Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolejny "przygłup" zadaje pytanie o replikę.. i nie tylko.


Recommended Posts

Ahoj.

 

Zapewne większość z was ma po dziurki w nosie odpisywanie na jedne i te same pytania, więc nie będe mydlił oczu że się znam ale co nieco się dowiedziałem. Jestem totalnym amatorem który zobaczył że kumple mają fajne pukawki i ja też chce taką mieć.. więc przechodząc do rzeczy..

 

Mam zamiar się z nimi w niedalekiej przyszłości wybrać na tkwz. "strzelankę" tylko z czym i jak. Jestem fanbojem broni krótkiej(np. desert eagle, beretta) oraz wszelkiego rodzaju snajperek - to moje typy ale nie interesuje się tym w jakimś konkretnym stopniu.

 

Ciekawi mnie to ile będe musiał w to zainwestować, tak na oko bo z tego co widziałem replika metalowa + abs czy inne mecyje to w granicach +/- 700 zł, więc jakiś tam strój to koszt 170 zł, okulary i inne dodatki więc pewnie przekrocze granice 1000 zł - tylko czy dobrze myślę?

 

Znajomy odradzał mi zakupu broni krótkiej oraz snajperki więc rozglądam się nad jakimś karabinem ale elektrycznym i najlepiej z metalu(ma być realistyczny bez żadnych dupereli). Podobno coś tam w broni się.. tiuninguje ale o tym będe czytał puźniej.

 

Podobno marka ma znaczenie więc za czyim produktem się rozglądać i w jakich sklepach mają najwiekszy wybór w ów asortymencie.

 

Pozdrawiam, Tigii ~ czekam z niecierpiwością na odpowiedź.

*spolszczyłem to i owo, specjalnie :E

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz jak najtaniej i w miarę dobrze polecam AK od CM jest wiele opcji i każda dobra ( to zależy od twojego burzetu) i Ak od boyi. Jeśli chcesz coś z rodziny giet to z JG jeśli kapkę lepszą to CM. Są też mp5 odJG i kapkę lepsze od CM. Jeśli masz duży budżet wlaśnie koło 1k możesz szukać już coś od TM. Za mundur nowy z Helikonu możesz zaplacić do 230zł i wiecej. Używke wychaczysz nawet za stówke. Google czy okulary ? To już wybór należy do ciebie. Cena w miarę przyzwoitych zmieści się w 100zł.

 

Opcja Edytuj nie działa poprawnie w 2 linijce oczywiście miało być budżetu ;)

Link to post
Share on other sites

Tigiiama, obie repliki jakie pokazałęś nie są wykonane z metalu lecz tak jak odpowiedniki ostre z twożyw sztucznych.

Osobiście nie mam dobrego zdania o tym UMP, jeśli już ten model polecam producenta G&G.

 

Poza tym radzę zajrzeć na forum, zakładka POLSKIE SKLEPY i przeglądnąć oferty kilku sklepów by mieć porównanie cenowe i wybrać sobię coś co wpadnie w oko.

 

Obawiam się żę ta "chińszczyzna" może być sporo lepsza od H&K, a jak na pierwszą replikę i kwotą do 1000 PLN myślę że nawet na miejscu.

 

Jeśli chodzi o mundury, DPM oraz FLECTARN z demobilu kosztuje około 50-70 zł za komplet, tutaj polecam allegro lub lokalne giełdy z "cichami"

Link to post
Share on other sites

Kup sobie emkę od ASG/KWA. Do tego flecktarn na allegro za 40zł~ całość, gogle/okulary - uvex ultrasonic, ess nvg, ess ice od zielonejpantery, uvex i-vo - ~50zł i śmigasz. Do tego jakbyś chciał maskę na twarz to Stalker i tyle :D

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz 700zł na replikę to polecam Ci dołożyć trochę na CA,G&P lub KA.

 

Polecił bym to samo co Cappuccio z racji tego że jest to dobra baza pod karabin wyborowy czy snajperkę :-)

Jeśli chciałbyś robić snajperkę z chińczyka to odradzam. Skończy się na tym że albo się rozleci albo będziesz musiał wymienić tyle części że złożysz nowy GB :-)

 

A co do szturmówek to sam używam : http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3790 po tuningu który kosztował około 300zł.

