Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy kontakt z asg. Jaki pistolet wybrać?


Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum i w środowisku asg, wiec jak sie pewnie domyślacie nie mam o tym większego pojęcia i chciałem się trochę poradzić. Kiedyś mój brat cioteczny dał mi postrzelać z repliki M4, jednak wtedy jeszcze całkowicie mnie to nie interesowało. Sprawy nabrały innego obrotu dopiero niedawno. Otóż chciałbym kupić coś na początek, na razie nie planuje żadnych poważniejszych zabaw z replikami, więc byłoby to raczej rekreacyjne i dla satysfakcji posiadania, a w niedalekiej przyszlości może pomyślimy :icon_smile:. Chciałbym zacząć od jakiegoś od pistoletu. Mogę na to przeznaczyć do 450zł i najlepiej by było, gdyby była to replika w całości z metalu i zasilana gazem. I tu rodzi sie moje pytanie. Przeglądalem wiele w internecie, i stwierdziłem że najbardziej pasowałaby mi replika Sig Sauera P226. Znalazłem wiele ofert tego modelu od firmy KJW z blow backiem, lecz zdania na jej temat są podzielone. Jedni mówią, że pistolet jest świetnie i realistycznie wykonany, dość dobrze wyważony, idealnie lezy w dłoni, a jego parametry takie jak celność, zasięg są zadowalające, a nawet zaskakująco dobre, a inni że ta firma to totalne dno, wykonanie poraża tandetą i brakiem profesjonalizmu i lepiej się w to nie pchać. Czy to naprawdę tak tragiczny sprzęt? Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nigdy nie mialem z tym do czynienia, i w mojej opinii pistolet z takiej półki cenowej powinien być wystarczająco albo nawet i nadto dobrą repliką, a osoby oceniające go tak nisko z pewnością miały do czynienia z dużo droższymi, poważniejszymi i profesjonalnymi zabawkami. Dodam też, że nie użytkowałbym go jakos specjalnie brutalnie czy w wybitnie niesprzyjających warunkach. Dlatego bardzo prosiłbym o obiektywną ocenę tego pistoletu, ew co można kupić w zamian?

Link to post
Share on other sites
(...) Chciałbym zacząć od jakiegoś od pistoletu.(...)

 

Błąd. Przygody z ASG nie zaczynaj od repliki pistoletu, to replika boczna, zapasowa, nie zda egzaminu jako główna. Znam wielu maniaków ASG, którzy w ogóle nie mają replik pistoletów.

Z całą odpowiedzialnością, jeśli chcesz zacząć bawić się w ASG, kup replikę pistoletu maszynowego, lub karabinu. W Twoim budżecie mieści się nie najgorszej jakości http://zbrojownia.li...products_id=463, a niewiele ten budżet przekracza http://zbrojownia.li...roducts_id=872.

Obydwie te repliki od kilku lat (2-4) posiadamy w kilku egzemplarzach i użytkujemy bezawaryjnie w naszej ekipie.

 

Ps

A może Glock 17 od KWA ?
Zlituj się... :sciana: Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała, chłopak napisał, że na razie nie będzie chodził na strzelanki, a jedynie rekreacyjnie strzelał.

 

Otóż chciałbym kupić coś na początek, na razie nie planuje żadnych poważniejszych zabaw z replikami, więc byłoby to raczej rekreacyjne i dla satysfakcji posiadania, a w niedalekiej przyszlości może pomyślimy :icon_smile:

 

Jeśli jednak coś źle zrozumiałem, to w pełni popieram Powałę i osobiście - nawet na początek, nawet do strzelania do puszek czy tarcz - większą frajdę da to MP5. :icon_wink:

Edited by dade
Link to post
Share on other sites

No właśnie słyszałem,że pistolety to raczej jako broń boczna, jednak nie myślałem wcześniej o zakupie czegoś większego. Czyli z pistoletów lepiej zrezygnować...Powała i badii8 całkiem fajne te propozycje. Z pewnością to rozpatrze

dade tak jak mówisz, nie chcialem narazie zaczynać z tym na poważnie, jednak sam juz nie wiem. Napewno macie w tym więcej doświadczenia więc warto was posłuchać

Edited by rusałek
Link to post
Share on other sites

Powała dobrze prawi, nawet jeśli będziesz strzelać do puszek, to o wiele większa frajdę daje pociągnięcie zdrową serią. Strzelać pojedynczo to można wiatrówką, natomiast niewątpliwą przewagą airsoftu, również w strzelaniach rekreacyjnych jest seria. Kup coś elektrycznego, długiego (w sensie dłuższego niż pistolet, MP5, czy inna krótka replika też się sprawdzi), pobaw się tym, potem myśl o pistolecie.

