Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hm... Moje są dobrze nasmarowane. Zrobiłem też blokadę przeciw wpadaniu kulek głębiej do kołowrotka.

Spróbuję jeszcze ze skróceniem sprężyny głównej by ją osłabić.

 

Miałem też problem, że kulka zacinała mechanizm gdyż potrafiła utkwić między "łopatą" kołowrota a tym małym wałeczkiem na sprężynce.

 

Acha. Używam tylko kulek G&G a np. takie Madbulle są poza tematem. O dziwo najlepiej, bez jakichkolwiek problemów magazynki chodziły mi na kulkach GoldFire 0,12g jakie używałem to testów.

 

Prawdopodobnie za dwa tygodnie będę mieć możliwość przestrzelania repliki na chrono. Przekonamy się ile daje zestaw FTK na SP120 od Guardera.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakiś czas temu kupiłem na allegro P90 z pekniętym GB(ktoś to bardzo nieumiejętnie stuningował). Zapłaciłem za to w sumie grosze i jeszcze dostałem worek magazynków, także biznes życia. Dostanie tm'owskiego szkieletu graniczy obecnie z cudem, więc postanowiłem ściągnąć od Czechów kompletny gearbox v.6. Dokładnie ten produkt:

 

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.php?products_id=3029

 

Szczegółowe testy przeprowadzę za jakiś czas, bo jeszcze przez parę tygodni będę niedysponowany po operacji kolana. Natomiast pierwsze wrażenia są mniej więcej takie:

-zespół cylindra wykazuje bardzo przyzwoitą szczelność. Po wymianie dyszy mamy praktycznie strzykaweczkę. Głowica cylindra jednak nie budzi mojego zaufania, więc jeśli miałbym luźnego ultimate'a - na pewno bym wymienił.

-gearbox pracuje całkiem kulturalnie. Do TM dużo mu brakuje jeśli chodzi o dźwięk pracy, jednak brzmi to imho na pewno lepiej niż przeciętny chiński gb.

- silnik ma bardzo mocne magnesy. Nie wiem czy to magnesy neodymowe, bo na silnikach znam się słabo, są jednak dla porównania dużo mocniejsze niż magnesy w EG1000 TM.

-zastosowana sprężyna to typowy, krótki, gruby chiński drut. Teoretycznie coś w okolicach m120 - w praktyce nie wiem.

-rof na 11,1 porównywalny do gb tm na sp110.

-oczywiście gb bez problemów podchodzi do skorupy TM.

 

Planuję trochę na tym gb poeksperymentować. Docelowo chciałbym do niego wrzucić sp130 i lufę długości ~ 420-440mm.

Dobra lufa z odpowiednio dobranym cylindrem i sp130 powinno dać w okolicach ~500fps.

Wątpię, że w/w głowica cylindra dłużej wytrzyma sp130, ale póki nie padnie nie będę wymieniał.

Jak już kupię co trzeba i nauczę się chodzić, postaram się przeprowadzić jakieś sensowne testy, żeby zobaczyć, czy taki tuning w P90 ma w ogóle sens.

 

Soldat, udało się przeprowadzić chronowanie?

 

Czy ktoś z was miał do czynienia z tym nowym P90 high cycle od TM? Ciekaw jestem, czy oprócz silnika wprowadzone są jeszcze jakieś zmiany.

Link to post
Share on other sites

No i pierwsze testy za mną. Lufy i cylindra jeszcze nie zmieniałem, bo ich nie mam. testów polowych też jeszcze nie było. Trochę natomiast o wynikach na chrono:

Sp130 na kompletnie stockowym gearboxie + wymieniona dysza na doszczelnioną, nie dedykowaną do P90(minimalnie dłuższa) dało maksymalny wynik 468fps i duży rozrzut fps( skrajne odosobnione strzały po ~430)

 

Dzisiaj przerzuciłem cały zespół cylindra z drugiego P90, czyli: głowica cylindra ultimate, głowica tłoka pom ultimate, cylinder stock tm i dysza dedykowana od airsoftpro. Efekt: średni wynik 475 fps. Rozrzut fps w granicach 472-482(skrajne strzały). rewelacji może nie ma, ale jest przyzwoicie.

 

Z tą wiedzą, którą mam obecnie, gdybym miał nowe stockowe p90 i miałbym tuningować od zera , prawdopodobnie stockowy gb zostawiłbym na cqb , a w ramach tuningu kupiłbym gb airsoftpro i tuningował wedle uznania. Tuning na bazie tego gb jest stosunkowo tani, a w razie jakiejś awarii, mamy dwa gearboxy, których podmiana w P90 trwa przecież max 2 minutki.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

No, w końcu miałem okazję sprawdzić na chrono moją zabawkę.

