Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 Boyi - Replika pluje


Recommended Posts

Witam. Mam następujący problem ze swoją repliką... zamiast strzelać pluje na 10m. Wczoraj zmieniałem sobie sprężynę, czyściłem wszystko i składałem do kupy. Wymieniłem sprężynę z M110 stockowej na M120 Madbull'a. Dziś montowałem wszystko, bo wczoraj czasu miałem tylko na wymianę i czyszczenie. Złożyłem replikę do kupy. Miałem duży problem z zamontowaniem gumki HU do komory. Jakoś się udało, ale gumka była trochę krzywo. Robiłem testy, strzelałem sobie i replika leciała szybciej i dalej dużo tyle, że przez źle zamontowaną gumkę(tak myślę) skręcała - skupienie nie było najlepsze. Rozebrałem jeszcze raz komorę i poprawiłem wszystko. Znowu miałem duże trudności z zamontowaniem tej gumki w komorze. Jakoś to zrobiłem. Poszedłem sprawdzić jak strzela... Replika pluje... Czasem się jej zdarzy raz prawidłowo wystrzelić. Nie wiem o co kaman. Właśnie byłem u kumpla i próbowaliśmy to razem naprawić, ale nic z tego. Dwa razy rozbierane i nic, dalej ten sam problem. Rano strzelała w miarę normalnie a teraz nie? O co chodzi, bo ja nie ogarniam. Będę wdzięczny za pomoc, z góry dziękuję.

Edited by Laki
Link to post
Share on other sites

Składałem z 5 razy... Nie wiem jak za każdym razem mógłbym to składać źle. Wszystko wygląda na w porządku. Ktoś na czacie wmasg mi pisał, że niby octem powinienem lufę przeczyścić, bo to od brudu. Tyle, że rano replika strzelała a teraz pluje...

Link to post
Share on other sites

Octem? Nie wierzę, dlaczego nie alkoholem? Jeżeli jesteś pewny na 100% że to nie gumka/dystanser/komora to może być coś na "łączeniu" komora - dysza, jakiś spadek ciśnienia. Albo coś z popychaczem dyszy. Lufę u siebie czyszczę na "sucho" ręcznikami papierowymi i wyciorem, moja lufa od 2009 działa bezproblemowo i czysto.

Link to post
Share on other sites

Miałem taki sam problem w swojej emce boya. Po pierwsze przez gumkę hopka, czyli kulka z oporem przechodzila przez kołnierz(najlepiej żeby kulka gładko przechodziła bez oporu). A po drugie to zębatka odpowiedzialna za zachaczenie za popychacz i odciągnięcie go nie mogła złapać za ów popychacz, ponieważ podkładki od niej zgubiłem i nie dosięgała swoim wyrostkiem aby go złapać(dlatego dysza nie działała). Sprawdź czy dysza odpowiednio pracuje. Jak tak to problem tkwi w za ciasnym kołnierzu gumki hopka ;) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałem taki sam problem w swojej emce boya. Po pierwsze przez gumkę hopka, czyli kulka z oporem przechodzila przez kołnierz(najlepiej żeby kulka gładko przechodziła bez oporu). A po drugie to zębatka odpowiedzialna za zachaczenie za popychacz i odciągnięcie go nie mogła złapać za ów popychacz, ponieważ podkładki od niej zgubiłem i nie dosięgała swoim wyrostkiem aby go złapać(dlatego dysza nie działała). Sprawdź czy dysza odpowiednio pracuje. Jak tak to problem tkwi w za ciasnym kołnierzu gumki hopka ;) Pozdrawiam

 

Popychacz działa prawidłowo, bo popycha kulki do komory co świadczy o tym, że przy każdym strzale one wyjeżdżają sobie powoli z lufy i spadają na ziemię. Poza tym wszystkie podkładki na miejscu, więc to nie problem GB jak sądzę. Mam wrażenie, że właśnie klinują się w gumce tyle, że czemu? Wcześniej tak nie było. Co mógłbym z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

Chyba znalazłem problem... Kulki. Dziś rano po złożeniu komory wg filmiku na yt. Pierwsze 5 strzałów jest zajebiste po prostu. Ustawiam HU, 1-3 strzały i jeszcze lepiej. Strzelam znowu 1-3. Replika pluje. Strzelam kolejny raz leci normalnie. I tak się powtarza czasem ta czynność. ,,Niewypałów" było jakichś 5-7. Możliwe, że tak dużo mam wadliwych kulek w opakowaniu?

 

Kulki: Rocketsy 0,25g

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...