Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm 0.28 kostka stykowa


Recommended Posts

Witam!

Posiadam stuningowane cm 0.28. Wszystkie części wymieniałem sam i rozłożenie i złożenie gb nigdy nie sprawiało mi problemów. Jednak ostatnio po wymianie łożysk po złożeniu replika nie działała, prąd nie dopływał do silnika. Pomyślałem że to wina styków więc przeczyściłem troszkę dogiąłem i jak przesuwałem palcem to było ok. Jednak po złożeniu nadal nie działało. Po dokładnym zbadaniu zauważyłem żę problem jest w tym, że gdy naciskam spust nie popycha on kostki tylko wyskakuje ona w górę. Dokleiłem więc kawałek blaszki i wtedy spust dociskał kostkę i działało, jednak tylko na auto bo na semi przerywacz ognia działał zbyt mocna i wyrywał doklejoną przeze mnie blaszkę. Macie jakiś pomysł jak to naprawić? Czy trzeba kupić nową kostkę? I czy problem wynika ze zużycia repliki? (jestem jej 3 właścicielem i jest bardzo zużyta, dlatego większość części wymieniłem)

Link to post
Share on other sites

tak, problem wynika ze zużycia repliki. najprawdopodobniej plastik z którego zrobiony jest element się wytarł przez co element dociskowy ześlizguje się z włącznika. najłatwiej będzie wymienić element, ale jeżeli koniecznie chcesz się bawić w naprawianie to da się to zrobić. nie chce mi się pisać krok po kroku, porostu blaszka którą przyklejasz musi mieć punkt zaczepienia w plastiku (wymusza to wykonanie elementu w kształcie litery L). Ponad to wysokość tej nakładki musi być taka sama jak w oryginale żeby przerywacz spełniał swoje zadanie. jak jesteś kumaty to powinieneś dać sobie radę. powodzenia

Link to post
Share on other sites

Kwaśniak, kostkę stykową masz na wcisk czy na śrubkę?

Na śrubkę. A masz takową na zbyciu?

A gearboxa na pewno dobrze złożyłem bo w związku z tym problemem robiłem to już z 10 razy w ciągu jednego dnia więc wątpię żębym zawsze źle składał szczególnie że robiłem to już wiele razy i działało.

I z ogranizeń finansowych wolałbym naprawić ;) niby to nie jest duży koszt ale wszystko średnio kosztuje 30 zł i już ponad 100 na to wydałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...