Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z ogniem pojedynczym


Recommended Posts

Wymieniłem ostatnio szkielet GB, część kabli i płytkę selektora w replice HK416 JG. Replika wyposażona jest w mosfet. Od czasu tego upgrade'u ogień pojedynczy nie działa, jak należy zarówno na stockowej m120 jak i na m130 systemy. Nieprawidłowe działanie przejawia się tym, że przy pierwszym wciśnięciu spustu silnik tylko naciąga tłok, ale go nie spuszcza. Żeby oddać strzał, trzeba pociągnąć za spust drugi raz. Auto działa bez zarzutów. Czy ktoś wie, gdzie szukać problemu?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nic innego nie wymieniałeś i wszystko wygląda tak jak powinno to winne mogą być nowy szkielet albo płytka selektora, albo oba naraz. U mnie po wymianie szkieletu i płytki na Ultimate był ten sam problem, przerywacz ognia pojedynczego nie zazębiał się z kostką stykową. Po wymianie styków i spusty na Ultimate wszystko działa idealnie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nic innego nie wymieniałeś i wszystko wygląda tak jak powinno to winne mogą być nowy szkielet albo płytka selektora, albo oba naraz. U mnie po wymianie szkieletu i płytki na Ultimate był ten sam problem, przerywacz ognia pojedynczego nie zazębiał się z kostką stykową. Po wymianie styków i spusty na Ultimate wszystko działa idealnie.

 

Hehe, to chyba znalazłem problem, bo mój nowy GB to właśnie Ultimate;]

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć!

 

Mam taki sam problem jak kolega Barbus tylko w moim wypadku dotyczy on repliki RK-05 od boyi. Problem jest taki, że kiedy naciskam spust na semi to tłok się naciąga, a kiedy naciskam drugi raz następuje strzał. Wymieniłem w replice sprężynę na M120 Ultimate, która jest znacznie dłuższa niż stockowa, czy tutaj szukać przyczyny? Czy może to coś zupełnie innego?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Batka to 9,6V, stockowa co prawda, ale to wyjątkowo żywotny pakiet. Naładuję ją do pełna i jutro zobaczę, ale jeśli nie podziała to sprawdzę na stockowej sprężynie. Najwyżej nowa sprężyna pójdzie do szuflady Oczywiście jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł czym może być ta usterka spowodowana to chętnie przeczytam :)

 

Poza tym czy to problem baterii jeśli na auto strzela dobrze?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam problem ze spustem blokowanym przez przerywacz ognia. Zbyt mocne naciśnięcie spustu powoduje zblokowanie spustu i strzał nonstop. Gearbox standardowy Boyi, styki też i tenże przerywacz także. Czy wymiana sprężynki selektora na mocniejszą pomoże, czy podkładka pod śrubę mocującą przerywacz?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...