Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 KWA blaszka osłaniająca hop up


Recommended Posts

Witam jako nowy użytkownik forum, dzisiaj rozbierałem swojego (znienawidzonego) M4 KWA-Patrol carabine i przy łamaniu repliki, wyleciała mi pogięta blaszka która służyła jako dodatkowa osłona na mechanizm podkręcania hopki (to ta która przy odciąganiu bolta, odsuwając się, ujawniała pokrętła). Teraz nie wiem jak to wsadzić, bo nigdzie nie widzę żadnej śrubki czy wgłębienia żebym mógł to umieścić, a bez tego badziewia nie mogę dostać się do pokręteł bez otwierania całej górnej części repliki. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

"to Badziewie" jest niestety dość delikatnym elementem i takiego też wymaga obchodzenia się z nim :hahaha:

Jak ją powyginałeś na wszystkie strony podczas prób otwarcia body to możesz ją co najwyżej do kosza wyekspediować i szukać po serwisach i serwisantach czy ktoś nie ma pasującej, albo uderzać do Coyotów z błaganiem o pomoc.

 

Jeśli natomiast "ten kawałek blaszki udający zamek" jest tylko trochę zdeformowany, to przywróć mu pierwotny kształt! Następnie po prostu włóż "tę blaszkę" na jej miejsce wewnątrz górnej części body, w ten sposób żeby ten "fikuśny plastikowy ząbek na końcu raczki przeładowania znalazł się pomiędzy "ta blaszką", a body repliki (naprzeciwko osłony wyrzutnika łusek). Dolna krawędź "blaszki" na swoją prowadnicę - cześć nr 106, górna przemieszcza się po ściance body.

 

Schemat budowy i numerację części repliki masz tutaj

 

W Instrukcji Obsługi Repliki - to ta kolorowa książeczka która wyrzucają zazwyczaj wszyscy "HardKorowcy ASG" razem z pudełkiem bo jest w niej dużo "głupich" obrazków - jest również podany szczegółowy opis jak prawidłowo otworzyć replikę bez dewastowania jej elementów składowych w pięciu krokach... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem w moim egzemplarzu. Jak to się stało- do końca nie potrafię tego stwierdzić, ponieważ replikę zastałem w takim stanie po powrocie z wyjazdu, więc stawiałbym na lepkie łapki rodzeństwa. W każdym razie, w moim przypadku pomogło "wyklepanie" blaszki małym młoteczkiem, do pierwotnego stanu, czyli spłaszczenie wystającego elementu z dziurką, oraz (względne) zaokrąglenie reszty blaszki, po czym delikatne wpasowanie jej pod drugą mniejszą blaszkę nasadzoną na nity. Przyglądnij się jak to tam wygląda, co na co powinno zachodzić i gotowe. Naprawdę, nie jest to skomplikowana sprawa ;)

Link to post
Share on other sites

Krychan - daruj "starszemu panu" że mu się czasem komplikator samodzielnie załącza :)

 

Wyklep tę płaską cześć z dziurką, a dalej już według instrukcji i schematu cześć. Całość nie powinna zająć Ci więcej niż kilka minut czasu.

 

Rada na przyszłość - nie szarp rączką przeładowania za mocna i nie puszczaj jej "na hurra". Jak widzisz element imitujący zamek (osłonka HU) jest dość delikatny i nie znosi brutalnego trzaskania zamkiem jak w ostrej M4.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wszystko poskładane i wyprasowane, poza tym że bez mojej pomocy ta blaszana osłonka sama nie wraca na pozycję wyjściową wszystko gra :D Dzięki wielkie za pomoc, to było prostsze niż myślałem.

 

 

No własnie mam podobny problem... włożyłem tą blaszkę mało wiele wyklepaną, ale po zaciągnięciu nie wraca na pozycje bez mojej pomocy, i teraz nie wiem czy czegoś nie przeoczyłem lub źle zmontowałem...

 

Może ktoś pomóc ?

Link to post
Share on other sites

Witam panowie, ja również w nowiutkej M4 KWA miałem identyczny problem. Tą blaszkę można nawet palcami zdeformować, w związku z tym zainwestowałem w: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6311 - na prawdę kawał porządnego metalu, siedzi idealnie, dźwięk o wiele lepszy i tego diaboła da się dopiero kombinerkami powyginać. Z całego serca polecam zakup i chyba nie opłaca się Ci kolego męczyć z naprawianiem tego dziadostwa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...