Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PMAG ACM (foto story)


Recommended Posts

Witam,

Ostatnimi czasy skuszony ceną, wyglądem i lansem Pmaga30 produkcji AllChinaMade

http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-mid-cap/polimerowy-magazynek-na-120-kulek-do-serii-m4-black-acm.html

Postanowiłem zakupić kilka sztuk.

 

SDC11905.JPG

 

Magi ogólnie prezentują się ładnie.

Posiadają kilka " smaczków":

SDC11908.JPG

 

SDC11909.JPG

 

SDC11911.JPG

 

SDC11910.JPG

 

Zachęcony niezwłocznie postanowiłem je zamocować w karabinie i sprawdzić jak się wszystko razem prezentuje - cud, miód, malina.

SDC11921.JPG

 

Nawet nie przeszkadzały mi delikatne nalewki plastiku na łączeniach, np:

SDC11912.JPG

Magazynek wkłada się ciężko (ale i siedzi solidnie)

Niestety czar prysł gdy tylko załadowałem kilka kulek i chciałem oddać strzał... SDC11918.JPG

Po chwili przypomniałem sobie, że było wspomniane w sklepie, iż mogą DELIKATNIE nie pasować do niektórych replik, niestety, to DELIKATNIE u mnie wygląda mniej więcej tak:

SDC11920.JPG

Niestety, wszystkie porady zamieszczone przez sklep dystrybuujący w moim przypadku okazały się nieprzydatne.

Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że jedynym rozwiązaniem jest ścięcie wystającej części :(

SDC11923.JPG

Ażeby wyglądało to tak:

SDC11924.JPG

Niestety na chwilę obecną nie wygląda to zbyt estetycznie, ale pracuję nad tym. Cel jednak został osiągnięty:

SDC11926.JPG

Mag teraz działa bez zarzutu. Niestety delikatnie stracił na urodzie, ale po podłączeniu do repliki defekt jest niewidoczny.

 

"Nie ma rzeczy źle zrobionych, są tylko nie pasujące do siebie" ;)

Link to post
Share on other sites

Magi były równierz sprawdzane w kilku innych replikach, m.in. rodziny m4 pj, boyi. Nie mniej jednak wydaje mi się że nie ma różnicy (w replikach) w gnieździe magazynka - ale to tylko moje przypuszczenia.

Edited by Bezim
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Więc to jest tak jak z Prawdziwymi magazynkami od MAGPULa PMAGi 5.56 są stworzone/dedykowane do AR-15 ze względu na swój kształt nie są tak uniwersalne jak STANGi. Magpul PMAG nie pasuje między innymi do HK 416, brytyjskiego SA-80, i zapewne jeszcze kilku które stworzone zostały by być zasilane stangami a mają inny kształt magazynka. Magpul się poprawił i stworzył EMAGi.

 

http://store.magpul.com/product/MAG241/2

 

Bezim: Dzięki za wstawkę dzięki twoim zdjęciom mogłem się lepiej im przyjrzeć i zachciało mi się je mieć. :icon_razz2:

Jestem zainteresowany tymi magazynkami i chętnie przeczytam opinie użytkowników. Napiszcie chłopaki jak działają z kingarmsami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zakupiłem sześć tych magazynków jakość kiepska nawet jak na chińskie produkty ASG, znacznie poniżej moich oczekiwań,od razu wiadomo że to jedne z najtańszych magazynków do eMki. Największa wada to fakt że ledwo da się je wepchnąć do gniazda magazynka i nie zatrzaskują się tam. Sprawdziłem w dwóch replikach King Arms'a.

Bez piłowania nie obejdzie się. Mimo wszystko zamierzam je doprowadzić do użyteczności. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak działają czy podają wszystkie kulki jak trzeba.

