Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bell EG723 M1911 + sprężyny Guardera


Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Jest to moja pierwsza gazówka (miałem 10 lat sprężynowego P99 ale się "zgubił").

Przed zakupem dużo się zastanawiałem co wybrać (już miałem kupować KWC na CO2, albo srebrnego WE)

ale ostatecznie stanęło na Bellu.

W zestawie były jeszcze dodatkowe części zamienne części do magazynka:

- górna część magazynka (ta "podawaczka") była plastikowa, ale dali w zapasie metalowa to wymieniłem,

- suwadło do kulek, było plastikowe, ale dali w zapasie metalowe to też wymieniłem.

Mam jeszcze te 2 cylindry gazowe (jeden metalowy, jeden plastikowy) ale nie wymieniałem.

 

Jako, ze uwielbiam grzebać, rozbierać, usprawniać to za zacząłem zastanawiać się nad sprężynami Guardera do TM 1911.

Warto je kupować? Maja niby napisane 150% ale w stosunku do standardowych TM, ale jak się ma to do Bella

(będzie mocniejszy blowback)?

Link to post
Share on other sites

Bez wymiany np zaworu bądź górnej uszczelki maga albo na przykład głowicy tłoka BB czyli czegokolwiek co spowoduje, że "system" otrzyma większą porcję gazu nie ma to sensu. Sprężyny montuje się dla wykorzystania potencjału który daje gnat. Ten gnat w stocku nie ma jeszcze takiego potencjału więc one nic nie dadzą. Chodzi o to, że jesli gnat ma "zapas mocy" to można tą "moc" wykorzystać do szybszej pracy całego zamka. Jeśli gnat nie ma zapasu mocy to po prostu czasem nie będzie zamek dochodził do końca. Najpierw musisz zadbać o inne rzeczy, potem o sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Kumam. Czyli wg Ciebie co trzeba by było najpierw zrobić? Wymienic ten cylinder gazowy na metalowy, zapodac zawor guardera (wyczytalem na ich stronie, ze zaleca sie wymiane zaworu jak sie chce zapodac mocniejsze sprezyny) a dopiero pozniej 'springi'? Co do głowicy tłoka to nigdzie nie widzialem, by sprzedawano czesc zamienna do TM'a.

Edited by bastaz
Link to post
Share on other sites

To słabo szukałeś. U taktycznych jest głowica jedna, sam taką mam i jest świetna. Zawór warto dokupić, może LL ale guarder też ujdzie. Cylinder na metalowy? Nie spotkałem. Cylinder zostaw na razie jaki jest.

 

Na ich stronę jeszcze nie trafiłem. Chodzi Ci o głowice "Głowica tłoka wzmocniona Classic Army"?

Jeszcze tylko mi napisz co to jest to LL ;)

Co do cylindra to Bell dał taki w zapasie (jeden plastikowy i jeden metalowy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...