Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mocowanie R.I.S. Delta Ring vs Free Flout


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie mocowania szyn RIS (Delta Ring, Free Flout, itp.). Które są lepsze i dlaczego? Które lepiej trzymają lufę?

Szukałem na WMASG i w google ale nie mogłem znaleźć.

Edited by Wasio50
Link to post
Share on other sites

Free float jak sama nazwa wskazuje to system pływającej lufy, czyli nie jest ona nigdzie trzymana poza mocowaniem body. Przez to jak mocno (i to bardzo) walniesz lufą to możesz ją wykrzywić, ale jak walniesz już na przykład chwytam nie ma to wtedy żadnego wpływu na lufę. Właśnie przez to ma to zastosowanie w karabinach snajperskich, ponieważ jak podpieramy karabin na dwójnogu umocowanym do chwytu chwyt pracuje osobno a lufa osobno.

Zwykły delta ring to standard w emkach, przez to w M4 masz tylko jedną długość szyn i jej nie zmienisz. Tak właściwie to delta ring jest mocowany do lufy i to lufa trzyma szyny, nie odwrotnie. Lufa też nie jest bardziej sztywna przez jego zastosowanie.

Link to post
Share on other sites

Free float jak sama nazwa wskazuje to system pływającej lufy, czyli nie jest ona nigdzie trzymana poza mocowaniem body. (...)

 

Prawidłowa polska nazwa to lufa samonośna. Poza względami estetycznymi nie widzę najmniejszego sensu stosowania tego rozwiązania w ersofcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...