Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Remington 870 magpul [maruzen]


Recommended Posts

Witam oto moja strzelba przerabiana w warunkach garażowych, wzorowana na magpulowskim remingtonie 870 nighthawk (art of dynamic shotgun):

 

https://picasaweb.google.com/109588117247182325029/Remington870?authkey=Gv1sRgCMSj3uH81dv-hwE

 

Słaba jakość zdjęć robione telefonem

W replice która była m1100 Maruzena zmieniłem wewnętrzny system gazowy, dodałem wykonane ze stali prowadnice, wymieniłem chwyt coś na wzór m69 surefire zrobione własnoręcznie z szyn ris od m4 oraz forendu od repliki benelli m4.

Dodany uchwyt zawieszenia jednopunktowego, wrażliwsze części dorobione ze stali.

Przyznam szczerze ze przyczyna przeróbek była awaria repliki a raczej rozsypanie się jej mechanizmu co zmusiło mnie do przeróbki na pump action.

Replika została wskrzeszona oraz dzięki przeróbkom moc znacząco wzrosła 8 kulek 0.20 to skutecznego zasięgu (rozrzut) 25 m.Nie znam ilości fps nie było okazji zmierzyć,lecz jest zadowalająca.

Zamierzam w przyszłości zmienić zasilanie zewnętrzne na CO2 oraz wymienić wężyk gazowy na mocniejszy.

Sporo problemow miałem z replika dzięki niesamowitej wytrzymałości magicznego stopu ZnAl.

Polecam te repliki to dużo emocji ale tylko dla majsterkowiczów:)

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites

Co do HPA tez się zastanawiam ale czy nie operuje większymi wartościami ciśnień od CO2?Na zasilanie CO2 zestaw już mam obmyślony:mamba,manometr(reduktor) i jakiś adapter na 2 kapsułki lub na butle CO2.nie znam się na tym dobrze,najbardziej martwiłoby mnie to ze jest bardzo gazożerny i ma dużą przepustowość przez to ze za pociągnięciem spustu zawór otwierany jest ręcznie(nie ma tam żadnego zbijaka zaworka) i jak się zwolni spust sprężyna zamyka zawór.Prościej mówiąc jakbym trzymał spust dłużej to więcej gazu by wyleciało,jeśli naciskam normalnie to dawka gazu jest zawsze ta sama.I przez to mam wątpliwości, bo CO2 szybciej bd uciekać w tym samym czasie otwarcia zaworka niby więcej fps,dużo więcej lecz na jak długo wystarczy tej butli.

Jak ktoś jest oblatany w temacie to prosiłbym o pomoc

Link to post
Share on other sites

Mówiąc o HPA nie miałem na myśli fps'ów, tylko wg. mnie bardziej ekonomiczny system. Też oblatany nie jestem za bardzo ale fps'y przy HPA, da się regulować w całkiem szerokim spektrum. Sam kiedyś ochoczo i ambitne myślałem nad strzelbą z "łuskami przelotowymi" (tu nazwy zagranicznej dokładnie nie znam :D) i HPA. Te białe łuski robiłeś sam, są to jakieś customy? Nie wiesz czy może z ostrych 12, dało by się zrobić zamienniki?

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz racje bo hpa jako surowiec jest tanie i ma regulacje ciśnień ale są one wyższe niż w przypadku CO2 tak mi się wydaje.Chce wykorzystać zasilanie zewnętrzne właśnie dla zwiększenia ilości oddanych strzałów na jednym ładowaniu.Dla zrzucenia kosztów na obecna chwile przejdę na propan.Co do strzelb te z przelotowymi łuskami (maruzen) maja lepsze osiągi (w stocku nieznacznie) i da sie z nich więcej wycisnąć ale maja problemy ze szczelnością układu.Drugim typem sa strzelby Tanaka które zostały wycofane z produkcji bo były za realistyczne,wada były drogie,bardzo drogie shellsy ze słabymi osiągami,mam takie i przerobiłem sprężynowego shotguna tak aby działał jak strzelba właśnie tanaki (nie wiem czy opłaca się wrzucać opis tego do nowego tematu niby działa ale jest bardzo plasticzany)wiec jakbyś się kiedyś zdecydował to pod względem realizmu to Tanaka (z tymi shellsami madbula za 300 zl 5 sztuk ze speca) a jak osiągi to maruzen i to wersja 870 bo 1100 się rozsypują na green gas bardzo szybko i bd trzeba dorabiać części na własna rękę.

Shellsy białe są mojego projektu(pomysł podrzucił mi kolega z ekipy)powodem ich wykonania jest brak ich dostępności,choć ostatnio pokazały sie na redwolfie tylko ze koszt 5 to 50 zł a moich białych to 10 zl wiec nawet jak pogubię to nic takiego:)

Ostre shellsy cal. 12 są odrobinę większe i w przypadku maruzena i tanaki ze względów prawnych prawdopodobnie.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie działanie jak w ostrej brakuje tylko blokady lożą jak komora jest załadowana shellsem(chodzi o ten przycisk w ostrej przy kabłąku spustu ale dzięki temu pozwala to ćwiczyć na sucho:)a strzela ładnie na 8 kulkach do budynku idealny a na większe dystanse to lub 3 x 0.25 wtedy skupienie zadowalające, na jednej 0,25 dorównuje aegom.Gdyby nie problem gazozerności to można brać na strzelanki:)do strzelań rekreacyjno tarczowych sie nadaje:)

Odnośnie shellsow tanaki w ostrym to prawda ale tylko te madbula metalowe bo te zielone standardowe nie podchodzą.

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Dodałem kilka modów

Adapter CO2 od MANCRAFT

Adapter firmy mesa tactical w wersji leo

Kolba Vltor Emod King Arms

Chwyt z latarką

Metalowe body

http://www.fotosik.p...c0082555a9.html

http://www.fotosik.p...72a27e9967.html

http://www.fotosik.p...3dd578068f.html

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany adapterem mesa tactical- priv:)

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...