Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arend

Moderator I
 • Content Count

  1368
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

19766 profile views
 1. O ile kojarzę to chyba nie ma sensownego AEPa z tym bajerem. Z tych dwu wskazanych jedynie wyrób Tokio Marui da się sensownie pobawić bo to zasilane bateriami AAA cudo od Umareksa to niestety straszne padło jest. Unikaj wszytkich elektrycznych pistoletów zasilanych batkami AAA. A co jeszcze, cymy serii cm1xx ( czyli oparte na gearboxie cymoglocka0 czyli elektryczny glock 17, colt 1911, usp, oraz podobne innych firm. Czemu? Wszystkie te AEPy można albo używać na fabrycznych akumulatorkach albo niedużym pieniądzem stunować o mosfet i dostosować do zasilania z małych akumulatorów LiPo. Mają solidne metalowe gerboxy ( w przeciwieństwie do umarexowego plastiku). No i są do nich dostępne akcesoria ( magazynki znaczy).
 2. arend

  Mp5 src

  Miłego czytania. CM04 https://wmasg.com/pl/forum/search/?q=mp5 cyma SR5 https://wmasg.com/pl/forum/search/?q=SRC SR5 G&G https://wmasg.com/pl/forum/search/?q=EGM A4 STD Osobiście o ile by mnie było stać brałbym G&G bo Firma przyzwyczaiła do jakości wykonania. Choć szukałbym modelu bez blowbacku ( bo moim prywatnym zdaniem w elektrykach jest to zbędny bajer). Z drugiej strony wszystkie te repliki pozwolą na bezproblemową zabawę.
 3. Pewnie z powodu że temat się wyczerpał po dwu latach niepisania w nim.
 4. Wszystkie ( no prawie wszystkie) twoje wymagania sugerują wiatrówkę. Choć i z realistycznie działającymi manipulatorami wiatrówkę też się da pewnie kupić ( bardziej siedzę w długich pca niż w krótkich pcp). Sądzę też że wiatrówka dłużej wytrzyma bo intensywnie eksploatowane gazowe repliki asg (zwłaszcza na co2) mają tendencję do awarii ( w dwa lata intensywnej zabawy w AIPSC zastrzelałem dwa klocki weiteha , jednego meistera i dwie Hicapy ( nie pamiętam czyjej roboty). i chyba ze trzy składaki z tanich matek (głównie army) Więc albo wykładasz kasiorkę na solidne repliki przygotowywane do treningów dynamicznych albo często zmieniasz tanie repliki. Co do strzelania zimą możesz spróbować napędu HP który jest mniej wrażliwy na chłody. A i w dziale "Pole Walki" jest obszerny temat o AIPSC i tego typy zabawie.
 5. Moim zdaniem nic nie zapewni większego funu młodzierzowi niż AEP. Fakt nie jest to zabawka najtańsza ale trójka moich dziesięcioletnich komandosów ( dwójka siostrzeńców i sąsiada)odstawiła w kąt i pompkę DE i atrapy kałaszy kiedy odkryła aepowego skorpiona, mp7 i elektroglocka. Cena niestety porównywalna będzie z tatową wiatrówką, ale założę się że tata też szybko młodemu zabawki nie odda.
 6. Akurat w ASG można sobie pozwolić na nieco niższą odporność mechaniczną. Nasze repliki nie tłuką jak sprężynowe wiatrówki czy broń palna. Moim priorytetem jest jakość obrazu. A i mój DOE spokojnie trzeci rok siedzi na kbksie ( choć z przyczyn wiadomych dużo już nie strzelam). Coć lubię jak przez szkło widać cel a nie mgłę i odblaski.
 7. Te "Lapersy" za 500-700pln to brandowane chińczyki. Nie są one szczególnie tragiczne ale to klasa Delty Optical które to lunety można kupić trochę taniej. Owszem mogą się sprawdzić na wiatrówce, replice asg czy nawet kbksie, ale do nawet przyzwoitej optyki na broń palną to im trzech klas brakuje.
 8. Mam wrażenie że tu nie bardzo chodzi o psucie ( choć komplikowanie mechanizmu temu sprzyja) ale o bezsens tego rozwiązania. Rzeczony "blowback" raczej klekocze tylko (jak i wszystkie znane mi systemy ebb) ani nie brzmiąc ani nie generując drgań podobnych do odrzutu amunicji mocniejszej niż 22short. Acz jak kto lubi.
 9. Maxym0955 jeżeli nie masz znajomego kogoś kto oceni używkę to lepiej o nich nie myśl. Na używkach się można naciąć.
 10. Znajdę to wrzucę, ale ostatnio nie mam czasu na poszukiwania.
 11. Nie zgodzę się. Można już się pokusić o jakieś rkxx w plastikach.
 12. CM.028 to replika dość starego systemu. Jej potencjał tuningowy jest ciut ubogi.
 13. Cyma 028 mimo taniości i "fajności" jest repliką o dość przestarzałej konstrukcji. Owszem wystarczy na początek, ale potem jej sensowny tuning jest dość ograniczony. Natomiast cymy serii 600 (miałem 607kę) mimo ogromu akcesoriów i dość przyjemnego stoku niestety nie tolerują grzebania w gerboxie. Owszem można wymienić lufę, można gumkę i dystanser, ale już komora hopa jest problemem. Dlatego powtórzę to co napisał sledz szukaj albo cymki serii 04x lub Boyica. Te dwie cymki owszem kupić można ale pod warunkiem że będzie to potem ograniczony (028ka) lub żaden (6ooka) tuning.
 14. Niestety przenosiny Fo na nowe serwery jeszcze nie zostały zakończone cały czas występują błędy. Wiemy o problemach z zakładaniem nowych tematów i robimy co się da aby je rozwiązać. W razie czego proszę o informacje na temat problemów które macie. Będę starał się je pomagać rozwiązywać na bieżąco. Arend
×
×
 • Create New...