Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TAG Marine Gladiator Chest Rig


Recommended Posts

Witam

Czy mogę prosić o opinie osób które używały chest rig pokroju TAG Marine Gladiator Chest Rig.

59.jpg

Interesują mnie szczególnie wady które można by wyeliminować, prawdopodobnie będę chciał zlecić uszycie takiego chest'a krawcowi więc nie powinno być problemów z korektami.

Na ten moment prawdopodobnie zmniejszę ilość miejsca na ładownice do 4 (będę używał mid'ów po 120BB) i poszerzę panele boczne oraz zastanawiam się nad możliwością odpinania camel’a.

Link to post
Share on other sites

To czest na 18 komórek, więc raczej z tych większych. Ma prawie 70 cm długości, weź to pod uwagę. O ile pamiętam i widzę na zdjęciu camel jest odpinany. Wielkie klamry przez szerokie taśmy mi nie odpowiadają ale to kwestia gustu. Przy zastosowaniu panelu piersiowego przednie klamry tracą sens i można je wywalić. Dla mnie główną wadą tego konkretnego modelu jest wszycie klamer z tyłu. Są super jeśli chodzi o regulację, bo można to wygodnie zrobić samemu. Ale jeśli wyjdą na plecy to zakładanie i ściąganie czesta może przypominać ćwiczenie jogi.

Link to post
Share on other sites

Głównym powodem szukania takiego oporządzenia są odbite żebra (używam pasoszelek BW i niestety podwójnych ładownic G36 które są jednak dosyć grube i trudno w nich się leży). Co do panelu piersiowego raczej nie widzę go w mojej opcji chesta, chce mieś jak najbardziej przewiewny system, jedyny opis jaki znalazłem to ten, niestety nie ma w nim nic o odpinanym camelu (zdjęć również nie znalazłem z pustymi plecami).

Z podobnych rozwiązań znalazłem jeszcze Commando Recon by Blackhawk

Link to post
Share on other sites

To widać na zdjęciu które podałeś. Dwa regulatory na szelkach, w które wplecione są taśmy z camela i rękaw na plecach camela przez który przechodzi dolna taśma. Tyle, że fakty cznie nie da się go bez camela używać. Wymaga to zmiany szelek, jak widać na tym zdjęciu http://farm8.staticflickr.com/7131/7591293686_9ab5e43267_z.jpg i wszycia górnych taśm z tyłu pod kątem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...