Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dread

Użytkownik
 • Content Count

  1,483
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

6,512 profile views
 1. Czekam na zaginarkę do blachy, bo mam dość walki z plastikowymi komorami zamkowymi :)
 2. Początkowo chciałem komorę zamkową odlewać z gelcotu. Zrobiłem nawet model komory gotowy do zalania w formie, ale ostatecznie zmieniłem koncepcję na rzecz komory giętej z blachy. Jeszcze przed obróbką estetyczną, więc linie nieco krzywe, ale zaraz siadam z dremelkiem i poprawiam :) Przeniesienie spustu jest już gotowe, pozostaje jeszcze przeniesienie selektora.
 3. Komorę hopup? Przerobiona komora z AK. Komora zamkowa będzie robiona od podstaw.
 4. Na razie kijowe zdjęcie, bo światła brak :) Tyle po dniu pracy, na zdjęciu widać gdzie będzie gearbox. Konieczne będzie przedłużenie dyszy, zastanawiam się cały czas gdzie dać baterię.
 5. Odczucia wiadomo, mogą być różne, ale faktem jest, że sprężyny w replice są o wiele słabsze, niż w ostrym, bo gdyby były równie twarde, co w ostrym, to by rozwaliły kolbę. Znal jest miękki, przez co zupełnie inaczej reaguje przy składaniu i rozkładaniu. W starych egzemplarzach Beryla ostrego kolba się nie blokuje, bo dostaje się tam syf i rdza i sprężyna się blokuje, w replice kolba się nie składa, bo sprężyna jest za słaba.
 6. Rury stalowe, reszta znal i to w dodatku niedolany. Jak odkręcisz ucho zawieszenia, to masz spore szanse na zobaczenie dziury z niedolewki. Sama kolba chodzi strasznie miękko, daleko jej do oryginału pod względem odczuć. Znal dobrej jakości, ale sama technologia odlewania leży i kuleje, w środku po przepiłowaniu masa bąbli.
 7. Pełne suwadło plus CM048 równa się pęknięta obsada lufy :) Poza tym Boyi bije Cymę praktycznie wszystkim, poza silnikiem, którego potencjału na stockowych częściach i tak nie wykorzystasz.
 8. Zmodyfikowaną od AK. Gearbox w kolbie, do tego przedłużona dysza.
 9. Opracowałem ostatnio projekt wykonania od podstaw repliki FG-42 w wersji drugiej (z drewnianą kolbą). Replika oparta o gearbox v3, wykorzystująca magazynek od M14, albo od oryginału z wkładem, zależy od tego co kto lubi. Koszt wykonania takiej repliki wyniesie około 1000zł plus koszt gearboxa. Natomiast w związku z tym, że fundusze poszły na inne cele nie chcę przeinwestować i robić kolejnej repliki na ścianę, w związku z tym zakładam temat, by sprawdzić zainteresowanie projektem. Celem jest to: http://topwar.ru/uploads/posts/2012-05/1336188957_128041414539.jpg W następnej kolejno
 10. Kot nie jest na sprzedaż, a replika waży tyle co kot, około 6 kilo :)
 11. Małe malowanie, chciałem osiągnąć efekt rdzy: Na gościnnych występach z kotem :)
 12. Nie zapominaj, że oprócz samego materiału ważny jest kształt, przetłoczenia, grubość blachy itp.
 13. Być może jeden był od Giety, a drugi od MP5 :) My tu gadamy o magach do Emki.
 14. Trwałość większa będzie w plastikowym, metalowe to zwykle cienka wytłoczka wrażliwa na każde upuszczenie. Poza tym metalowy ma i tak w środku plastik, tyle, że cieńszy. Przewagą metalowego jest realizm, chyba, że kupujesz maga, który w oryginale też jest z tworzywa.
 15. Ja za coś takiego brałem dwa browary. Tyle, że najpierw się robiło taką śmieszną blaszkę, która właziła do tylnej części korpusu, żeby ustabilizować kolbę z jednoczesnym zachowaniem możliwości składania. Dopiero jak się zawias urywał, to się spawało.
×
×
 • Create New...