Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Patrz na dzial snajperzy- jest ankieta jakich lunet ludzie uzywaja

 

 

Do KOLEGI POWYZEJ :P

 

A dlaczego nie ???

Nie strzelasz na kilometr zebys teleskopu uzywal

tasco wystarczy w zupelnosci.

Ja wczoraj na allegro kupilem 3-9 x 56E za 150 pln w dobrym stanie. Dla mnie bomba. Nowa kosztuje 380 zlotych.

Wystarczy chciec- a wyglada to to jak armata teraz

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wyjmuje się komore hop-up i lufe? [*****] tego nie moge wyjąć, a chce wymienić gumke h-u.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2006 ]

Dziś testowałem moje m700 na kulkach 0,25 g ICS.

Na początku myślałem, że sobie będą latać gdzie będą chciały, ale tu niespodzianka strzelał lepiej niż na 0,33 g !

Kulki lecą szybciej i zasięg celny jakieś 80 m (w lasie nie było wiatru za bardzo), także teraz się na nie przerzuce, są lepsze i 2 razy tańsze.

 

Pozdrawiam

 

Nie przeklinaj.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Rowniez kupilem M700 .

Jezeli chodzi o powtarzalnosc strzalow to tak sobie...

Być może jest to wina wielu czynników:

- Ustawienie instrumentów celowniczych

- HP

- ciśnienia gazu

- wagi kulki (wstanie strzelam 0,25 choć dużo lepsze mają być 0,36)

Teraz czekam na optyke.

 

Do karabinka oprocz instrukcji dostalem plastikowy patyczek, metalowa rurke i plastykowy kwadracik. PO CO TO JEST???

Link to post
Share on other sites

A ja dzisiaj postrzelałem sobie troszke na kulkach 0.33 HFC i sie uspokoiłem.

Bo wczoraj jakoś 0.25 blastera nie leciały więcej jak 50 metrów.Niewiem dlaczego(Hu kręciłem w tą i spowrotem i nic)

Dzisiaj to jak troszke wyregulowałem Hopcia to na 70meterków,a leciały by dalej :lol: tyle że komórka była na drodze.

Mam preclufe SRC 6.03

A czy po wymianie gumki na guardera mam szanse na lepsze wyniki?Czy tylko w zime ona sie sprawdza.

W poniedziałek(jak doślą lupke 3-9x56 Waltera)sprawdze jak to sie ma skupienie w hali.

 

[ Dodano: 16 Maj 2006 19:48 ]

I zamontowałem lupke i H.J mnie strzela bo teraz to ja już nie rozumie co sie K...a dzieje że raz kulka trafia w cel a nastęny strzał jest podbity w góre i leci niewiadomo gdzie a następny znów w prawo lub nie dolatuje do 60 metrów.

Próbowałem na 0.25 i 0.33 HFC i takie same problemy.

Czy możliwe że jak mi preclufe mocowali to jakoś gumke żle dali że zamiast podkręcać w góre to kręci gdzie chce.

Może jakieś inne przyczyny tego zjawiska?Napiszcie co wymienić i jak to zrobić.

Chce dac taką gumke

www.asgshop.pl/produkt.php?id=56

Czy będzie do m700 odpowiednia?jEśLI NIE TO DAJCIE NAMIAR NA SKLEP GDZIE MAJą NA STANIE

www.asgshop.pl/produkt.php?id=446

Za wszeklą pomoc będe wdzięczny i jak będzie okazja to wielkiego BEZALKOHOLOWEGO postawie

Link to post
Share on other sites

Umówiłem sie z gościem żeby mi pokazał jak to zrobić.

Chyba że wy możecie mi opisać w jaki sposób można dokonać wymiany lub sprawdzenia gumki.

Niemam pojęcia jak sie zabrać do tego.

