Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arend

Weteran
  • Content Count

    1374
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

20278 profile views
  1. Wiem, ale pytał o lunetę więc z dobrą wolą odpowiedziałem. A i regulacją nie nadrobisz lichej jakości optyki.
  2. Jeżeli luneta ma wyglądać a nie być używana to jakakolwiek która ci się podoba. Jeżeli ma być używana do celowania to......... to przekroczy wartość repliki około 10-15 razy. Wydatek na lunetę przez którą da się celować bez bólu oczu i głowy to minimum 2000pln. Absolutne minimum na rodzimym rynku to Vortex ( i to też ta z górnej półki cenowej) lub Delta Optical ( też te droższe). Reszta chińskich i udających niechińskie lunety to w zasadzie atrapy. Natomiast najtańszą drogą do uzyskania niedrogiej a niezłej lunety to aukcje myśliwskie. Czasami a nawet dość często trafiają się markow
  3. Jeżeli w grę wchodzą kałasze to sensowniej od cymki 028 będzie pomyśleć o kałaszach Boyja ( czy jak to teraz się nazywa). Równie odporne co cymy ale z powodu nowszego systemu bebechów tańsze w ewentualnym tuningu a i więcej osprzętu na rynku.
  4. O replice nic ci nie napiszę bo nic o niej nie wiem. Ale poopowiadam ci o ładowarkach. Owszem zakup ładowarki od specny będzie dobrym pomysłem. Bo pakiety LiPo potrzebują dedykowanych do nich ładowarek. Jednak zakup ładowarki dedykowanej tylko 11v LiPo jest tylko pozorną oszczędnością, bo pojawią się inne pakiety o innych konstrukcjach i innych parametrach, czasami przyda się zbalansowanie pakietu czy jego przygotowanie do dłuższej przerwy. Więc przyda się kombajn ładujący wszystko i zapewniający inne przydatne funkcje. Taka na przykład jak ta https://gunfire.com/pl/products/mikroprocesoro
  5. Odpowiedź jest banalnie prosta. Jeżeli luneta ma wyglądać na replice, to jakąkolwiek która ci się podoba ( w tym przypadku nie masz powodu zwracać uwagi na jakość optyki). Jeżeli ma być używana jako rzeczywisty celownik to szukaj jakiejś starej optyki myśliwskiej. Może nie będzie wyglądała ale optycznie będzie to kilka klas nad tym co oferują "sklepy taktyczne" i będzie można jej używać bez bólu oczu i zawrotów głowy. Poluj na forach i giełdach myśliwskich. Za 4 stówki jest szansa nabycia czegoś przyzwoitego. Szukaj czegoś o dużym obiektywie i powiększeniu max 6x ( maksymalne sensowne dla
  6. arend

    Domowy GreenGas

    Zdecydowanie sensowniej jest zainwestować w 500g butlę i wężyk adapter z igłą do napełniania magów ( koszt zestawu ok 200pln). Odpada żmudne napełnianie puszek. Niestety taka butla jest cięższa od puszki gazu. Drugie niestety i tak będzie potrzeba inwestować w dużą "zbiorczą" butlę. Dokładnie w ten sam sposób napełniasz kartusze do kuchenek turystycznych. Zarówno z gwintem 7/16 jak i klikane a też te "tanie" butanowe z cyckiem. Kwestia odpowiednich przelotek. A propan da się stosować na dużym mrozie. Natomiast jeszcze dodam słówko o BHP. Uważajcie na masy wlewanego gazu. Przepełnione puszki
  7. Mocna bateria plus słabsza sprężyna daje wyższy ROF. Jeżeli będziesz strzelał na singlu różnicy w zasadzie bebechy nie odczują. Instalacja dobrego mosfetu też ochroni bebechy. Z drugiej strony mocniejsza sprężyna plus batka o większym napięciu też da w tyłek gerboxowi. Lepiej upewnij się w sklepie czy 11,1v da się bezpiecznie podłączyć bo opis jest mocno niekonkretny. A koli nie sprzedawaj tylko pierw ogarnij podstawy strzelania a potem baw się w optykę.
  8. Nie ma potrzeby kupowania dwu akumulatorów. Znaczy jednego do lasu drugiego na budynki. Do obu pól gry wystarczy jeden i ten sam aku. Dlatego pomyśl o jednym ale za to pojemnym. Drugi taki sam też się znaczy przyda ale jako rozszerzenie zapasu prądu na długie scenariusze. Druga sprawa to koli. Na początek starałbym się nauczyć używać mechanicznego celownika. Czemu. Bo optykę trzeba umieć ustawić a i umieć z niej korzystać. Bez tych umiejętności optyka nie dość że tylko przeszkadza to i frustruje.
  9. W zasadzie masz już co najważniejsze. Miłej zabawy. PS spraw sobie nakolanniki i rękawiczki z pełnymi palcami. Klęknięcie na kamień się odczuwa, trafienie w palce też. Na początek wystarczą ci nakolanniki rowerowe czy budowlane. Rękawiczki w zasadzie też.
  10. Prawda jest taka iż nawet jak strzelasz z lewej pozycji to i tak łuski cię nie poparzą. Kwestia ogarnięcia manipulatorów. Co nawet w AK przychodzi szybko ( też strzelam z lewej pozycji mimo iż jestem praworęczny).
  11. Pierwszą rzeczą w jaką powinieneś się zaopatrzyć to okulary ochronne. Nawet jeżeli jeszcze nie kupisz własnych zabawek.
  12. P90 jest wybitnie oburęczne, o ile pamiętam g36 też.
  13. Kuba to jest bardzo przyzwoity pistolet do początkowego strzelania. Niedrogi, małogazorzerny, przyzwoicie celny. Hopa ma ustawionego fabrycznie na stałe. Oprócz asg nadaje się do strzelana do puszek, ale jak każdy 6mm kulkowiec niestety nie bardzo się nadaje do strzelania do tarczy. Jeżeli puszkodynamika czy inne cele "reaktywne" to tak, jeżeli tarcza to wiatrówka. I to też z lufą bruzdowaną i śrutem diabolo a nie lufy gładkie i 4,45 kulki.
×
×
  • Create New...