Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co lepsze ,co kupić ASK204P czy CM048


Recommended Posts

Jak lubisz kałaszki, to poszukaj czegoś od Boyi, w wersji SW i z zieloną baterią. Lepszego nic nie znajdziesz, chyba, że przynajmniej podwoisz budżet.

 

Co do APS, to wcale nie jest to "g*wno", natomiast przyznać trzeba, że w porównaniu z Cymą wypada pod kilkoma względami gorzej. Gorsze jest odwzorowanie oryginału, gorszy jest gearbox, który nie ma takiego jak Cyma potencjału tuningowego, za to jest o klasę lepiej spasowany. Podobnie z korpusem - nie jest taki ładny, ale jest o wiele trwalszy. W odróżnieniu od Cymy repliki APS nie kolebią się aż tak strasznie, mają dużo solidniej dopasowane części, a do stopu, z którego wykonane są istotne elementy repliki nie dosypują kurzego nawozu, czego nie można powiedzieć o Cymie. Zaletą jest cena, ale cztery stówy za używanego (nawet dwukrotnie) APSa to trochę drogo (w sklepach można je było kupić taniej).

 

Polecane przeze mnie Boyi w wersji SW albo WS, to obecnie najlepsze repliki kałachów w cenie do tysiąca złotych. Biją na głowę Cymę pod względem spasowania, wykonania, zastosowanych materiałów (stal, a nie gównolit), gearboxa, kultury pracy no i ceny. Wiadomo, że nie są idealne, ale są naprawdę dobre, czego nie można powiedzieć o Cymie (cyma jest "dobra", a nie "naprawdę dobra" :) ).

 

Pewnie zaraz standardowo pojawi się ktoś, kto będzie mówił "Cyma nie jest wcale zła, mam 048, jestem naprawdę zadowolony". Takim odpowiem tylko, że mój sąsiad jeździ Daewoo Tico i też jest zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Jak lubisz kałaszki, to poszukaj czegoś od Boyi, w wersji SW i z zieloną baterią. Lepszego nic nie znajdziesz, chyba, że przynajmniej podwoisz budżet.

 

Co do APS, to wcale nie jest to "g*wno", natomiast przyznać trzeba, że w porównaniu z Cymą wypada pod kilkoma względami gorzej. Gorsze jest odwzorowanie oryginału, gorszy jest gearbox, który nie ma takiego jak Cyma potencjału tuningowego, za to jest o klasę lepiej spasowany. Podobnie z korpusem - nie jest taki ładny, ale jest o wiele trwalszy. W odróżnieniu od Cymy repliki APS nie kolebią się aż tak strasznie, mają dużo solidniej dopasowane części, a do stopu, z którego wykonane są istotne elementy repliki nie dosypują kurzego nawozu, czego nie można powiedzieć o Cymie. Zaletą jest cena, ale cztery stówy za używanego (nawet dwukrotnie) APSa to trochę drogo (w sklepach można je było kupić taniej).

 

Polecane przeze mnie Boyi w wersji SW albo WS, to obecnie najlepsze repliki kałachów w cenie do tysiąca złotych. Biją na głowę Cymę pod względem spasowania, wykonania, zastosowanych materiałów (stal, a nie gównolit), gearboxa, kultury pracy no i ceny. Wiadomo, że nie są idealne, ale są naprawdę dobre, czego nie można powiedzieć o Cymie (cyma jest "dobra", a nie "naprawdę dobra" :) ).

 

Pewnie zaraz standardowo pojawi się ktoś, kto będzie mówił "Cyma nie jest wcale zła, mam 048, jestem naprawdę zadowolony". Takim odpowiem tylko, że mój sąsiad jeździ Daewoo Tico i też jest zadowolony.

 

a mógłbyś mi dać linka do tych co polecasz bo ja sie na tym zbytnio nie znam naczy nie wiem gdzie ani w jakim sklepie szukać

Edited by expert12320
Link to post
Share on other sites

Na przykład:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-10s-boyi.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152196904-Replika-karabinu-szturmowego-RK-15.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152191185-RK-01-SW.html

 

To są wszystko stalowe, polecane przeze mnie repliki Boyi. Na naszym rynku pojawiają się też repliki RK-06SW (albo WS), ale teraz nie ma ich w sklepach. W stali pojawiają się Boyi o oznaczeniach RK-01, 06, 10, 12 i 15, koniecznie z dopiskiem S, SW lub WS.

Link to post
Share on other sites

Na przykład:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/rk-10s-boyi.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152196904-Replika-karabinu-szturmowego-RK-15.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152191185-RK-01-SW.html

 

To są wszystko stalowe, polecane przeze mnie repliki Boyi. Na naszym rynku pojawiają się też repliki RK-06SW (albo WS), ale teraz nie ma ich w sklepach. W stali pojawiają się Boyi o oznaczeniach RK-01, 06, 10, 12 i 15, koniecznie z dopiskiem S, SW lub WS.

 

ok thx ;D ino na nówke póki co nie mam a używanej zabardzo nie wiem gdzie bym mógł znaleść

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecam CM.040. Jak dla mnie najlepsza replika kałacha do 1000 zł. Dlaczego?

- stalowa prowadnica springa + naprawdę mocny silnik na magnesach neodymowych. Tutaj Boyi się chowa.

- w stocku lepsza kultura pracy niż Boyi. Przynajmniej w tych parunastu replikach, do których miałem dostęp.