A ciśnienie to mam LEKKO PODNIESIONE z powodu tego problemiku z hopciem :twisted:

Link to post
Share on other sites

slowo o zasiegu i mocy {moderator pewnie usunie, ale niech no poczeka z kilka dni :)}

Wczoraj przestrzelalem moja m700 w terenie. Kulki 0,33 g, odleglosc 40 m (miara)

Celnosc- ech, mogloby byc lepiej, generalnie trafia sie co ktorys raz w plastikowy kosz na smieci wysokosci 35 cm. (3 strzaly na 5) ALE...

po podejsciu okazalo sie, ze niektore trafienia przebily plastikowe scianki na wylot i pelno kawalkow tego kosza wokol lezalo.

 

aha- luneta tasco 3-9x56e

 

Na 50 metrow slupek o szerokosi 20 cm, 1 trafienie na 3 strzaly.

mysle ze hop up jest zdecydowani do wymiany, bo raz ostro podkreclao, a innym razem lecialo byle jak

Na jakies francuskiej stronie asg wyczytalem, ze HU nalezy "dotrzec"

 

wiatr umiarkowany.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

to moze ja tez tu umieszcze moje wczorajsze testy:

 

Przygotowania

Po ustawieniu lunetki , jako cel wybrałem stare pudło po komputerze gdzie naklejałem kartki A4 z rzecznie odrysowanym krzyżem i kwadracikiem (po środku) szerokości ok. 4cm.

A na pudle postawiłem puszkę po piwie.

Jako że nie znalazłem metrówki dystans liczyłem za pomocą kroków. 1 krok to mniej wiecej 1m.

 

Testy skupienia.

Zaznaczam że cały czas strzelam z 0,25 i z początku miałem prawie na maxa podkręcony HU.

Test zacząłem od dystansu 18 kroków., po kilku próbach na 9 strzałow 3 miałem w kwadracie. W puszkę można spoko trafić. Kulka przebijała obie scianki puszki.

Pierwszy strzał jest nieco słabszy od pozostałych, także na dalsze dystanse.

 

Gdy odeszłem trochę dalej karabinek strzelał grubo ponad celem.

 

Następnie zacząłem strzelać na dystansie 32kroków musiałem zakręcić HU bo kulki leciały ponad celem. Pomimo korekcji bardzo trudno mi się trafiało w pudełko tak że nie udało mi się trafić w przyczepioną kartkę A4.

Nie wiem czy to była wina już zapadającego zmroku czy BB 0,25 które może na tym dystansie lecą gdzie chcą. To trzeba będzie sprawdzić.

 

Przybliżyłem się do celu o ok. 4 kroki. I już było nieco lepiej. Zacząłem trafiać do kartki, oczywiście nie zawsze. Skupienie trafionych kulek raczej dobre. Puszka miała slad po trafieniu. Nagle zdarzyło się cos dziwnego i karabinek jakby dostał kopa, zaczął strzelać mocniej tak że celując w dół pudełka trafiałem w górna cześć kartki. Potem usłyszałem z magazynka SSSSSSsssssss….. Czyli tzw. Syfon. I było po zawodach, poza tym bylo juz ciemno.

Link to post
Share on other sites

znaczy sie- trzeba HU gardera i lufe precyzyjna - prawda :( ?

 

Zaczyam sie zastanawiac czy cos takiego jak "snajper" w asg jest w ogole mozliwe. Raczej wchodzi w gre strzelec wyborowy.

 

ASG to chyba jednal zasypywanie preciwnika garscia kulek z aeg'a

 

