Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gramatura polaru?


Recommended Posts

Witam,

 

Chciał bym się dowiedzieć czym różni się polar oznaczony jako GR 750, GR 600, GR 500? Próbowałem szukać jakiś informacji ale nie ma tego co by mnie satysfakcjonowało. Prosił bym także o informację czy ten polar spod tego linku:

http://allegro.pl/polar-wojskowy-pod-gora-tex-us-roz-m-nowy-gr-750-i2186003508.html

jest to kontraktowy produkt ? Ze zdjęć widać jak by producentem był KAMA lecz nie jestem w stanie tego dokładnie stwierdzić.

Link to post
Share on other sites

To niby gramatura. Chińscy i polscy producenci tej dzianiny, by konkurować z czołówką światową w zakresie komfortu cieplnego, muszą zwiększać ilość włókien na metr. Najgrubszy polar Polarteca to 300 więc masz porównanie. Im więcej tym teoretycznie cieplej. Ale też grubiej, ciężej i mniej komfortowo.

Link to post
Share on other sites

Przybliżyłem zdjęcie i wydaje mi się, że na metce widnieje napis MON'u czyli powinien to być materiał kontraktowy. W takim razie czy czy ktoś może mi powiedzieć w jakich biegają nasi żołnierze w wojsku ?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Przybliżyłem zdjęcie i wydaje mi się, że na metce widnieje napis MON'u czyli powinien to być materiał kontraktowy. W takim razie czy czy ktoś może mi powiedzieć w jakich biegają nasi żołnierze w wojsku ?

 

Hehe, jest to bluza (bo polarem tego nie nazwę, jeśli już mam się czepiać) kontraktowa, ale materiał nie jest oryginalny od Polarteca. Trzeba było dać zarobić polskimchińskim firmom, taki kraj. Po prostu nie kupuj, ubierzesz coś termoaktywnego, rozsuniesz tą bluzę i poleci para. Nie warto i już, kropa.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem akurat co to za tkanina i nie chcę się wypowiadać na temat akurat tego polaru, ale żeby mieć dobry polar nie trzeba od razu wywalić kilkuset zeta na polarteca. Są inne dobre tkaniny (pomijając równie drogie jak polartec: polarlite czy tecnopile) w tym też polskiej produkcji z których szyją uznani producenci outdoorowi.

Przykładem tu jest choćby tkanina z polskiej Biruny, produkowana na oryginalnych maszynach polartecowskich z zamkniętej fabryki w Niemczech. Występuje ona pod nazwą arfor, q-fleece lub shelter w zależności od gramatury i wykończenia, przy czym "gaciowi" z branży outdoorowej twierdzą że biruna pod względem jakości i wykończeń antypillingowych dawno prześcignęła polarteca. Z biruny szyje między innymi ARC'TERYX, Berghaus i Jack Wolfskin. U nas szył z tego Windrose. Sam mam i bardzo sobię chwalę taki http://allegro.pl/polar-wojskowy-pod-goretex-jakosc-400g-m2-l-i2247303569.html ich polar uszyty z sheltera ale o gramaturze 390 g/m2.

Poza tym za dobre pieniądze można dostać naprawdę fajne termicznie i dobrze oddychające polary turystyczne Regatty.

 

I jeszcze drobna uwaga co do samych gramatur. To że polartec nazwał serie 100, 200 i 300 to nie znaczy że to jest gramatura. Nie jestem pewien czy w 100% dobrze zapamiętałem, bo temat o polarach na ngt ma ponad 70 stron i nie chce mi się szukać, ale gramatury rozkładają się tak:

100- to w rzeczywistości 203 gram

200- od 240 do 280 w zależności od typu

300- to 380 gram

Thermal Pro - 285 gram.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...