Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE AK PMC - problem ?


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie do posiadaczy WE AK PMC i osób które miały z tą repliką doczynienia. Jestem jej posiadaczem od piątku i rzuciła mi się w oczy pewna sprawa, nie wiem czy to problem w mojej replice czy ogólnie tak to rozwiązane jest, ale o co chodzi... Jak większośc wie, magazynek w AK PMC posiada 2 tryby strzelania, pierwszy taki a'la testowy, że można strzelać bez kulek w nim, a drugi działający jak oryginał, czyli strzela tylko gdy są kulki, a jak ich braknie mamy tylko "klik" i nie strzela.. proste :icon_razz: ale zastanawia mnie właśnie ten "oryginalny" tryb magazynka, otóż za każdym razem gdy wsadzę do niego kilka kulek muszę przesunąć znajdujący się w tylnej części przełącznik w dół i dopiero można strzelać, inaczej replika zachowuje się jakby magazynek był pusty. Jest to trochę dziwne ponieważ wydaje mi się iż ten przełącznik sam powinien opaść gdy wsadzę pierwszą kulkę, lecz tak się nie dzieje, zaglądałem do środka magazynka i jest tam tylko prosty mechanizm popychający, nie ma niczego co by pchnęło cały mechanizm i przełączyło ten przełącznik samoczynnie, cały mechanizm przesuwa się tylko w przypadku przełączenia na tryb testowy, w drugą stronę mechanizm już się nie przestawia, a po każdorazowym opróźnieniu magazynka przełącznik idzie w górę, potem od nowa, załaduję kulki i muszę przełącznik dać w dół, jest to szczegółnie irytujące gdy zapomnę o tej czynności i po przeładowaniu i naciśnięciu spustu jest "KLIK" - "aha.. przełącznik" - i muszę przeładować bez magazynka żeby kulka wypadła z wnętrza mechanizmu bo inaczej po drugim przeładowaniu w mechanizmie są dwie kulki :teethh:

Czy to normalne w tym magazynku jest ? Proszę o informacje.

Zamieszczam link z fotką magazynka i zaznaczonym przełącznikiem o który mi chodzi gdyby ktoś nie zrozumiał do końca http://img816.images...11521969864.jpg

Link to post
Share on other sites

Nath, posiadasz tą replikę ? czy tylko tak sądzisz ? rozkładałem magazynek już parę razy, smarowałem te dwa ruchome elementy no ale jak na moje oko to chyba inaczej działać nie będzie... ale chcę się upewnić od posiadaczy WE AK PMC czy to normalne.

Dodam jeszcze jedną fotkę podzieloną na 4 fazy magazynka:

http://img844.images.../8919/magxr.jpg

1. Magazynek bez kulek

2. Włożone dwie kulki, mechanizm się nie ruszył.

3. Ręcznie przesunąłem pierwszy element mechanizmu do pozycji w jakiej być powinien po włożeniu kulek.

4. Ręcznie przesunąłem drugi element mechanizmu.

Jak widać nie ma tam nic co by sprawiało że wkładanie kulek przesuwa cały mechanizm w pozycje "naładowany".

Oczywiście nie muszę rozbierać całego magazynku za każdym razem, te zdjęcia to tylko pokazowe mechnizmu wewnątrz, ja jedynie muszę po każdym naładowaniu kulek przesunąc 2 element przełącznikiem w dół, tak aby popchnął pierwszy element do góry i wtedy można strzelać :icon_smile:

Edited by ShapRee
Link to post
Share on other sites

Miałem tą replikę i pozbyłem się jej z prędkością błyskawicy (dzięki Bogu za 10 dni na odstąpienie od umowy). Podobny problem miałem z plasticzanym magiem od wersji UN, nie znalazłem rozwiązania, zwróciłem całość do sklepu i czekam sobie spokojnie na kałacha od KWA, który będzie już niedługo.

Link to post
Share on other sites

W sumie to nie jest problem repliki tylko samego magazynku, trzeba tylko pamiętać o tym przełączniku żeby go dawać w dół i śmiga.. nie wiem.. ogólnie replika sama w sobie jest super, kopie super, bardzo dobra celność, ogólny realizm i ten zamek który cofa się jak w prawdziwym kałachu (KWA już widzę że rozwiązanie jak u innych producentów), a może WE wypuści jakiś ulepszony magazynek do PMC, no ale cóż, jeśli ktoś posiada jeszcze tą replikę to niech da znać jak u niego z magazynkiem, bo coś czuję że na tą chwilę reklamacja nie wchodzi w grę bo odeślą mi magazynek z takim samym systemem i to samo będzie :icon_razz:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7NT51IKV3Fo

Już wszystko jasne :icon_smile: koleś mi wytłumaczył, to jest ich jakiś system który niby występuje także w prawdziwym odpowiedniku i jest także w każdej replice WE AK, po naładowaniu magazynka MUSISZ przesunąć ten przełącznik w dół inaczej broń nie będzie strzelać :icon_smile: czyli jednak to nie problem żaden, a kwestia przyzwyczajenia się i pamiętania o tym ;p

Edited by ShapRee
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...