wojskowego są z zasady ustandardowione do standardu szyny 22mm. Ich airsoftowe kopie też. Znaczyto że wszystko pasuje do wszystkiego. Zasada ta nie pasuje jedynie do celowników z krajów bloku wschodniego ( mają swój stndard montaży) montaży myśliwsko wiatrówkowych ( myśliwi mają różne cuda dedykowane poszczególnym producentom broni, wiatrówkowcy stosują standard szyny 11mm). No i są jeszcze bardzo tanie chińskie wynalazki z tworzywa trzymające wymiary mocno na oko.
 5. W okolicy Stolycy występuje coś co nazywa się młode asg czyli srzelanki dla młodzierzów. Rozejrzyj się na http://weekend-warriors.pl czy na https://www.facebook.com/ASG-WARSZAWA-QRDE-131009833585577/ coś na ten temat znajdziesz.
 6. Rzeczy które nie są niezbędne a poprawią komfort i bezpieczeństwo: - nakolanniki. Jakie masz albo jakie tanio zorganizujesz. Na uberprotaktyczne przyjdzie czas. Albo i nie. - rękawiczki. W zasadzie wystarczą jakiekolwiek z pełnymi palcami (mniej boli jak trafi kulka) jednak dobry pomysł to poszukać jakichś nawet najtańszych kwelarów. Szczególnie w urbexie trafia się sporo szkła. - wygodne buty. Najlepiej za kostkę i solidnie sznurowane. Mniejsze szanse na uraz kostki. - jeżeli nie plecak to jakiś chlebak na rzeczy mało taktyczne a niezbędne ( znaczy 2butelki wody i coś do wrzucenia na
 7. Dorób system celowniczy i zainstaluj jakiś aep z magiem drum ;P
 8. Budka z tanimi kebabami ustawiona w strategicznym miejscu się sprawdzi. Od biedy możesz spróbować wysadzić pobliską zaporę lub jak masz wujka w NATO niech załatwi jakiś nalot dywanowy. Wszystko to dość skutecznie odwróci uwagę od celu zabawy
 9. W rodzinie RK są różne modele replik. Dłuższe i krótsze. A co do znalu to o ile nie będziesz repliki używał jako młota, łomu czy drabiny to naprawdę nie co narzekać. RK są proste w tuningu, części zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych jest multum. Zarówno budżetowych jak i hajendowych, odrobina weny i ze zwykłego rk01w masz takie coś.
 10. A czemu? Siedem lat z tymi replikami ganiałem i nie miałem większych problemów. Owszem teraz są i lepsze repliki ale jak na początek RK w zupełności wystarczy.
 11. Co prawda to prawda, co jednak jest faktem używkę dobrze sprzedać to fart. No chyba że się trafi amatora.
 12. Tak w zasadzie jedyną rzeczą o której można napisać coś prwnego to ładowarka. Sądzę że jak jest sprawna i w pełnym ukompletowaniu na spokojnie można ją sprzedać za 80% ceny nowej. Co do repliki to mimo iż niezłej klasy to biorąc pod uwagę czas trudno będzie ją dobrze sprzedać. W zasadzie jest warta tyle ile ktoś da. Reszta szpeju również. Osobiście byłbym zadowolony na zwrot ksztów na poziomie 50-60%. Choć nie wątpię iż chętny się znajdzie.
 13. Jak nie będzie taka sama. Kulkę napędza taka sama ilość gazu ( pomijam oczywiście zmniejszanie ilości gazu w magazynku) więc jej energia jest stała. I nie ma tu miejsca ani na poglądy ani punkty widzenia. Kulka cięższa będzie pchnięta z tą samą energią będzie poruszała się wolniej niż kulka lżejsza. Proste zastosowanie wzoru na energię kinetyczną. Ek=1/2m x V2. Fizyka i matematyka z podstawówki. Jeżeli się mylę proszę przedstaw mi wzór który mówi iż kulki o różnej masie pchnięte z tą samą siłą mają różne energie. No chyba że rozpatrujemy dwie kulki o różnej masie wystrzeliwywane z różnych
 14. Sjzmisiek to twój pistolet na kulkach 0,4g niesie dalej od budżetowego kałaszaka Boyja na 0,25tkach. Zrobisz mi tak moje hicapy? Zmartwię cię, na lżejszych kulkach energia kulki o dziwo będzie taka sama jak na cięższych. Zmieni się tylko prędkość kulki. No chyba że uczyliśmy się innej fizyki. Ewentualnie was fizyki uczyła za przeproszeniem jakaś feministka. Edycja Brawo miszczu, aby cięższa kulka miała większą prędkość potrzebuje więcej energii. Czyli większej dawki gazu. Czyli większego ciśnienia lub większej objętości czynnika napędowego. Ale w takim wypadku zwiększasz energię
 15. A co na to fizyka? Bo w rzeczywistości przy stałej sile pchającej kulkę (energii) lzejsze kulki będą szybsze i dalej polecą. Cięższe będą mniej wrażliwe na czynniki zakłócające tor lotu. Przy mocach uzyskiwanych przez pistolety gazowe proponowałbym w pomieszczeniach zamkniętych ( brak wiatru) kulki max 0,23 w zielonym max 0,25 jako wypośrodkowanie między mocą repliki a zasięgiem oraz stabilnością lotu kulki.
×
×
 • Create New...