Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Symulatory lotnicze.


Recommended Posts

Hejka!

Jest to mój pierwszy post na forum więc Witam wszystkich serdecznie.

 

Ogólnie pojęte symulatory lotnicze czy to cywilne czy wojskowe maja to do siebie że z realizmem maja tyle wspólnego co ser z kiełbasą. Czyli mają czy nie?

Nie wiem, dlatego powstał ten temat. Tak jak kiełbasa i ser są do jedzenia tak symulator może choć w niewielkiej części symulować rzeczywistość.

Zacznę od przykładu najświeższego. Sporo czasu spędzałem za "sterem" virtualnego mil mi 24, oraz mil mi 17 ( w przeróżnych wersjach ) jako dodatku do osławionego Microsoft Flight Simulator 2004. Ostatnio jakiś tydzień temu przy odwiedzinach u znajomych z eskadry ( rzeźnia w cod4 w 15 osób :) ) pochwaliłem się moimi "gadżetami" Pytanie jakie mnie nurtowało od jakiś 2 lat było tylko jedno: Jak się TO COŚ ma do prawdziwego sprzętu. Okazało się że wiele. Dwa miesiące poświęcone na rozpracowanie procedury uruchomienia nie poszło na marne. Różnice wynikały jedynie z modelu maszyny bądź z nieznaczących szczegółów, których przeniesienie na rzeczywistość niewiele by zmieniło a maszyna mogła by się poderwać :) Oczywiście jako niewierny Tomasz musiałem zobaczyć jak to jest naprawdę. I zobaczyłem. Doszło parę elementów natury technicznej ( oczekiwanie na wzrost temp, ciśnienia, itp ) oraz samych punktów proceduralno-papierkowych, które nieznacznie obniżają % zdolność symulowania w/w śmigłowców w grze.

Reasumując.

Wierne oddanie kokpitu mi 24 czy mi 17 po rozpracowaniu daje możliwość odpalenia maszyny ( co nie jest proste ani w rzeczywistości ani w symulatorze ) co w "realu" nie będzie miało nigdy miejsca, przez co ów symulator przybiera na wartości. Nie będę się wypowiadał nad właściwościami lotnymi w pixelowej rzeczywistości nie dlatego że nie miałem okazji sprawdzić w realnym świecie ( niestety tylko jako pasażer ) ale z uwagi na szacunek dla gry :).

Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami z zakresu symulacji lotniczej.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...