Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No więc ostatnio przeglądałem sobie precki w rozmiarze M16 - 509 mm. Natrafiłem na lufę gwintowaną Tanio Koba.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_49_215_217_129&products_id=1211#!prettyPhoto

Większość info o tych lufach jest dość stara, generalnie wyczytałem że lufa daje dobre skupienie, ale ten gwint polepsza osiągi do około 1J.

No ale dziś trafiłem na dość ciekawy test: http://blog.madonion.eu/?p=53

Porównanie precek. Lufa TK dała największy zasięg, mimo że zaniżała nieco fps'y. Promyk dał przyrost mocy, jednak zasięg pozostał sporo mniejszy. Testowana replika na precce promyka miała około 360 fps i 440 fps. Więc przekracza 1 J, w drugim przypadku dość sporo.

Ktoś ma te lufy? Czy faktycznie podnoszą zasięg i polepszają skupienie na tyle, żeby opłacało się ją kupić? Kosztuje ona mniej więcej tyle, co promyk, z tym, że jest niedostępna.

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites

Z wyszukiwarką to i ja do czynienia miałem, zdecydowanie bardziej wolę sobie poszukać niż pisać posty. Chyba że Ty znalazłeś coś ciekawego na temat tych luf. Nie znalazłem tam odpowiedzi na pytanie, czy te lufy się sprawdzą przy wyższych prędkościach wylotowych. Wg. większości źródeł górna granica dla tej lufy to około 1J, ale w teście w/w przeze mnie wyszło trochę inaczej.

Dlatego pytam, czy ktoś miał doświadczenia z tymi lufami, czy może potwierdzić, że się nadają/ nie nadają do replik o większej mocy itp.

Link to post
Share on other sites

Piszę zasięgając opinii z bardzo zaufanego źródła, jakim jest serwisant Poldeck. :) (pozdrowionka)

Lufy owe owszem sprawdzają się ale do 400 fps max, później przyrost zasięgu jest minimalny, za to rozrzut rośnie poważnie. Poza tym, na ile wiem lufy te są dość: "wybredne" nie wszystkie kulki się z nimi "lubią" nie każda gumka hop-up do nich pasuje itd. Złożyć z nią porządny zestaw jest trudno, ale wydają się niezłym pomysłem do replik o niskiej mocy.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam 2 takie lufy- bardzo dobre skupienie, bardzo dobry zasieg jak na taka predkosc wylotowa, bardzo duza powtarzalnosc, ale sa one idealne dla kogos kto preferuje cqb. czyli cos do ok 350-360fps. Przy 450fps kulki lataja jak bumerang. przy 350fps rezultaty sa najlepsze.

 

Czy zamienie je na jakies inne? Nie. Mam jestna w czyms co jest mi potrzebne do cqb, jedna w gaziaku. Koniec.

 

Co do gumek jakie testowalem: guarder jest ok, ale niebieska mabdulla daje jeszcze lepsze rezultaty. Biala guardera mozna uznac jaka druga opcje, z czego madbull jest pierwsza.

 

Kolesie na forach w Uk twierdza,ze majac zamontowana lufe TK 510mm maksymalny zasiego to ok 70-75m,w co jestem w stanie uwierzyc, bo z mp5 czyli z lufa o polowe krotsza trafiam w 2L butelke ustawiona w odleglosci 55.

 

Jak dex napisal uprzednio- przy wyzszych fps jest jak zwykla precka, przy malych jest bajeczna.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam 2 takie lufy- bardzo dobre skupienie, bardzo dobry zasieg jak na taka predkosc wylotowa, bardzo duza powtarzalnosc, ale sa one idealne dla kogos kto preferuje cqb. czyli cos do ok 350-360fps. Przy 450fps kulki lataja jak bumerang. przy 350fps rezultaty sa najlepsze.

 

Czy zamienie je na jakies inne? Nie. Mam jestna w czyms co jest mi potrzebne do cqb, jedna w gaziaku. Koniec.

 

Co do gumek jakie testowalem: guarder jest ok, ale niebieska mabdulla daje jeszcze lepsze rezultaty. Biala guardera mozna uznac jaka druga opcje, z czego madbull jest pierwsza.

 

Kolesie na forach w Uk twierdza,ze majac zamontowana lufe TK 510mm maksymalny zasiego to ok 70-75m,w co jestem w stanie uwierzyc, bo z mp5 czyli z lufa o polowe krotsza trafiam w 2L butelke ustawiona w odleglosci 55.

 

Jak dex napisal uprzednio- przy wyzszych fps jest jak zwykla precka, przy malych jest bajeczna.

 

 

 

Nie wiesz może czy z gumkami Systema Energy i zieloną GG też będzie współpracować odpowiednio? poza tym, czy są jakieś komory, ktore byś polecał do takiej lufy? czy moze nie jest aż tak wybredna jak piszą ? ;)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Kupiłem do swojego P90 TM lufę Tanio Koba o długości 300 mm. We wcześniej poskładanej replice była sprężyna Guarder 90 i lufa KM Head 6,03 mm - 317 mm - dawało to około 355 fps. Po zamontowaniu lufy TK oraz gumki niebieskiej Madbull'a fps spadły do 335. Bardzo jestem zadowolony jednak z dwóch faktów: powtarzalności strzałów oraz lotu samych kulek. Najlepsze wyniki miałem na kulkach 0,25 g G&G niewiele gorszy zasięg od 0,2 g ale za to praktycznie wysoką powtarzalność lotu w każdym strzale. Na 0,2g G&G - za lekkie - znosiło je znacznie i brakowało powtarzalności. Natomiast zdziwił mnie fakt rozrzutu na kulkach 0,28 g G&G czasem miały dziwną trajektorię lotu z dużym rozrzutem na prawo i lewo oraz krótszy zasięg od kulek 0,25g.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Super złota łopata, ale co tam ;) Akurat w latach 2012-2013 mnie tu nie było ;) 

Mam od 2008 roku taką lufę w M4A1 ICSa - 330 fpsów, lufa długości coś 440 mm. W życiu nie zamienię na żadną inną ;) na odległości 50-70 metrów gwarantuje trafienie w cel o wysokości 25 cm i szerokości 15 cm za każdą kulką ;) 

Nie prawda jest, że lufy są wybredne na takie czy inne kulki. Im lepsze kulki tym pewniejsze skupienie ale nie ma opcji zacięć itp, bo to nie jest lufa precyzyjna w pełni tego słowa znaczeniu odnosząc to pojecie do innych luf precyzyjnych. To "półprecka" ma większa średnice niż większość luf precyzyjnych. 

Strzelam kulkami 0,25 sporadycznie 0,28 dla mnie idealna lufa do repliki karabinka mającego strzelać do okolic 50 metrów, ale dalej też daje radę. 

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Odkopuję, wiem, ale za bardzo nie ma sensu zakładać nowego tematu.

 

Czy ktoś, kto posiada taką lufę mógłby powiedzieć mniej więcej jak jest zrobiona? To jest gwint, czy bardziej lufa rysowana? Da się określić jaki jest skok tego gwintu?

Skoro takie lufy sprawdzają się przy niskich prędkościach wylotowych i lekkich kulkach to czysto teoretycznie, gdyby by zrobić podobną lufę, ale z innym skokiem gwintu może by się wtedy nadawała do czegoś mocniejszego.

Edited by Marcus Polonus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...