sory za OT

Link to post
Share on other sites

Witam Maniaków ASG. mimo,,,,,,,że od niedawna(około 6 miesięcy) stałem się fanem replik asg to chciałbym coś dodać na temat celności i użyteczności M700 które to posiadam od dwóch tygodni z prec lufką i bipodem oraz lupką 3-9x40 walthera i nie mogę nacieszyć sie ze strzalania oraz ogólnego wyglądu repliki. Przez 10 lat strzelałem (też w klubie AZS) z pneumatyków i przeszło przez moje ręce kilkanaście niezłych wiatrówek . Trafienie z matchowki z 25m w kapsel to był już prawie standart , a puszka po browcu z 50 m to też nie była żadna sztuka... i zaczeło mnie to nudzić!!!! wiatrówki miały kształt niepodobny do niczego , pykanie w cel było już gorzej niż nudne. ktos pokazał mi parę replik asg i się zaczeło. Ale jedno na początku wbiłem sobie do łba... strzelanie z replik ASG to przyjemność i zabawa,przybliżenie realiów walki a nie nieustanna pogoń za trafieniem jak najdalej w jak najmniejszy punkt. Są realia fizyki które z góry skazują repliki na określony standart balistyki i tego się nie przeskoczy. Moja M700 ma prędkość kulki przy wylocie z lufy 172-168 m/s. jak to zobaczyłem to oczy mi wyszły bo kulki były 0,36 g. koledzy z wiatrówkami dobrej klasy np HW 30 czy Slawia 364 się załamali.

po trzech dnia kręcenia HU doszedłem że na 25 m trafiam 8 na 10 w puszkę coca-coli i to mnie cieszy jak diabli.na 50 m trafiam w wiaderko plastikowe tez w tej proporcji. wniosek prosty:

1mały podmuch wiatru i....

2.kulka kulce nie równa i.....

3.strzelec czasami dupa i.....

ale takiej radochy z przeładowywania i strzelania z M700 nie miałem nigdy nawet strzelając z PCP logun AXOR 4600pln .

Nie wymagajmy za dużo od sprzętu...... sami też jesteśmy zawodni.

mam nadzieję że, nikogo nie uraziłem.

Pozdrawiam wszystkich na forum. I tak aaasaaaassssggggg górą!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

gurek napisał

 

znaczy sie- trzeba HU gardera i lufe precyzyjna - prawda :( ?

 

z tą lufą to sie zgodze ale hu niewymienisz bo do m700 jest jakaś nietypowa i od AEGów nie podchodzi :evil:

info uzyskałem od

KRAKMANÓW I ASGSHOP

 

Więc troszke mnie te info ze sklepów WNERWNEŁO :smutny:

Link to post
Share on other sites

kumple to snoby "plucia śrutem 4,5 mm na odległość 25m w kill zone 1,5 cm blaszanego zwierzaka, i nie czują radości z zabawy i pola walki a tylko trafić, trafić..... Ale Bóg im to wybaczy i tak się ślinili jak na 10m ja trafiałem cały magazynek 11 sztuk w krąg tarczy o promieniu 5cm. tylko repetując zamek a oni paluszkami wkladali śrut i łamali lufki. To cieniasy może kiedyś poczują bluesa.

Link to post
Share on other sites

fakt, tu przyznaje ci racje minior

klimat jaki jest z przeladowania , jej uzywania, wygladu repliki jest niesamowity.

mam piekna lunetke 56 mm, cheek pada z bullet holderem. Lubie po prostu patrzec jak to to wyglada stojac pod sciana :)

 

To jest to cos... :)

a co do tego ze z 50 metrow nie bede trafial do puszki po piwie chyba sie przyzwyczaje.

 

wystarczy zebym trafial z 50-60 m w innego maniaka hahaha.

pzdr

Link to post
Share on other sites

Efekt przeładowywania oraz wylot gazu z lufy po wystrzeleniu jest niesamowity. Podobnie świst kulki koło głowy potencjalnego celu :)

 

Jednak mam duże problemy z powtarzalnoscią strzału.

HU w momim karabinku jest jakies bardzo czułe, po lekkim przesunięciu kulku lecą zupełnie w inną strone. Bardzo trudno nad tym zapanować.

Obecnie uzywam BB 0,36 i na dystansie 45-50m. kulki nie zawsze potrafią trafić w cel wielkości wyprostowanego człowieka.

Wynik raczej nie satysfakcjonujacy jak na snajperke.