- nieznacznie, ale jednak lepsze osiągi niż Boyi. Uprzedzając - sprawdzałem, porównywałem.

- nic nie lata luźno ani nie klekocze (w przeciwieństwie np.: do kolby CM.048)

- kolba - pomimo tego, że składana - nie ma luzów

 

No ale jakiś minusik musi być:

- naprawdę gówniana ZnAlowo - paznokciowo - ryżowa podstawa szczerbinki - z miejsca do wymiany na stalową

- strzelając na zestawowej baterii chce mi się płakać - dopiero 9,6 uwalnia moc tegoż kałaszka.

 

Co nie zmienia faktu, że repliki Boyia są również dobre, jednak moim zdaniem lepiej wziąć Cymę. Zaznaczam, że jest to jedynie moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać.

 

EDIT: No i nie trzeba się z nią dodatkowo ukrywać, by nas nie wyśmiano, jak w przypadku CM.048, w której to drewna są tak obleśno-rzygowato-neonowe, że ja chędożę...

Edited by Kola
Link to post
Share on other sites
ok thx ;D ino na nówke póki co nie mam a używanej zabardzo nie wiem gdzie bym mógł znaleść

Weź RK-01SW, jest w cenie poniżej 700zł. Nie przejmuj się krótszą lufą, to wcale nie wpływa na osiągi.

Używane repliki znajdziesz w komisie, ale kupowanie używki przez niedoświadczonego użytkownika nie jest dobrym rozwiązaniem, za to w 90% jest dobrą drogą do wtopienia kasy. Pamiętaj, że lepiej jest poczekać i dołożyć brakującą stówkę, czy dwie, niż kupić "okazję" i stracić całą odkładaną wcześniej kasę.

 

 

- stalowa prowadnica springa + naprawdę mocny silnik na magnesach neodymowych. Tutaj Boyi się chowa.

Zgodzę się, Cyma ma większy potencjał tuningowy. Z drugiej strony jeśli tuninguje się Chinola, to i tak wszystko się wymienia. Niemniej jednak w stocku nowy Boyi sprawuje się o klasę lepiej.

 

- w stocku lepsza kultura pracy niż Boyi. Przynajmniej w tych parunastu replikach, do których miałem dostęp.

Wyraźnie napisałem, że mowa o Boyi "z zieloną batką". Widać, że nie miałeś dostępu do nowych WS.

 

- nieznacznie, ale jednak lepsze osiągi niż Boyi. Uprzedzając - sprawdzałem, porównywałem.

Jak wyżej. Repliki Boyi obecnej i poprzedniej generacji dzieli potężna przepaść. O ile wcześniejsze ustępują Cymie, o tyle obecne gniotą ją pod względem celności. Fakt, że Cyma ma więcej "efpełesóf", ale co z tego, skoro sieje na lewo i prawo, a wymiana gumki niewiele daje (bo problemem jest obsada lufy).

 

- nic nie lata luźno ani nie klekocze (w przeciwieństwie np.: do kolby CM.048)

Poza lufą, co lata sobie na boki w komorze zamkowej. O ile w Boju luźna lufa oznacza niedokręconą śrubkę imbusową, o tyle w nowych Cymach oznacza to niedociśnięte nity na komorze. W domowych warunkach nie do naprawienia.

 

- kolba - pomimo tego, że składana - nie ma luzów

I odpada aż miło, bo jej obsada jest z gazowanego gównolitu. Jak nie w pierwszym roku, to zaraz potem.

 

No ale jakiś minusik musi być:

- naprawdę gówniana ZnAlowo - paznokciowo - ryżowa podstawa szczerbinki - z miejsca do wymiany na stalową

Plus podstawa muszki, kolano gazowe, szczerbinka, suwadło, ale co gorsze, również zawias kolby i obsada lufy. O ile muszki, szczerbinki i inne dupsy da się wymienić na ostre, o tyle zawiasu kolby nie da się znaleźć, podobnie jak obsady lufy. Ewentualnie u rusznikarza, ale koszt potrafi przerazić (~200zł za część). Dlatego kupując Cymę 040 z miejsca trzeba rozważyć zakup nowego korpusu ze stali. O podstawie muszki, szczerbinki, suwadle itp. też dobrze jest od razu pomyśleć. A najlepiej w ogóle odpuścić sobie Cymę i kupić od razu replikę stalową.

 

W dodatku taniej.

 

- strzelając na zestawowej baterii chce mi się płakać - dopiero 9,6 uwalnia moc tegoż kałaszka.

Co Bojec ma w stocku.

 

Co nie zmienia faktu, że repliki Boyia są również dobre, jednak moim zdaniem lepiej wziąć Cymę. Zaznaczam, że jest to jedynie moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać.

Zgodzić się trzeba, ponieważ porównujesz replikę Cymy do wcześniejszej generacji Boyi. Obecna generacja ma wszystkie elementy stalowe, lepszy gearbox, lepsze wykonanie, lepszą komorę, lepszą celność, lepsze odwzorowanie oryginału, lepsze spasowanie części, ogólnie prawie wszystko ma lepsze.

Względem Cymy ustępuje trzema rzeczami - silnikiem, który trzeba wymienić przy sprężynach powyżej 140, prowadnicą, którą trzeba wymienić przy okazji i ceną. To ostatnie wcale nie jest wadą.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...