Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ak 47 Składak problem z trybami ognia


Recommended Posts

Podepne się pod pytanie. Mam Cm 028. Żadnych modyfikacji oprócz zmiany gumki HU nie robiono. Nie ważne jaki tryb ognia wybiorę karabin strzela serią. Dodatkowo replika jest zabezpieczona tylko gdy selektor jest ustawiony maksymalnie do góry (wystarczy przesunąć go o jakieś 2, 3 miimetry w dół by odbezpieczyć replikę) - wydaje mi się, że kiedyś tak nie było i trzeba było mocniej przestawić selektor by replikę odbezpieczyć. Problem z zabezpieczeniem nie boli mnie aż tak bardzo jak brak ognia pojedyńczego (czasami gdy strzelamy w budynkach wprowadzamy ograniczenie - nie można strzelać seriami). Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie poczytam i w miarę możliwości wprowadzę w życie. Dodam, że repliki nie rozbierałem i nie zaglądałem do środka.

Link to post
Share on other sites

Moje propozycje są trzy:

1) element na łączniku styków za który chwyta przerywacz zużył się i przerywacz nie wyciąga łącznika ze styków

2) przerywacz został wytarty przez zębatkę tłokową i zmniejszył się zakres jego pracy, przez co nie rozłącza łącznika ze styków

3) mógł też wytrzeć się jajowaty kołek na spodzie zębatki tłokowej, który normalnie trze o przerywacz w trybie semi.

 

@ maop - przerywacz dokręczasz maksymalnie tak jak Ci GB na to pozwala, a i tak będzie mieć luz.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...