 

Czy macie podobne problemy?

lub macie pomysł jak temu zaradzić?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: w orginalnej tanace m700 jest identyko.

Jak narazie grałem i męczyłem się z ustawieniem tylko M700 tanaka bez prec lufy. Ale jak na sprzęt za 1900zł + luneta ok 200zł spodziewałem się czegoś bardziej.... poprostu bardziej.

 

Mimo to zabawa po 2 h wyrególowaniu w miare była przednia.

Podobno w obu replikach zastosowanie precki zwiększa zasieg celny z 50 do 70m. Po tym jak własciciel zabawki którą miałem okazję sie bawić zamontuje takową skrobne coś jeszcze 8)

 

Mimo to rzeczywiście Sniperka ponad 500fps z zasięgiem 50m to troszeczke nie to czego sie oczekuje.

Mniemam z tego co tutaj wyczytałem że osiągi Tanaka i KJW mają prawie identyczne, nie tylko osiągi ale również niektóre problemy.

Np. w orginalnej tanace ustawienie HU również jest dość irytuące, pokrętło ustawienia bardzo..ale to bardzo czółe, przestawienie o 1 ząbek to ok 0,2mm a zmiana toru lotu kulki zauważalna.

 

Mam nadzieje że po zastosowaniu Lufy Prec celna donośność kulki bedzie w granicy minimalnie 70m. To by już mnie osobiście zadowoliło.

 

P.S. Jako że obie repliki są dość, jak nie bardzo podobne chyba czas odnaleść na forum TOpic na temat M700 Tanaka. Chyba tam uzyskam odpowiedzi na moje pytania względem KJW :wink:

 

Na dziś dzionek z tego co tu wyczytałem wnioskuje że obie repliki różnią sie minimalnie wyglądem i jakością wykonania. Z tego co widać na fotkach nie dużo... bo obecnie M700 Tanaka leży u mnie na półce :wink: . M700 KjW posiada przyżady celownicze których Tanaka orginalnie nie posiada. Oraz pomalowana jest jakby gorszą farbą. (miejsce zabezpieczenia broni oraz wajcha przeładowania różni się minimalnie, ale tylko kolorem)

Co do osiągów wydaje mi się z tego co tu wyczytałem że sa bardzo , bardzo podobne .. a problemy z urzytkowaniem prawie identyczne.

Nie chciałbym robić tu kryptoreklamy ale wydaje mi się że obie repliki różnią się lekko jakością wykonania i ponad 50% inną ceną.. na + dla KJW. 8)

 

 

Oka mykam poszukac coś o Tanaka M700. Pozdrawiam! ! !

Oczywiście nadal będe tu zerkał poniewaz na Orginalne m700 tanaki mnie nie stać :język: a nawet jakby wolałbym zaoszczędzic 1000zł :wink:

 

P.S.(2) Ciekawe czy tuning od m700 tanaki pasuje do m700 KJW. Bo wydaje mi się że aby sprostać wymogą Sniperów takowy by się przydał :wink:

 

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

Dziś porobiłem następne testy zasięgu i skupienia. M700.

Oczywiście było mnóstwo kłopotów aby ustawić lunteke/HU/ciśnienie gazu w magu/odpowiedni ciężar BB

Początkowo miałem problemy z trafieniem do celu z ok. 37 kroków.

Potem udało mi się zwiększyć dystans do 47 kroków. Choć w tym przypadku okazało się że aby trafić w cel musze mierzyć w kamień leżący na ziemi jakieś 15 kroków przed celem. HU po prostu tak podkręcało BB.

Po odpowiednich korektach zwiększyłem zasięg do ok. 60 kroków a przy końcu nawet do 66 kroków (dalej już się kończyła hala).

Więc jestem w stanie uwierzyć że można strzelać na dystans 70m ale jeżeli to ma być celny strzał to musi być chyba preclufa.

