Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć

Mam pytanko do tych którzy mają replikę GF36-2 firmy GFC, czy instalowaliście w nim zestaw Bore Up od Deep Fire bądź nawet jakiś inny?

Pytam dlatego bo mam okazje kupić za dosyć niską cenę ten zestaw i chciałbym poradzić się osób które być może wstawiły w/w zestaw.

Czytałem kilka tematów na forum lecz praktycznie wszystkie dotyczyły G36c JG i mało mi pomogły. Wiem także że replika od Gunfire bazuje na replikach JG seri G ale na stronie jest napisane pogrubionym tekstem że została zastosowana nowa komora hop up (nie mam zielonego pojęcia jakiej firmy:/) a to właśnie ze stock'owymi komorami hop UP i dyszą jest problem montażu zestawu Bore Up.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Czytałem kilka tematów na forum lecz praktycznie wszystkie dotyczyły G36c JG i mało mi pomogły.

 

No to dziwne, bo w temacie o tuningu poruszone jest praktycznie wszystko, co potrzeba wiedzieć...

 

Wiem także że replika od Gunfire bazuje na replikach JG seri G

Nawet nie bazuje, to po prostu jest JG, tylko że nowa generacja.

 

ale na stronie jest napisane pogrubionym tekstem że została zastosowana nowa komora hop up (nie mam zielonego pojęcia jakiej firmy:/)

Oczywiście jest to komora firmy JG. Patrząc na zdjęcia, różni się tym, że posiada "kominek" doprowadzający kulki, który w starszych JG występował w postaci szczątkowej (i to nie w komorze, ale w gnieździe maga)

 

a to właśnie ze stock'owymi komorami hop UP i dyszą jest problem montażu zestawu Bore Up.

 

Problem jest w tym, że JG jest w standardzie TM, a wszystkie części są w standardzie CA - przez co są problemy z dobraniem odpowiedniej dyszy.

 

Czy zmieniono to w najnowszej generacji? Szczerze mówiąc wątpię. Nie mam tej repliki, więc nie stwierdzę tego na 100%, ale nie wydaje mi się to prawdopodobne. Na zdjęciach dysza wygląda na identyczną, jak w starych JG.

 

 

Zastanów się w ogóle, czy jest zresztą sens montować BU do (jak mniemam) szturmówki. Przy "normalnych" sprężynach to dużo nie daje.

 

 

Wracając jeszcze do dyszy, to jeśli kupiłbyś tego borka i dysza byłaby za krótka (stawiam właśnie, że jest), to zawsze można zamówić dorobienie odpowiedniej - na allegro jeden sklep się tym zajmuje. Bo w normalnych JG można jeszcze kombinować z dyszami od AUGa i przesuwaniem komory, ale tutaj z racji tego kominka, nie wiem, czy jest to możliwe.

Taka dorabiana dysza to nie majątek, a zawsze problem z głowy :cool:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź wiciu, lecz mam ostatnie pytanie, gdybym zamontował ten zestaw Bore Up lecz dysze wstawił bym ,,stock" to udałoby mi się uzyskać lepszą wydajność niż stockowa? Czy jest to gra nie warta świeczki?A i springa zamawiam dla tego zestawu 120m/s od CA:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...