Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Informacje: zwalniacz zamka i Open Bolt


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się trochę o "bajerach" (o ile można to tak nazwać ) budujących wrażenie realizmu w replice.

Spotkałem się z dużą gamą replik gazowych które mają otwarty zamek. Czy terminem Open Bolt można się posługiwać przy replikach AEG?

Jeżeli replika posiada open bolt, to równocześnie oznacza,że przy zaciągnięciu dźwigni/rączki przeładowania zamek pozostanie otwarty i można go będzie zwolnić?

Czy może też wystąpić taka wersja, że zwalniacz zamka jest bezużyteczny? (tzn. trzeba trzymać cały czas dźwignie w tyle by np. wyregulować hop up)

 

Jestem laikiem, więc proszę o nasycenie mnie swoją wszechwiedzą:)

Link to post
Share on other sites

1 Open bolt występuje tylko w replikach gazowych.

2 Pociągnięcie dźwigni jest konieczne aby oddać strzał. Idetycznie jak w palnym odpowiedniku. Po prostu przeładowujesz.

3 Nie do końca rozumiem... Jeśli masz wersję z OB w komorze zamkowej po prostu jest pusto (przy odciągniętej dźwigni) nie ma tam regulacji HU.

Link to post
Share on other sites

Po pociągnięciu dźwigni odsuwa się blaszka, która zasłania komorę HU, jednocześnie imitując wyglądem prawdziwe suwadło. Dodatkowo widzę, że replika posiada działający Bolt Catch, czyli możliwość zablokowania dźwigni przeładowania/suwadła w tylnej pozycji, co ma ułatwić dostęp do komory HU. No i lans, że Bolt Catch działa ;) Jak w ostrej eMce. A przynajmniej podobnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...