Oczywiście przy tym dystansie nie trafiam zawsze w cel. Niektóre kulki są czasem jakoś krzywo podkręcone i lecą na boki, pierwszy strzał jest słabszy.

Zdziwiło mnie że po długich próbach bardzo często zdarzały się syfony. Być może związane było to z szybkim strzelaniem.

Jeżeli ktoś zna jakiś sposób na unikanie syfonów, byłbym wdzięczny na podzielenie się ze mną ta wiedzą.

Ktoś może opisać swoje sposoby ustawienia karabinka?

Czy warto inwestowac w preclufe?

Link to post
Share on other sites

PONOWNIE KILKA SŁÓW

Pisałem kilka postów wyżej o zachwyceniu się zasiegiem i zachwile o kompletnej klapie po zamocowaniu lunety.

Karabinek wziął kolega Jacek i okazało się że po odkręceniu muszki lufa przestała być trzymana i latała sobie tu i tam.

Kolega usterka naprawił i przetestował guna na 30 metrów(wiem że to mało ale tylko dało sie na tyle metrów)

Używał kulek

www.snajperasg.pl/product_info.php/cPath/47/products_id/49

Na tym dystansie w tarcze od wiatrówki 10x10 trafiał za każdym razem.

Lufa SRC 6.03

Ciekawi mnie jakich wy kulek używacie?I które są najlepsze do preclufy 6.03

Lupka waltera 3-6x56 wygląda zajebiście na m700.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio jak zajebiście wyregulowalem hop up, to zasięg był naprawde pokaźny, około 2 x większy niż stockowy elektryk. Używalem kulek 0,33 z snajperasg. Moim zdaniem lufa precyzyjna jest zbędna, za tą kase lepiej kupić dwójnóg. Mi jeszcze nigdy nie syfonował, możliwe że to dlatego, że po każdej strzelance smaruje cały sprzęt olejkiem silikonowym.

 

Pozdrawiam

 

PS.Tej muszki lepiej nie odkręcać.

Link to post
Share on other sites

a co powiecie o mechanicznych przyrzadach celowniczych w m700 ? :)

 

Nie znam dokladnie terminologii wiec uzyje metaforycznego jezyka: czy srednica "oczka" jest dla was odpowiednia czy powinna byc wg was nieco wieksza np. jak w oryginalnym karabinie Lee Enfield.

 

I jakie jest wasze zdanie co do trafiania w mase ciala( z ang. body mass) z odleglosci 40metrow za pomcoa stockowych rpzyrzadow ?

Link to post
Share on other sites
a co powiecie o mechanicznych przyrzadach celowniczych w m700 ? :)

 

Jak narazie nie mam lunety' date=' więc strzelam przez muchę i szczerbinkę. Właściwie to zastanawiam się czy wogóle dokupywać lunetę, bo przez te przyrządy i tak strzela mi się bardzo dobrze. Fakt, szczerbinka rusza się na boki o 1mm około, ale to też nie sprawia problemu, bo zawsze przesuwam ją w lewo.

Według mnie strzelanie bez lunety nie odbiera dużo z tej repliki i na początku nie trzeba się o to martwić.

 

I jakie jest wasze zdanie co do trafiania w mase ciala( z ang. body mass) z odleglosci 40metrow za pomcoa stockowych rpzyrzadow ?

 

Z 50 metrów trafiłem człowieka w ramię przez muszkę i szczerbinkę na pierwszej strzelance. 40 metrów po dokładnym wycelowaniu to 90% szans na trafienie.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie dotyczące optyki: Jakich montaży używacie? Chodzi mi o wysokość wynikającą z prostej rączki zamkowej a nie z wysokości optyki... Zastanawiam się nad lunetą maksymalnie 40-42 mm i teoretycznie to się kwalifikuje na niski montaż. Niestety słyszałem już opinie że na M700 to tylko wysoki bo przy przeładowywaniu haczy... Osobiście wolę niskie montaże.

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...