Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Procedura zapłaty cła i VATu


Recommended Posts

Witam,

 

Nie zamawiałem jeszcze nic do Polski co by przychodziło z poza UE więc nie wiem jak dokładnie wygląda procedura.

 

W Irlandii po przyjściu paczki zwykle dzwonił do mnie ktoś z firmy kurierskiej mówiąc, że ma dla mnie paczkę, do zapłaty z tytułu cła i VAT'u jest tyle i tyle i że kurier będzie np. jutro więc proszę przygotwać gotówkę lub kartę kredytową.

 

Czy w Polsce wygląda to mnie więcej tak samo, czy też trzeba się pofatygować osobiście do urzędu celnego i wypełniać tonę papierów.

 

O jakie dokumenty poprosić sprzedawcę, żeby paczka jak najmniej "boleśnie" przeszła przez urząd celny? Faktura w języku angielskim wystarczy, lub np. opis na paczce o zawartości czy zawsze trzeba dostarczać tłumaczenia?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zatrzymali Ci na celnym to dostaniesz pisemko, tam będziesz miał wszystko wyjaśnione, trzeba wysłać fakturę ze sklepu i potwierdzenie wpłaty, można wysłać mailem, kilka razy tak miałem i bez problemu przeszło, żadnych tłumaczeń czy innych dupereli, kopiuj-wklej faktura i paypal/przelew.

 

Czasami jest tak że już z paczką idzie faktura od sklepu ale to nie znaczy że w tą fakturę muszą uwierzyć:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...