Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.0003 czy CM.040 ...czy CM.041?


CM.0003 czy CM.040 czy CM.041  

6 members have voted

  1. 1. Która replika lepsza

    • CM.0003 (G36)
    • CM.040 (AK74)
    • CM.041 (MP5)
      0


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum :)

 

Jestem świadom, że już był jeden temat odnośnie CM.0003 i CM.040 ale chciałem się bardziej szczegółowo dowiedzieć pewnych rzeczy.

 

1. Czy CM.0003 (krótsza lufa) posiada mniejszą celność od CM.040 (dłuższa lufa)?

2. Czy jest jakaś różnica między CM.040 a CM.040C oprócz kolby? (Mi się bardziej podoba "pusta" kolba w wersji CM.040 i podobno jest bardziej wytrzymała)

3. Jaka bateria pasuje do CM.0003 bo w specyfikacjach pisze MINI a nie wiem jaka to jest (bo do CM.040 podchodzi STICK, przy której się orientuje jak wygląda)

-3a. Czy można podpiąć do CM.0003 bateriĘ 9,6V 2000mAh zamiast 8,4V (do CM.040 z tego co czytałem jest to nawet wskazane)?

-3b. Czy jak już kupiĘ bateriĘ (pewnie FIREFOX) to można ją ładować stockową ładowarką?

4. Która replika jest bardziej wytrzymała?

5. Jaka gumka hop-up będzie najlepsza do tych replik (zamierzam wymienić)?

6. Czy w podobnej cenie nie lepsza jest replika CM.041 (MP5)?

7. Z jakich kulek się najlepiej strzela (0.20, 0.23, 0.25, 0.28) i jakiej firmy?

8. Czy są jakieś lepsze repliki (elektryki i najlepiej karabinki szturmowe) w tym przedziale cenowym (ok 600zl)?

 

I ogólnie jakie macie zdanie o tych replikach i która z nich byłaby najlepsza? Od razu mówię, że bardziej mi się podoba CM.040 ale jeśli CM.0003 albo CM.041 byłyby lepsze to pewnie wziąłbym którąś z nich.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam że tak szczegółowo ale chciałbym się wszystkiego dokładnie dowiedzieć zamiast potem żałować.

 

 

EDIT: Eh przepraszam że nie przeczytałem regulaminu, ale tyle było tych tematów tutaj "xxx czy yyy", że myślałem, że są dopuszczalne i tytuł tylko taki jest a w poście nie dałem całkiem takiego pytania więc myślę, że moderatorzy bedą miłosierni

 

 

 

Nie , nie będą. odpowiedzi na dosłownie wszystkie Twoje pytania dostaniesz używając szukajki w czasie niespełna 10 minut.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

1. Posiadają podobną celność

2. Nie, różnią się tylko kolbą

3. Do Cm.003 wejdzie batka Mini, jak nie wiesz jaka to, poszukaj w sklepach

-3a. Tak, można

-3b. Możesz, ale nie polecam. Zalecam ładowanie mikroprocesorową

4. Cm.003 zbudowana w większości z tworzywa, Cm.040 to stal. Gearboxy mają takie same

5. Systema Energy lub Zielona G&G

6. Cm.041 ma mniej fpsów od 003 i 040, ale czy to wielka różnica? No i MP5 krótsze.

7. 0,25 lub 0,28. Firmy G&G są dobre, ale jak precki nie masz to i mozesz z P&J strzelac

8. Możesz coś z Boyi, jednak ja ufam i wolę Cymy. Do JG nie mam zaufania.

 

Na twoim miejscu brał bym (z tych 3) Cm.040, po prostu lubię kałachy. Bierz tą która Ci najbardziej pasuje.

Link to post
Share on other sites

3b. Generalnie batki FF nie są zbyt dobre. Lepiej wziąć jakieś lipo. Taniej i lepiej.

5.Ja od siebie polecam Guardera przezroczystego.

6. Mp5 ma gb v.2, którego Chińczycy zbyt dobrego nie robią.

8. Warto zainteresować się serią RK od boyi. Są to świetnie wykonane repliki, a wewnętrznie nie są wcale gorsze od Cymy.

Link to post
Share on other sites

3b. Generalnie batki FF nie są zbyt dobre. Lepiej wziąć jakieś lipo. Taniej i lepiej.

 

Troche jestem tu zmieszany jako ze FIREFOX to firma a LiPo typ baterii :zastanawia: chyba ze Lipo to takze jakas firma?

 

8. Warto zainteresować się serią RK od boyi. Są to świetnie wykonane repliki, a wewnętrznie nie są wcale gorsze od Cymy.

 

Chodzi o te RK?

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-02-full-metal-boyi.html

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-05-full-metal-boyi.html

Edited by epaGamer
Link to post
Share on other sites

Hmm tych Lipo nie ma na GunFire a tam chciałem własnie zrobic zakupy (jedną przesyłką) bo CM.040 w wersji z "pustĄ" kolba jest tylko tam dostępne no i do tego 50zł za polubienie na fejsbuku. Bardzo jest ta Lipo lepsza od FF?

 

Hmmm a taka gumka http://gunfire.pl/product-pol-1152189559-Gumka-Hop-Up-Guarder-.html nadawałaby się do CM.040 i do tego taki akumulator http://gunfire.pl/product-pol-1152192149-Akumulator-9-6V-2000mAh-STICK.html? Dałoby radĘ dokupić do tego ładowarkĘ do 50zł, żeby nie psuć baterii stockową?

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Warto zainteresować się serią RK od boyi. Są to świetnie wykonane repliki, a wewnętrznie nie są wcale gorsze od Cymy.

 

RK są wewnątrz gorsze od nowej serii Cymy. Nie mówię, że jest to duża różnica, ale popatrz chociażby na silnik...;) Ale i tak Boyi strzela ładnie.

Edited by LaksaBezdomnego
Link to post
Share on other sites
Wiadomość automatycznaTemat został zamknięty przez moderatora.Powód: Wwszystkie informacje dostępne są na forum. Wystarczy poszukać. Jeśli uważasz, że wątek został zamknięty niesłusznie, zaraportuj go, a rozważymy jego ponowne otwarcie. Pozdrawiamy,Forum WMASG.PL Załoga WMASG
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...