Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36c CM003 adapter magazynków


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pytanie do znawców (od strony technicznej) tej repliki. Jak jest z adapterami do magów, np. typu BattleAxe, JG, CA?

 

Ja ze swoim od BattleAxe mam lekki problem, lecz pracuje nad tym. Głównie chodzi mi o to, że kulki nie podają mi się z adaptera pod dyszę. Zauważyłem, że otwór jest w innym miejscu niż ten z adaptera od G36 CYMY. Nie mam specjalnych środków, do zniwelowania tego błędu (różnicy), ale zauważyłem, gdy (niezabezpieczony pinem) adapter BattleAxe obniżymy pod kątem lekko w dół (3-5mm, nie wiem ile stopni/radianów), ale jak taką operacje wykonamy, to kulki ładnie lecą przez adapter i nie ma problemu. Jednak jak wiadomo, jest to niezabezpieczone i musi być to pod odpowiednim kątem, więc za dużo kombinowania, żeby to usztywnić pod odpowiednim kątem. Został mi tylko pilnik i odpowiedni papier ścierny.

 

Miałem taki przypadek w replice JG, że adapter do magów M4 dobrze podawał kulki, a ten stockowy JG do magów G36 ni wuja... Dodam, że replika była totalnie stuningowana jeśli chodzi o GearBox.

 

One-77

Link to post
Share on other sites

Zobacz czy Ci się kulki w kanale nie blokują i jeśli tak to go trochę podszlifuj, typowa przypadłość battleaxowych adapterów. Ja mam adapter JG założony do mojej 003 i ekonomiczne emagi star/magpul podają bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Już problem rozwiązałem z adapterem. Tak jak pisałem wcześniej, tak i teraz napiszę (dla tych co mają problem z adapterami battleaxe).

Jeśli adapter nie przekazuje kulek, po mimo dobrego maga i kulek, należy sprawdzić kąt pochylenia adaptera. Jeśli pod jakimś kątem (niewielkim) magazynek zacznie podawać, to trzeba go przeszlifować w strone GB, do takiego "dzyndzelka". Również by potwierdzić tą tezę, musimy porównać położenie kanalików adaptera od M4 (tego niepodającego) do adaptera od G36, który podaje (lub na odwrót G36 do M4). Adaptery muszą leżeć równolegle, by porównianie nam dobrze wyszło. Położenie otworu wyjścia powinnobyć identyczne, by kulki przelatywały bez problemu. By ten błąd zniwelować, należy użyć okrągłego pilnika i najlepiej później papieru ściernego P500 lub drobniejszego (P500-1000), oczywiście papier ścierny do pracy na sucho, nie na mokro. Oraz sprężone powietrze z olejkiem silikonowym, by się pozbyć brudu i małych niedoskonałości (najskuteczniej tymi środkami).

 

Jak odzyskam transfer danych w PLAY'u, to zrobie tutaj poradnik co i jak (z obrazkami).

 

Co do sprężynek, to ja mam póki co (tak, póki co), springa Guardera SP150 pod swoje G36 Pendelum (przeróbka zew. i wew. G36C) Cymy.

 

One-77

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 6 months later...

Wprawdzie nie o Cymie, o której jest dyskusja, ale pytanie było ogólnie o adaptery...

 

Mam adapter Private Parts Airsoft (jakościowo +/- jak CA), problemów z podawaniem wynikających z adaptera nie miałem, ale za to stosując go wychodzą różnice między poszczególnymi magazynkami do M4/M16. Niektóre magazynki są nieco krótsze (w osi przód-tył), przez co potrafią się odchylić na zatrzasku magazynka jak na zawiasie - adapter nie naciska wtedy blokady kulek w magazynku. Można trzymać magazynek od spodu i dociskać, ale nie o to chodzi...

Problem z tym jest taki, że niektóre magazynki są dłuższe w tej osi, więc siedzą w adapterze sztywno, ale jeśliby coś w nim z tyłu podkleić, to magazynki te nie wchodziłyby do gniazda. Z pomocą przychodzi oryginalny zwalniacz magazynka - po przyklejeniu czegoś z przodu dociska magazynki tak, że podają, ale jednocześnie nie uniemożliwia korzystania z dłuższych modeli.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o adaptery i repliki G36 to już wiem jak problemy z nimi rozwiązywać. Po prostu nie każdy adapter pasuje pod daną replikę i wystarczy tylko każdy gdzie niegdzie podpiłować, czy powiększyć otwór, więc mogę pomóc w zmajstrowaniu "kompendium" :)

Od napisania tematu przewinęło mi się przez łapki ze 4 adaptery i każdy tak samo poprawiałem, więc teraz nie mam z nimi problemów.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...