Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Emka KWA i modyfikacja wizualna


Recommended Posts

Jest sporo tematów o KWA, jednak nie widziałem nic odnośnie tuningu wizualnego. Ostatnio wymieniłem baterię w mojej emce z 8,4 V na 9,6, co za tym idzie mam w akumulatorze o jedną baterię więcej i część zakrywająca baterię pod lufą nie chce się domykać. Od dłuższego czasu myślałem nad konwersją i uznałem, że właśnie teraz jest na to odpowiedni moment, dobrze by było, gdyby była w stanie pomieścić baterię 9,6 V. Nie chciałbym płacić za ten zabieg połowy ceny repliki, czy nawet więcej, więc w grę wchodzi również umieszczenie baterii np. w kolbie.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na emkowatych ale moim skromnym zdaniem masz 2 rozwiązania:

1.Kolba SF i pasujący do niej akumulator

2.Ładownica na kolbę i w niej bateria jaka ci się spodoba :D

Tylko wtedy okablowanie trzeba na tył przenieść i nie wiem czy nie potrzeba dłuższego przewodu.

 

Pozdrawiam,

Szpaku

Link to post
Share on other sites

@gecko Jeśli mówisz o tych ściankach to je ułamałem kombinerkami, bez tego nie byłoby możliwości jej wsadzenia. Batka leży, ale po zamknięciu widać, że jest drobny odstęp przy pierścieniu, przez co samo zamykanie staje się dość dużym problemem, trzeba się siłować.

@Boguśśkyrk Ładownice mnie nie przekonują.

 

Nie chcę mieć tej baterii we froncie, bo jest to niepraktyczne i głównie z tego powodu chcę ją wymienić, nie dlatego, że ta nowa kiepsko pasuje. Przecież taniej od wymiany kolby, czy konwersji wyjdzie kupienie baterii 8,4.

Co do puszki na baterię to imitacja lasera jest nawet spoko pomysłem, tyle, że nie mam do czego jej podpiąć. Ile kosztuje najtańsza opcja wprowadzenia RIS lub konwersja pasująca do tej repliki ?

Link to post
Share on other sites

@gecko Taki mam zamiar. Można kupić AN/PEQ 15 chinola za 5 dych albo taki sam 4 razy droższy.

Co do konwersji to macie jakieś konkrety, bo sam sporo szukałem i jest w czym wybierać ale nie wiem czy wszystko będzie kompatybilne i co jest najlepszym wyborem.

Edited by Edgarek
Link to post
Share on other sites

Samo łoże ma ok. 155 mm, a od muszki do końca lufy w przybliżeniu 215 mm. U mnie muszka jest trójkątem prostokątnym, jak w stockowych emkach, a po konwersji chyba będzie to słabo wyglądało, trzeba ją wymienić na taką składaną. Problem w tym, że po zdjęciu osłon (łoża) nad lufą widać srebrny pręcik biegnący przez całą jej długość i kończący się na pierścieniu muszki. Nie wiem czy nie wchodzi on do jej wnętrza i uniemożliwia zdjęcie ? Mogę podesłać zdjęcia jeśli nie wiecie o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...