I jest tak...

 

Konfiguracja repliki:

- zestaw FTK SP120 Guarder (http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3307&name=Guarder_-_FTK_SP120_do_P90)

- lufa 247mm 6,04 KM-Head (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_371&products_id=3150&name=KM-Head_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.04_-_247mm_-_P90,_G36C)

- gumka hop-up G&G zielona

- bateria LiPo 11,1V 1600mAh 20C

 

Rezultaty (hopek ustawiony normalnie):

- kulki 0,2g - 432fps

- kulki 0,25g - 375fps

Co mnie zaskoczyło to powtarzalność strzałów w granicy +/- 2fps.

Przyznam że spodziewałem się też nieco więcej, o 10fps. Ponad to wynik na 0,25g trochę niski. Warto zauważyć iż test na 0,2 był robiony przed grą zaś na 0,25 po kilku godzinach strzelania w temp 28-30*C.

Szybkostrzelność, ROF - 25,8rps.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Z tą powtarzalnością to jest tak, że chyba dużo zależy od stabilności ręki podczas strzelania. Do tej pory mierzyłem zawsze w domu w jakiejś dziwnej pozycji i rezultaty były różne. Wczoraj kumpel poprosił mnie o zabranie chrono na działkę to zmierzyliśmy kilka giwer. I jak mogłem normalnie, stabilnie złożyć się do giwery, to miałem wyniki 476-480. Jak tylko minimalnie zmieniałem kąt strzału, padał np. wynik 460.

Wniosek nasuwa się taki, że miałem mało doświadczenia z chrono i pewnie stąd większość moich problemów z dużym rozrzutem fps. Nie przyszło mi do głowy, że to takie wrażliwe na właściwy kąt strzału, mimo że jest to w sumie bardzo logiczne

 

Soldat, jestem bardzo zaskoczony twoim rofem, ja miałem wyraźnie mniejszy na sp100. Zmieniałeś silnik? Albo może moja bateria taka daremna. Nie mam też mosfetu, a i kable stockowe siedzą cały czas.

Co do tego, że spodziewałeś się 10 fps więcej... Pewnie zaraz po złożeniu było trochę więcej. Na samym początku sprężyny ubijają się dość szybko.

Link to post
Share on other sites

No wiesz, LiPo 11,1V to jest już moc. Hmm... może jedno ogniwo Ci niedomaga?

Zapomniałem też dodać iż w replice siedzi MOSFET Gate PicoSSR 2 oraz kable modelarskie 16AVG, dość grube są.

Silnik to stock z Tokyo Marui. Bodajże jest to EG1000 na zwykłych magnesach ferrytowych.

 

Na ROF ma wpływ kilka czynników. Grzebałem trochę przy podkładkach oraz stosuję swoje sprawdzone "smarowidła".

Na zębatki, prowadnicę oraz sprężynę daję smar ŁT 43. Łożyska latają na oleju mineralnym/silnikowym. Ponad to cylinder (i głowica tłoka), dysza oraz prowadnice tłoka ślizgają się na zagęszczonym oleju silikonowym (trzeba niestety co jakiś czas kontrolować jego ilość i stan). Generalnie replika tak chodzi, że słychać jedynie klepanie tłoka i sam w sobie odgłos wystrzału, Zębatek i reszty niemal w ogóle. Kumpel się śmiał mówiąc, że chodzi to jak gaziak. Spust i pach strzał, bez zbędnych rzeczy.

 

Reasumując, ROF trochę za duży nawet, cały mag 300 kulek może zejść w mniej niż pół minuty. Sam jednak strzelam głównie na semi, auto tylko krótkie serie na dystans. Poza tym nie jest to replika robiona pod CQB.

 

Na koniec jeszcze. Warto pogmerać w okolicy komory hop-up. U mnie ma ona tendencje do minimalnych luzów, ruchów w około osi lufy na lewo i prawo o 1-2*. Źle to wpływa na skupienie, warto jakoś ją ustabilizować.

 

 

PS: W niedalekiej przyszłości replika idzie na sell więc przy tej okazji nakręcę pewnie jakiś filmik jak to chodzi. Wrzucę tu link jak nie zapomnę.