Osiągam 480fps co daje bajeczny zasięg który jest większy od chińskich "snajperek". Tylko trzeba używać z głową! :-)

Link to post
Share on other sites

jak chcesz realistyczne to np WE-G39K Hard Kick Gas BB

 

+ Ruch zamka nawet sporawy odrzut jak na asg

+Spora realistyczność

+Magazynki po 30 BB (zadnych po 500,1000 itd

 

- Koszty gazu

-Magazynki dodatkowe sa horrendalnie drogie (Prawie 200zł za 1)

- W zimie po prostu Green Gaz zamarza robi sie 1 wielki syf

-Trzeba dbać bardziej niż o elektryka

 

 

Koszt najtańszej repliki GBB to jakies 900zł+ 600zł na 3 magazynki zeby było łatwiej

A elektryka to jakies 400-450 za Cymiaka lub JG do kilku tyś :)

 

Sa jeszcze repliki z wyrzutnikiem łusek ale sa bardzo drogie ( widziałem 5 łusek do Kar98 za chyba 65zł) i cięzko dostepne a watpie żebys po strzelaniu szukał łusek

 

Mundur to koszt ok 100zł do ok 300zł nówka (zależy jaki wzór itp)

Kamizelka dobra to wydatek od ok. 200zł do nawet 600 (licze łądownice itp)

Plecak (zeby nie nosic wszystkiego po kieszeniach to koszt ok 200zł za nowy)

Buty to koszt spory bo ok 300zł za nowe (Desantowe) ale podobno w glanach tez sie da latac :icon_biggrin:

Okulary/google + Arafatka to jakies 100zł może wiecej

Maska ochronna( zamiennik oksów) to koszt do 200zł :icon_smile:

Kulki (zalezy ile ich na 1 manewach wystrzelasz ) to sa już groszowe sprawy 40zł max za 1kg G&G :icon_smile:

 

Wiec mniejwiecej tak to wyglada :icon_biggrin:

Edited by CarteR
Link to post
Share on other sites

Dobra jedziemy z "imprezą".

-replika http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=92_98&products_id=517 550 zł

G36 od JG w zbrojowni, wersja tuningowana, w stocku trochę średnio z osiągami, ale ten model tuningowany daje sobie radę. Możesz poszukać także giety od Cymy której recenzje znajdziesz na wmasg.pl :).

-bluza http://armyworld.pl/product-pol-2-Bluza-Wojskowa-Flecktarn-Bundeswehr-BW-ASG-Paintball.html 4 zł-10 zł

-spodnie http://armyworld.pl/product-pol-1-Spodnie-Flecktarn-Wojskowe-Bundeswehr-Bojowki-Oryginal-Demobil-.html 28 zł

-oporządzenie http://armyworld.pl/product-pol-24-Oprzyrzadowanie-Taktyczne-Bundeswehr-5-Czesci-BW-Oporzadzenie-.html 26 zł

Tutaj kilka moich słów odnośnie kamizelek i całego oporządzenia. Nie oglądaj się na początku super ultra fajnymi kamizelkami modułowymi z metką ACM bo po pierwsze- na początku i tak nie będziesz miał co wsadzić do tej kamizelki a po drugie to ACM (ładniejsza nazwa "wyprodukowano w Chinach). Kupując oporządzanie z demobilu możesz się spodziewać, że dostaniesz sprane i zużyte ładownice czy inne elementy, ale i tak będą w lepszej kondycji niż ten cały badziew z Chin. (Oporządzanie S95 daje radę). Jak się nie pomieścisz możesz także dokupić z tej strony ładny duży plecak z Bundeshwery za 59 złotych (drugi gatunek).

- co do gogli można poszukać używanych ESS http://allegro.pl/gogle-taktyczne-ess-zestaw-od-1pln-bcm-325-i2470185728.html

 

To tyle jeśli chodzi o racjonalny start. Oczywiście można tutaj w tym zestawieniu replikę wymienić na lepszą czy dowalić inne rzeczy (nakolanki, arafatki, maski, czapki, hełmy itp, ładowarka mikroprocesorowa), ale ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o umundurowanie i oporządzenie lepiej nic nie kombinować i zostać przy flecku.

 

Oczywiście to moja opinia. Warto także poczytać to na początek http://forum.wmasg.pl/topic/122641-poradnik-maniaka-v2/ Mam nadzieje, że jakoś pomogłem :).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...