Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Początkujący - wybór broni i sprzętu


Recommended Posts

Witam! Dopiero zaczynam zabawę z ASG i mam do was pytanie. Czy warto kupić taki karabinek http://allegro.pl/ak-47-tactical-cyma-0-28-nowy-gerbox-teflonix-i2203508080.html czy lepiej standardowo, kupić shotguna za trochę mniejszą cene ? Oraz, czy opłaca się kupić taki zestaw http://tablica.pl/oferta/asg---zestaw-do-asg-IDrRrT.html#4f620364aaed7 (bez kominiarki i ochraniacza) za cenę ok. 130zł ? Na razie będziemy się strzelać z kolegami (łącznie 4 osoby) więc nie trzeba mi sprzętu idealnego tylko coś z czym można zacząć i ew. pobawić się trochę dłużej ; )

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nie mam :/ Co prawda nie daleko mam sklep "ballistic" więc tam mogli by mi pomóc (może).

 

 

Jeszcze jedna prośba do was, czy możecie podać jakieś dobre strzelby do 200zł ? Był bym bardzo wdzięczny : )

Edited by robak222
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie skopiować:

- strzelby MP003 firmy AGM:

Sprężynowa replika Mossberga firmy AGM, oznaczana jako MP003 jest jedną z najbardziej atrakcyjnych pozycji, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Przy używaniu odpowiednich kulek (głównie 0,25g), replika jest w stanie powtarzalnie trafiać w cel wielkości sylwetki człowieka nawet z odległości 40-45 metrów przy zasięgu całkowitym rzędu 45-50 metrów. Żywotność tej repliki liczy się często w wielu tysiącach kulek więc bez problemu powinna ona wystarczyć przeciętnemu graczowi na przynajmniej jeden sezon.

 

- strzelby M56 firmy DE (Double Eagle):

Repliki Benelli firmy DE oznaczane są jako M56. Cechą charakterystyczną tej repliki jest to, że jako jedyna z chińskich, sprężynowych strzelb, strzela trzema kulkami naraz (umieszczonymi pojedynczo w trzech niezależnych od siebie lufach wewnętrznych). Magazynki w formie łusek spodobają się zwolennikom realizmu na spotkaniach. Zasięg skuteczny przy użyciu odpowiednich kulek (zazwyczaj 0,23g) sięga 30-35 metrów, kiedy to istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedna z wystrzelonych kul dosięgnie celu. Zasięg całkowity zazwyczaj nie przekracza 40 metrów. Replika zaliczana jest do tych stosunkowo nieawaryjnych.

 

- strzelby M58 firmy DE:

Podobnie jak MP003 od AGM, M58 od DE to sprężynowa replika strzelby firmy Mossberg. Przy użyciu odpowiednich kulek (głównie 0,25g), zasięg skuteczny repliki sięga 40 metrów, a całkowity przekracza 50 metrów. Awaryjność tej repliki może być większa niż odpowiednika z AGMu.

 

- strzelby C401/C501 firmy BISON:

Są to stosunkowo młode repliki sprężynowe na rynku, stylizowane na strzelby firmy Remington. Dysponują zasięgiem skutecznym i całkowitym umożliwiającym konkurowanie z innymi replikami na Airsoftowym polu walki (skuteczny około 35 metrów, całkowity 40-45 metrów przy użyciu kulek 0,25g), jednak ich wadą jest nieregulowany system hop-up.

 

- strzelby M47 firmy DE:

Repliki stylizowane na strzelbach firmy Remington. M47 jest jedną z pierwszych polecanych, chińskich, sprężynowych replik strzelb. Dysponuje dużym zasięgiem całkowitym, który dochodzi do 50 metrów, jednakże zasięg skuteczny oscyluje w okolicach 25-30 metrów (kulki 0,25g). Trafiają się awaryjne egzemplarze.

 

- strzelby M180 firmy GA (Golden Arrow):

Stylizowane na strzelbach firmy Remington. Osiągi tych sprężynowych replik są na bardzo zbliżonym poziomie do tego, co reprezentuje M47 od DE. Zaletą w stosunku do M47 jest fakt, że replika zasilana jest magazynkami w kształcie łusek zamiast standardowych, pudełkowych. W dodatku, w komplecie znajdują się 4 magazynki. Zazwyczaj najlepiej strzela kulkami 0,25g.

 

- strzelby M183 firmy GA:

To repliki strzelb typu Benelli. Zasilane są w podobny sposób co M56 od DE, jednak strzelają tylko jedną kulką. Zasięg całkowity dochodzący do 50 metrów, a skuteczny około 35 metrów przy użyciu kulek 0,25g.

 

Źródło:

http://wmasg.pl/pl/articles/show/232920

Link to post
Share on other sites

Ten kałach jakoś mi się nie widzi. Cena niska jak na taki sprzęt - może być, że jest jakaś ukryta wada. A o tym drugim zestawie to na moje oko ciężko mi coś powiedzieć. Okulary są nie wiadomo jakie (może jakiś spec je rozpozna) więc może być tak, że po jednym strzale posypią sie na dżyliard części z czego milion utkwi w oku.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...