Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmiana części w CM 028


Recommended Posts

Witam !

 

Zwracam się do wszystkich użytkowników forum z małą prośbą. Niedługo będę zamawiał nową Cymę 028 i od razu po zakupie będę chciał zmienić kilka części takich jak: bardzo dobry akumulator, bardzo dobrą gumkę hop-upu, kabelki niskooporowe. Myślę, że chyba to by było na tyle jak na początek i moja prośba jest następująca. Prosiłbym o pomoc w wyborze tych części, ponieważ bardzo mi zależy, żeby one było bardzo dobrze dobrane.

 

A teraz napiszę jakie ja bym proponował. Akumulatorek Turnigy ( Li-Po ) tylko jeszcze nie wiem ile mAh natomiast liczba C jak największa. Gumka hop-upu Guardera lub Systema Energy. Kabelki niskooporowe nie wiem jakie, ponieważ nie wiem czy kupować droższe kabelki, czy tańsze, czy droższe dadzą jakieś lepsze efekty. Na początek myślałem nad takimi częściami do wymiany, a później może by się wstawiło jakąś lufę precyzyjną 6.04.

 

Mam jeszcze prośbę żebyście mi podali jakąś bardzo dobrą ładowarkę która ma funkcję rozładowania akumulatora i jest na prawdę polecana.

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź kogoś kto się na tym zna.

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam.

Edited by Rachut
Link to post
Share on other sites

Jeśli zmiana akumulatora i kabelków, to zastanów się nad dokupieniem mosfeta.

 

Jeśli masz doświadczenie, potrafisz posługiwać się lutownicą, to wymiana kabli i wykonanie mosfeta nie będzie dla Ciebie problem. Jeśli jednak są to dla Ciebie pojęcia zupełnie obce, radzę skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez sklepy. Często jest tak, że jeśli kupiłeś replikę w tym samym sklepie, to płacisz tylko za okablowanie z mosfetem, a wymianę sklep przeprowadza sam, gratis.

 

Jeśli zdecydujesz się na wymianę kabli samodzielnie, to kup kable NISKOOPOROWE, MIEDZIANE. Określenie "głośnikowe" jest bardzo względne. Może się okazać, że kupisz coś, co będzie gorszej jakości niż to, co masz obecnie w replice.

 

Jeśli nie musisz, to gumkę zostaw na razie w spokoju. Cymowska gumka na początku całkiem dobrze daje radę. Z gumką jak z kablami. Masz umiejętności, kogoś kto pomoże, działaj sam. Nie masz, zamów usługę w sklepie.

 

Jeśli chodzi o akumulatory, to przy lipolach w zupełności wystarczą Ci pojemności pomiędzy 1200-1800mAh. Oczywiście możesz wpakować w stałą kolbę nawet 3000mAh, tylko po co?

 

Ładowarka do lipoli jest osiągalna już od 40-50zł, z tym że są to często jakieś chińskie wynalazki, nie polecane i mogące uszkodzić akumulator. Markowe ładowarki z balanserem to wydatek powyżej 100zł.

 

Lufa precyzyjna to dobry pomysł, na... następny sezon. Na razie ciesz się tym co masz i baw się w ASG!

Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Jeśli zmiana akumulatora i kabelków, to zastanów się nad dokupieniem mosfeta.

 

Jeśli masz doświadczenie, potrafisz posługiwać się lutownicą, to wymiana kabli i wykonanie mosfeta nie będzie dla Ciebie problem. Jeśli jednak są to dla Ciebie pojęcia zupełnie obce, radzę skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez sklepy. Często jest tak, że jeśli kupiłeś replikę w tym samym sklepie, to płacisz tylko za okablowanie z mosfetem, a wymianę sklep przeprowadza sam, gratis.

 

Jeśli zdecydujesz się na wymianę kabli samodzielnie, to kup kable NISKOOPOROWE, MIEDZIANE. Określenie "głośnikowe" jest bardzo względne. Może się okazać, że kupisz coś, co będzie gorszej jakości niż to, co masz obecnie w replice.

 

Jeśli nie musisz, to gumkę zostaw na razie w spokoju. Cymowska gumka na początku całkiem dobrze daje radę. Z gumką jak z kablami. Masz umiejętności, kogoś kto pomoże, działaj sam. Nie masz, zamów usługę w sklepie.

 

Jeśli chodzi o akumulatory, to przy lipolach w zupełności wystarczą Ci pojemności pomiędzy 1200-1800mAh. Oczywiście możesz wpakować w stałą kolbę nawet 3000mAh, tylko po co?

 

Ładowarka do lipoli jest osiągalna już od 40-50zł, z tym że są to często jakieś chińskie wynalazki, nie polecane i mogące uszkodzić akumulator. Markowe ładowarki z balanserem to wydatek powyżej 100zł.

