Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z nie zwalnianym tłokiem


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie:)

 

W weekend zacząłem przekładać części z pękniętego GB SRC do nowego Guardera + jakiś mały tuning oto wykaz części:

 

Szkielet GB V.2 Guardera

Bore Up Guardera

M130 JBU

Tłok Pom JBU wszystkie stal. zęby

Ultra High Torque Motor SRC

Popychacz dyszy Guardera

zębatki z SRC ( stan dobry +)

prowadnica sprężyny z łożyskowaniem

łożyska ślizgowe G&G mosiężne

okablowanie i styki stockowe

płytka selektora Guardera

Bateria 9.6 3000 mAh Firefox

 

Podczas naciągnięcia sprężyny tłok ładnie idzie do tyłu lecz nie do końca i nie jest zwalniany, przez co nie ma strzału.

 

Zębatki chodzą gładko i sprawnie (także z tłokiem bez sprężyny).

Silnik też nie jest winien, ponieważ występuje taka sama sytuacja przy sprężynie M100, w dodatku sprawdzany w różnych dociskach.

Sprężyna ładnie się chowie w tłoku więc to nie jest wina prowadnicy sprężyny.

 

Przypuszczam że to wina popychacza dyszy ale za choinę nie wiem jak to skorygować.

Szukałem wcześniej na forum podobnego problemu, lecz nie mogłem znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Z góry dziękuję za pomoc;D

Link to post
Share on other sites

Popychacz nie ma nic z tym wspólnego.Masz albo za słabą batkę,albo za słaby silnik,albo sprężyna ma za mało miejsca.Zapewne masz dwa łożyska,jedno na prowadnicy,drugie w tłoku.Wywal to jedno z tłoka i sprawdź czy zadziała.U mnie w KWA to pomogło przy sprężynie guardera sp130(która jest znacznie dłuższa od stocka).Jeżeli popychacz by ci blokował zębatki to by najzwyczajniej pękł.Mi to się przytrafiło ostatnio na strzelance,bo smaru zapomniałem dać pod popychacz ^^

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Dziękuje Panowie, ale znalazłem już prawdziwą przyczynę. Szyny na tłoku i w szkielecie GB nie pasują do siebie i tłok zatrzymuje się na okienku GB. Będę musiał przypiłować trochę tłok tu i tam, mam nadzieję że da rade jeszcze odpalić, a jak nie to inny tłok:D

 

Temat do zamknięcia :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...