Link to post
Share on other sites

badii8 ja juz wiem że mi się to podoba :icon_biggrin: Miałem okazję postrzelać jeszcze z beretty m92, o czym zapomniałem wspomnieć i podobało mi się. Mimo to widzę, że źle chciałem zacząć przygodę z asg :icon_biggrin: lecz jakoś tak mam sentyment do pistoletów. Tak jak mówiłem, byłaby to raczej rozrywka od święta..tzn..no może nie od święta, ale na pewno nie z takim zaangażowaniem i podejściem maniaka airsoftu :icon_biggrin: Jak wspomniał dade przynajmniej na początku nie byłoby mowy o strzelankach. Nie mniej jednak sam sprzęt traktowałbym poważnie, nie jak zabawkę. W przyszłości, kiedy już znajdę trochę więcej czasu na zabawy z drużynowe itd, na pewno zaopatrzyłbym się coś co posłużyłoby za pełnoprawną broń główną, a pistolet do tej pory używany jako "odstresowajka" i zaczątek małej kolekcji odszedłby na dalszy plan, a jego miejsce na stałe zajełaby broń proponowana w postach wyżej. Dlatego chciałbym sie coś dowiedzieć o tym modelu od kogoś, kto byłby w stanie ocenić jego np awaryjność, co wcale nie wyklucza opcji, że kupię właśnie karabin, bo może faktycznie popełniłbym błąd inwestując w pistolet...sam nie wiem, z jednej strony troche się lubuje w broni krótkiej, z 2 chciałbym byc zadowolony z dokonanego zakupu. Strzelałem i z tego i z tego i oba niby podobały mi się tak samo, biorąc pod uwagę ich różne przeznaczenie..a co do tego siga i kjw, pomijając kwestie doboru repliki na poczatek, to ogólnie bardziej byście polecali czy odradzali? Oczywiście jak na pistolet w tej cenie

Edited by rusałek
Link to post
Share on other sites

Ja sam mam zamiar kupić tego Glocka Elektrycznego od Cymy (dokładnie CM.030,jest na taiwangunie bodajże), jest bardzo tani, nie spotkałem się nigdy z negatywną opinią, no i możesz się serią w nim pobawić! :D I jeszcze zostanie Ci 250zł na coś poważniejszego, czyli broń główną, którą kupisz z biegiem czasu jak mówisz.

Link to post
Share on other sites

Ja sam mam zamiar kupić tego Glocka Elektrycznego od Cymy (dokładnie CM.030,jest na taiwangunie bodajże), jest bardzo tani, nie spotkałem się nigdy z negatywną opinią, no i możesz się serią w nim pobawić! :icon_biggrin: I jeszcze zostanie Ci 250zł na coś poważniejszego, czyli broń główną, którą kupisz z biegiem czasu jak mówisz.

o..no to nawet niezła opcja by była
Link to post
Share on other sites

No co do BB to też jestem tego zdania. Dobra...coś będę kombinował. Muszę się przespać z decyzją czy pistolet czy karabin, chociaż bardziej się skłaniam ku pistoletowi. G18C też by mi odpowiadał w sumie. KP-05 ma niezłą wagę z tego co widze

Edited by rusałek
Link to post
Share on other sites
o tak..w nim się zauroczyłem. Głównie dlatego nie wiem co wybrać. w tym momencie rozważam jeszcze http://zbrojownia.li...roducts_id=872.. Powała go zaproponował, troche o nim poczytałem musze przyznać ze jak dla mnie to całkiem ciekawy sprzęt. Trochę mnie też przekonuje możliwość sypnięcia serią.. Edited by rusałek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...