 

Lufa precyzyjna to dobry pomysł, na... następny sezon. Na razie ciesz się tym co masz i baw się w ASG!

Powodzenia!

K272 dzięki bardzo za pomoc. Co do wymiany samodzielnej to automatycznie odpada, bo to będzie moja pierwsza replika i nie chcę czegoś od razu popsuć więc zamówię obsługę w sklepie.

Link to post
Share on other sites

I tak, i nie.

 

Koszt zakupu kabli niskooporowych to +/- 30zł

Kabli z mosfetem +/-50zł

20-30zł różnicy to nie majątek, a znacznie poprawia się żywotność repliki, tym bardziej że Rachut wspominał o chęci zakupienia do niej lipoli.

 

Jak dla mnie mosfet jest sensowniejszy, niż np wymiana lufy na precyzyjną - w tej replice.

Link to post
Share on other sites

I tak, i nie.

 

Koszt zakupu kabli niskooporowych to +/- 30zł

Kabli z mosfetem +/-50zł

20-30zł różnicy to nie majątek, a znacznie poprawia się żywotność repliki, tym bardziej że Rachut wspominał o chęci zakupienia do niej lipoli.

 

Jak dla mnie mosfet jest sensowniejszy, niż np wymiana lufy na precyzyjną - w tej replice.

K272 właśnie myślałem nad tym żeby kupić jakieś bdb kabelki niskooporowe i do tego jakiś mosfet bdb. Jeżeli miałbym zmieniać lufę na precyzyjną to dopiero na drugi sezon. Po kupnie zamierzam zmienić kabelki na niskooporowe + mosfet, gumka hop-upu, akumulator ( Li-Po ), ładowarkę z funkcją rozładowywania akumulatora.

Link to post
Share on other sites

ja bym ci proponowal kupic dobra baterie z ladowarka oraz gumke hu. kablami sie nie martw. wg mnie jest to przerost formy nad trescia ( chyba,ze chcesz robic juz totalny tuning)

 

z proponowanych gumek hu proponuje ci:

1. gumka hu tokyo mariu ( do 380fps)

2. madbul niebieska

3. guarder biala ( do 420fps)

4. gg zielona ( borajrze do 500fps )

 

w stokach najlepiej sprawdzaja sie pierwsze 3 pozycje. ktora jest z nich leszpa - musisz poczytac i sam zdecydowac. z biegiem czasu nabierzsz doswiadczenia i bedziesz wiedziak ktora jest lepsza.

 

Bateria: ja to widze tak:

NiCd 8,4-9,2V o duzej pojemnosci ( im wicej mAh tym lepiej)

lipo 7,2V o duzej pojemnosci

 

w przypadku lipo powyzej 7.2V musisz zainstalowac mosfet, ( bez tego to ci tryby zemle ) a to wiaze sie juz z kosztami.

 

nie ma potrzeby wymieniania w takiej replice czegokolwiek z podzespolow procz tego co wymienilem. jak ci wszystko padnie i sie rozleci ,to po prostu kup nowa lepsza i porzadna repike,a gruchota sprzedaj na czesci.

 

lufa- jak natrafi ci sie okazja,ze ktos ma jakas lufe stokowa firmowa ( tm. gg, gp , kwa) to po prostu kup ja za grosz. po 100 kroc lepsza niz mosiezna slomka ktora jest stosowana w cymie.

 

 

 

Post nie wylatuje tylko ze względu na wartość merytoryczną. Taka pisownia jest niedopuszczalna.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

@Rachut

Zrobisz jak napisał johny13 i będzie git!

Szkoda przeinwestować w tej replice.

Jeśli bardzo chcesz coś zmienić, to jak było napisane powyżej:

- gumkę,

- jeśli baterię typu li-pol to do tego kable+mosfet, zwróć tylko uwagę by to był lipol o napięciu 7,4V

 

i tyle na początek.

 

Jak pobiegasz jeden sezon z tą repliką, i zdecydujesz nie zdecydujesz się na jej zmianę, bądź kupienie czegoś lepszego, to w następnym roku będziesz miał okazję zmienić lufę.

 

Ot i tyle...

Link to post
Share on other sites

@Rachut

Zrobisz jak napisał johny13 i będzie git!

Szkoda przeinwestować w tej replice.

Jeśli bardzo chcesz coś zmienić, to jak było napisane powyżej:

- gumkę,

- jeśli baterię typu li-pol to do tego kable+mosfet, zwróć tylko uwagę by to był lipol o napięciu 7,4V

 

i tyle na początek.

 

Jak pobiegasz jeden sezon z tą repliką, i zdecydujesz nie zdecydujesz się na jej zmianę, bądź kupienie czegoś lepszego, to w następnym roku będziesz miał okazję zmienić lufę.

 

Ot i tyle...

Właśnie tak zamierzam zrobić !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...