Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm przed wymianą lufy trafiałem w plecki człowieka z 40-50m(100%) po wwymianie trafiałem w plecki człowieka z ok 60m (100%) Strzelałem na Top Gazie i kulkach 0.33.

Co do m700

Ta farba mnie już denerwuje.... na zamku to już jej prawie nie ma ;););) Ogólnie tylko tam się ona zdziera ;).

Mam Lunetę 3-9x56z podświetlanym krzyżem ( Walther ). na wysokim montarzu ( oczko jest tak duże{56} że na niskim przeszkadzałaby mi lufa ;) ). Może te 3-9 to dużo ale dobrze sprawdza się do "czesania" terenu ;)

Jeszzcze parę rad... : gdy przeładowujecie kulkę to nie trzeba zamka odciągać do końca- wystarczy tylko o 1cm do tyłu i jest spoko. Może to nie realistyczne, ale plusem tego jest to że zwiększa się szybkostrzelność i nie spuje się tak zamek, bo przy odciągnięciu do końca jest ładnie obijany.

Kolejną wadą jest mój HU -- nie wiem jak wam ale u mnie przy -5 C on odmawia posłuszeństwa. Wymieniłem gumke HU na silikonową guardera i jest wszystko w pożądku, nawet w -10 C. Do co strzelania na mrozie to moc spada, wtedy ściągam lunetę i strzelam z otwartych... uwieżcie mi, też jest niezła frajda ;)

Po wymianie lufy na prec, zauważyłem że jest ona dłuższa o ok 3cm i teraz dziubek na końcu lufy (który normalnie jest w środu i zasłania, jednocześnie unieruchamiając lufę) wystaje i wygląda to okropnie. Mam nadzieję że dogadam się jeszcze z kolegą GZ i będę miał tłumik :)

Jeżeli chcecie odkręcić szynę na muszkę (to ta na końcu lufy :P ) to musicie tam wkęcić 2 imbusy to wam ten "dzibek" o którym wcześniej pisaem wypadnie, a jak wypadnie to lufa będzie wam biegać jak będzie tylko chciała ;) ;)

Magazynek -- przy kupnie broni dostałem radę, że czasem trzeba dokręcić śrubki które to wszystko trzymają - są tam duże obciążenia przy strzałach (wkońcu to porządna dawka gazu) i mogą się one z czasem poluzować więc warto czasem sprawdzić ich stan :P:P

Z tego co wiem (nie znam m700 Tanaki) to mamy też Power Control System. W dziurce przez który uchodzi gaz jest śrubka, którą dokręcając lub odkręcając regulujemy przepływ gazu.

To chyba tyle z mojej strony jak ktoś coś chce wiedzieć to pisać, mogę nawet na zamówienie zrobić fotki. :):)

 

Pozdrawiam

Świr

Link to post
Share on other sites

Spoko.. co do mechanizmu spustu... można tam regulować twardość spustu. A tak w ogóle to ten cały mechanizm lata na boki co może yć denerwujące. Mi to nie przeszkadza bo to prawie nie jest wyczuwalne. Fotki będą a chodzi dokładnie o jakąś część?? czy ogólnie zamek i mechanizm spustowy?? aha ale nie będe go rozkręcał :P:P Jak kiedyś przyjdzie potrzeba to nie zapomno o aparacie :P

Napisz co to mają być za fotki to jak będzie czas to zrobie i wrzuce.

Link to post
Share on other sites

Tzn zespół spustowy wygląda porząnie... to jest gaziak więc nie masz się o co martwić... wszystko wygląda bardzo solidnie. Gdyby to była sprężyna to co innego. Jedyne co wg jest godne uwagi to:

:roll: gdy odciągniesz zamek do końca to cały lata na boki (luzy, ale to w każdej m700 KJW chyba jest)

:roll: cały zespół spustowy (cały!! cały!! a nie sam spust) rusza się na boki o ok 0,4cm w każdą ze stron.. to w niczym nie przeszkadza, ale chciałem o tym uprzedzić.

:roll: farba.... ah schodzi z zamka bardzo szybko, martwię się tylko żęby się jakaś część nie wyrobiła bo nie będe całego zamka robił.... :? :?

:roll: zapiaszczenie... jak się piasek dostanie do zamka do ładnie charata, a pozatym wtedy mag nie chce wyjść

:roll: Gdy źle dobijemy zamek kulka może wylecieć z maga nie do lufa z gdzieś w jakiś zakamarek i wtedy jest mały problem...

:roll: Nie wiem czy to wada mojej giwery ale strasznie ciężko tam HU wyregulować... Mam wrażenie że ten karabin strzela jak chce :) :)

:roll: to chyba tyle...

 

Nie wiem dlaczego ale ja bym wolał m24 + tuning 300%....

Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy to wada mojej giwery ale strasznie ciężko tam HU wyregulować... Mam wrażenie że ten karabin strzela jak chce

Na jakich kulkach? Mniej jak 0,3 się do tego nie nadają. Kolega kupił ostatnio M700 KJW ale razem z kulkami 0,25. Do pewnego momentu lecą nieźle, a potem w zupełnie losowym kierunku. 0,3 to minimum.

Link to post
Share on other sites

Zimą najlepsze są 0.3g . Strzelam z nich i latają pięknie. Z wyregulowaniem HU drobne problemy, ale jak się uda to nie ulega rozregulowaniu.

 

Na ogrzanym magu i gazie najlepiej strzelać z 0.36g . Niesie daleko i b.celnie.

 

Próby strzelania z 0.25g zakończyły się totalną klęską. Nie da się IMO wyregulować HU pod tak lekkie kulki.

Link to post
Share on other sites

Mierzyłem dziś swoje M700 na chrono

temp 16C, mało gazu w butli (nie wiem czy to ma znaczenie), pełny magazynek i jedziemy

10 strzałów 137 - 143m/s na kulkach 0,25, średnio 140m/s czyli ok. 460fps

na 0,20 (przyjmując tą samą moc co przy 0,25) byłoby to ok. 519 fps

Link to post
Share on other sites

Coś malutko...

Ja miałem mierzone na chrono 1 miesiąc temu i przy 15C na 0.25 było 560-575 FPS'ów Chyba to o butle chodzi...

Swoją drogą... ktos może wie jak z tego wykrzesać więcej FPSów?? CHodzi mi o sam magazynek, bez zamka

Link to post
Share on other sites
C

Swoją drogą... ktos może wie jak z tego wykrzesać więcej FPSów?? CHodzi mi o sam magazynek, bez zamka

ta śrubka nic nie daje

 

zestaw tuningowy tanaki to nowy zbijak i coś tam jeszcze, w kjw wystarczy zmienić (dorobić u tokarza) 2 elementy i będzie

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

hej nie mialem jeszcze w zyciu gazowki wiec bede mial do tego modelu kilka pytan nowicjusza:

-na ile magazynkow starczy 1000ml. butelka gazu?

-dlaczego w magazynku sa 2 "bolce" do napelniania gazem?

-jak to jest z powtazalnoscia strzalow w tej gazowce? Czy to jej nie dyskfalifikuje jako snajperke? Ruger Carabine mial wlasnie ten problem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...