Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria i jej żywotność


Recommended Posts

Witajcie! W instrukcji do mojej repliki wyczytałem iż baterię (stockowa 9,6V 1200) należy ładować gdy karabin przestanie strzelać. Wiem że ładowanie częściowo naładowanej batki skraca jej żywotność. Jak replika przestaje strzelać, to wiem że na pewno jest w niej jeszcze energia gdyż słychać jak silnik próbuje ciągnąć. W tym celu wyjmuję silnik i rozładowywuję. I tutaj chciałem zapytać czy muszę ją rozładowywać do końca. Czy nie mogę jej ładować jak replika już nie uciągnie?

Tak jak to napisali w instrukcji. Planuję zakup ładowarki z funkcją rozładowania, ale to nie wcześniej niż 25 Czerwca. Do tego czasu jeszcze trochę zostało, a z kumplami umówiłem się na strzelanke w piątek. Proszę nie piszcie mi o rozładowaniu na lampce samochodowej, tylko czy mogę naładować ją jak troszkę zostało energii.

 

Aha i jeszcze jedno pytanie. Ze wzoru na czas (Pojemność batki/mAh ładowarki= wynik razy 1,4) wyszło mi 4 godziny ładowania, a w instrukcji podany jest czas 7 godzin. Pojemność batki: 1200 a na ładowarce są oznaczenia: Output: 9.6V 450 mA. Nie wiem wkońcu ile mam ładować do pełna.

 

Pozdrawiam Berylf

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...