 

 

Edit: Co do "mocy". W moim byłym AKSU z Boyi, na również SP120 oraz dziadowskich częściach i w sumie kiepskiej precce PDI Raven miałem 440-450fps... Chodź minimalnie mniejszy zasięg :icon_confused:

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam o to moje p90 od tm co sądzicie o takim tuningu replikę już taka kupiłem. Na kulka 0 28 jest strzasznie nie celna i ma mały zasięg

 

Lay Lax - lufa precyzyjna

Systema - guma HU

Ultimate - głowica cylindra

Guarder - cylinder

Guarder - głowica tłoka

Guarder - dysza

Guarder - popychacz dyszy

Guarder - SP120

Guarder - łożyska

SHS - zębatki 16:1

SHS - stalowa łożyskowana prowadnica spręzyny

SHS - tłok z 15 metalowymi zębami

GFC - silnik tornado

G&P - front z kolimatorem

GATE - mosfet NanoAB

Czy dłuższa lufa magppula teflonowa pomoże czy nie

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Replika już dawno ma innego właściciela lecz zdaje się iż obiecałem wrzucić filmik ze strzelania:

 

 

Na żywo dźwięk był dużo bardziej przyjemny dla ucha, praca zębatek mniej wyraźna. Sam "wystrzał" bardziej niskotonowy, wyraźnie dało się usłyszeć efekty dobrej kompresji układu. Replika z kilku metrów w terenie brzmiała prawie jak gaziak. Gearbox był dodatkowo ustabilizowany i wytłumiony matami pianki (coś jak do pakowania delikatnych rzeczy).

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Też pochwalę się swoimi ostatnimi robótkami.

W ciągu ostatniego pół roku P90tek przerobiłem w sumie kilkanaście i każda kończyła z bardzo pozytywnym skutkiem.

 

U mnie zostało ostatecznie wysłużone TM, które mam już 7my rok. Ostatecznie wylądowało tam:

- tłok JG z 7mioma stalowymi ząbkami,

- prowadnica łożyskowana cyma v.2

- głowica cylindra Ultimate,

- głowica tłoka cicha Systema,

- na głowicę cylindra naklejony jest sorbopad 3/16" 70d - ma dodatkowo wycięty kształt po cichą głowicę tłoka. Standardowy zderzak całkowicie zdjąłem,

- zębatki zostały stockowe TM. Zastosowałem jednak shortstroke - 2 zęby. Czyli z zębatki tłokowej wyciąłem 2 pierwsze zęby. Zabieg ten przyszpiesza czas reakcji na spust, jednak zabiera trochę mocy,

- dysza uszczelniona plastikowa deep fire,

- sprężyna m120 ICS stockowa z L85. Jest minimalnie słabsza od sp120 Guardera(ICS obecnie 8,7kg, Guarder 9,2kg),

- lufa 6,03 310mm Big Dragon stalowa z Tawianguna. Prawodpodobnie jest to samo co SHS,

- guma hu niebiesku Madbull

 

Wynik bardzo przyjemny: 430-434fps.

 

Druga zabawka którą ostatnio złożyłem to P90 CA SL. Konstrukcyjnie jest to totalna kopia TM, różni się tym, że nowa wersja jest wyposażona w szybką wymianę sprężyny. Do repliki trafiły takie części:

- tłok shs odchudzony z 14 ząbkami stalowymi,

- głowica tłoka alu BU Modify,

- głowica cylindra BU Modufy,

- dysza BU Deep Fire (uszczelniała się lepiej niż Modify),

- cylinder BU typ2 Deep Fire,

- sorbopad 3/16" 70D ,

- silnik HT SHS,

- mosfet Gate nanossr,

- sp120 Guarder,

- lufa 6.01 Madbull ultimate 363mm,

- guma hu niebieski Madbull

 

Wynik również bardzo zadowalający: 475 fps praktycznie w punkt sporadyczne odchyły max+/-2fps. Na filmiku jedną ręką trzymałem telefon a z drugiej strzelałem, więc strzały miały większy odchył od normy.

Replika jest też bardzo cicha.

Filmik:

 

W prawie takiej samej replice miałem wcześniej m130SHS(10,6kg czyli +/- odpowiedni sp130 Guardera) i zęby Core 16:1 z Shortstrokiem -2.

Dawało to średnio 465fps i bardzo duży rof. Na lipo 7,4 2100mah 35C - 20k/s, a przy lipo 11,1 1800mah 20C było już ~33k/s - według mnie zdecydowanie za dużo.

filmik:

 

W planach mam jeszcze wyłożenie body od środka matą tłumiącą. Obecnie replika z 15-20 metrów na semi jest praktycznie niesłyszalna, ale chcę żeby było jeszcze ciszej.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...