Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mój kumpel ma Cm no i mamy mały problem, nie wiem co mu doradzić, bo sam nie wiele wiem w tym temacie, no więc On chce optykę, ale jaką, szyna ris jest daleko od głowy więc jakie wyjście proponujecie, eotech, jakiś ACOG ? Dodam że chłopak jest zdesperowany i chce założyć lunetę :maniak_strach: . Podajcie mi typ, jak byście byli łaskawi to i olinować też możecie xD.

Link to post
Share on other sites

Luneta? W 95% przypadków na Kałaszu to bez sensu. Długo "łapie" cel, a dystans na jakim strzelasz rzadko pozwala ją wykorzystać.

 

EOTech może być. Jak się uprze, to może do niego przystawkę powiększającą dołożyć. Osobiście używam Aimpointa Micro (i na Becie, i na P90 - bez podwyższenia), bo niższy jest już chyba tylko Docter. A im niższy kolimator, tym niższa możesz mieć sylwetkę składając się do strzału nad osłoną (np. przedpiersiem okopu). Wygodniej też się strzela leżąc, Kałasz i tak z racji konstrukcji przy leżeniu jest wysoki i niewygodny...

Link to post
Share on other sites

Ok thx ludziska, martwiło mnie to jak będzie wyglądało strzelanie, a taki , chodzi mi o sam rodzaj nie o markę.

 

Obleci, ale szału nie robi - 40mm to jest straszne krówsko (miałem...). Poszukaj w podobnym typie, ale mniejszego. 30mm będzie sensowniejszy. A jakby gdzieś był jeszcze mniejszy...

Link to post
Share on other sites

40mm to jest wielkość szkiełka , 1 przed x to przybliżenie , ten kolimator co wcześniej podałeś posiada dużo kropkę celowniczą ( co utrudnia celowanie ) oraz strasznie słabą regulacje w pionie i poziomie , ten co ja podałem jest już znośny pod tym względem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...