Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

arend

Weteran
 • Content Count

  1374
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

20436 profile views
 1. Może troszę szkolnej fizyki. Jako iż metal ( większość metali) ma większą gęstość od plastiku to kulka metalowa o tej samej masie co plastikowa będzie mniejsza. Odwrotnie metalowa kulka o tej samej średnicy co plastikowa będzie cięższa. Więc założenia szanownego autora już padają. Załóżmy że chodzi tu o kulki jednakowej średnicy. Waga 6mm kulki stalowej to około 0,9 grama więc do wystrzelenia takiej kulki na sensowną odległość potrzeba by naprawdę mocnego sprzętu. Aluminiowe będą lżejsze, ale obliczeń masy musisz sobie zrobić sam. Co z założenia przekraczałoby limity energetyczne replik asg.
 2. Żaden. A w zasadzie każdy który ci się spodoba. Czemu? Bo tanie koli są tylko atrapami wyglądającymi jak celowniki. Ich "optyka" w zasadzie wyklucza celowanie bez bólu oczu i głowy ( tak jak tanie lunety). Więc albo zbierzaj na coś rzeczywiście umożliwiającego celowanie (okolice 6-7 stów niestety) albo jakikolwiek jaki ci optycznie podpasuje.
 3. Są takie fajne pleksowe osłonki montowane na szynie.
 4. Wystarczy, ale pewnie będze do wymiany po trafieniu. Te plasterki miodu są niestety deliktne. Szybka nie jest droga a i tańsza w razie wymiany.
 5. Tuningowanie taniej snajperki jesy mało sensowne. Bo inwestujesz kasę a w zasadzie nie bardzo widać poprawy. I nagle okazuje się iż w tuning wpakowałaś kasę za którą kupisz przyzwoite wiosło, a niestety osiągi i celność i wygląd będą dalej takie sobie. Jeżeli chcesz posnajperzyć poszukaj jakiegoś elektrycznego SPRa czy M14 i na dzień dobry będziesz miała i zasięg i precyzję porównywalną ze sprężyną a odpadnie wachlowanie wajchą zamka. A i serią się da pociągnąć. Wiem, MBtę już masz. Ale naprawdę szkoda pieniędzy na jego tuning. Bo niedrogie tuningi mało dadzą a tuning który rzeczywiście co
 6. Ze nieprzerabianej taniej snajperki na 40metrach możesz mieć problem z trafieniem celu o średnicy pół metra. Nie nie wygłupiam się. Miałem taki MB, i niestety wywaiłem sporo kasy na tuning. Jeżeli chcesz mieć do rekreacji to albo wiatrówka ( za5 stów kupisz coś sensowniejszego od asg "snajperki") albo niedrogi karabinek. Bo dla rekreacji walenie seriami będzie jeszcze fajniejsze od wachlowania wajchą i patrzenia w pseudolunetkę.
 7. @MineFox Normalne , bo zdecydowana większość ochrony oczu sprzedawanych przez ten sklep atestów nie ma, a tekst o nieprzeznaczeniu ich do asg jest dupokryjem dla sklepu. Znaczy wiedziałeś co kupowałeś i nie masz prawa do wystosowania do sklepu żadnych roszczeń w razie czego. A same gogle i okularki to chińskie produkty z niewiadomą odpornością. Mogą wytrzymać ale nie muszą bo nikt tego nie przebadał i nikt nie weźmie odpowiedzialności za jakość. Mają wyglądać i w zasadzie to wszystko. Dlatego namawiam na porządne markowe produkty z odpowiednimi atestami jak Bolle, Uvex, ESS, MSA czy inne.
 8. Jeżeli cenisz sobie oczy nie używaj ochrony oczu bez certyfikatu. Te PJ owszem mogą wytrzymać ale nie muszą. I nikt ich nie testował. Przemyśl też siatkową maskę ochronną. Przydaje się. Co do replik. Strzelby są fajne i klimatyczne. Ale pod przemyślenie poproszę kupno jakiejś MP5 ze stajni JG. Nie powinny być dużo droższe a strzelanie serią też jest fajne. Fakt, do elektryka przydadzą się i porządna ładowarka i lepsze akumulatorki. Sprężynowa strzelba tego nie potrzebuje.
 9. Nie o to mi chodziło. Zauważyłem na Allegrze Wella z takim samym uszkodzeniem jak w twoim pistolecie. Myślałem że próbujesz sprzedać.
 10. Nie wydaje mi się. No na podstawie fotki wydaje się że łeb śruby jest wewnątrz zamka i wykręcić się ją da dopiero po wyjęciu koszyka. Ale nie znam tej repliki więc się nie upieram. Choć łatwo to sprawdzić po rozebraniu zamka. Jak śruba trzyma tylko szczerbinę to można kleić. Jak trzyma też i koszyczek to trzeba kombinować. Znaczy wywiercić w szczerbinie otwór i wpasować i wkleić odpowiednią muterkę. Nakrętkę znaczy. PS Dorskyy2 skąd jesteś? Może sięuda pokierować cię do serwisu sensownego.
 11. Prawdę mówiąc sensowniej jest wybrać model z dobrym body i słabszymi flakami niż na odwrót, Czemu> Bo flaki wcześniej czy póżniej wymienisz a trudniej ( i drożej) o solidne body niż o solidne bebeszki. Dlatego osobiście wolę stalowego kałaszka od najzajebistszej emeczki. Ale mnie nie słuchaj ja mam ARfobię i uczulenie na glin ;P
 12. Niestety stop cynku z glinem zwany ZnAlem to marny materiał. Sróbować można też w miejsce gwintu kapnąć trochę kleju do metali. Tylko potem już nie będzie można zdjąć szczerbiny.
 13. Wiem, ale pytał o lunetę więc z dobrą wolą odpowiedziałem. A i regulacją nie nadrobisz lichej jakości optyki.
×
×
 • Create New...