 

Tu zdjęcie porównawcze, od lewej

''''''''''''''''''' 75rd green lebel ''''''''''' 120rd PTS '''''''''' ACM PMag '''''''''' Beta Project ''''''''''''''''''''''''''''''''''

18112012485.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Walczyłem wczoraj z sześcioma magazynkami. Trik ze strony krakmana + piłowanie zewnętrznej skorupy i okna zatrzasku. żeby to chciało wejść do KA. Miałam na stole replikę troya (standardowy lower reciever) i wszystko ładnie poszło. Gdy skończyłem chciałem sprawdzić jak pasują do LaRue i nie pasują jeszcze więcej piłowania mnie czeka.

 

Zacząłem tez formatować magazynki i niestety tną się, dopiero gdy je lekko zcisne to wysypują kulki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Chyba nikt się nie obrazi jak lekko odkopię.

Chciałbym się dowiedzieć nieco na temat materiału z którego został wykonany pmag acm. Czy jest on w miarę solidny gruby, czy typowy dla chińskich produktów ?

Moje pytanie wzięło się stąd że magazynki ze mną lekko nie mają- metalowe ciągle się wgniatają, i chcę przerzucić się na polimerowe.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jako że używam PMAGów ACM, konkretnie midów, pozwolę sobie odpowiedzieć. Są raczej wytrzymałe, nie wiem jaki to rodzaj polimeru/plastiku ale są dość odporne na uszkodzenia. Sam magazynek składa się z dwóch części: pierwsza to wewnętrzny mechanizm magazynka, u mnie wraz z imitacją nabojów, którą widać przez okienko na obudowie, druga to właśnie dość solidna obudowa, która jest na tyle mocna, by chronić wnętrze i jednocześnie na tyle miękka, by amortyzować wstrząsy np. przy upadku. Całość jest rozsuwana i demontowana na dwie części, co ma znaczenie przy dopracowywaniu magazynków do własnych potrzeb (nie daj się zwieść, trzeba je dokładnie przerobić wewnątrz). Ale jeśli chodzi o wytrzymałość to kiedy ćwiczę przeładowania a'la Magpul to rzucam nimi po całej okolicy i żaden jeszcze nie doznał uszczerbku.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sposób przeładowania z filmu "Art of the tactical Carbine" spowodował uszczerbek na zdrowiu moich magów.

Jeszcze pytanie a propos przerabiania. Według tego co jest na stronie krakmana powinno się wypiłować elementy odpowiedzialne za osadzenie bebeszków magazynka w skorupie. Domyślam się że po takiej przeróbce wewnętrzny mechanizm nie ma żadnego punktu zaczepienia. Da się to ustabilizować jakąś metodą która umożliwi rozbieranie magazynka, a jednocześnie da komfort używania, czy pozostaje tylko klej ?

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że po takiej przeróbce wewnętrzny mechanizm nie ma żadnego punktu zaczepienia. Da się to ustabilizować jakąś metodą która umożliwi rozbieranie magazynka, a jednocześnie da komfort używania, czy pozostaje tylko klej ?

Zastosowałem owy sposób i nie doświadczyłem destabilizacji mechanizmów wewnętrznych. Tak więc drogi Watsonie twoje obawy są przedwczesne.

Link to post
Share on other sites

W żadnym wypadku klej! Jak się magazynek zabrudzi albo coś się w nim zablokuje to musisz go rozebrać i wyczyścić, w tym celu musisz zaś zdjąć rzeczoną skorupę. Wystarczy jeśli pod spód maga podłożysz np. kawałek tektury albo plastiku odpowiedniej grubości, wewnętrzna część magazynka się podniesie i nie będzie problemu. Musisz zobaczyć czy obie części są ze sobą odpowiednio zespojone, jeśli nie - kombinuj.

 

A pisząc o wewnętrznej przeróbce miałem na myśli wnętrze maga, czyli prowadnicę kulek i sprężynę. Trzeba nieco podszlifować kilka elementów, może się bowiem zdarzyć tak jak mi, że magi będę podawać na jednym karabinie, na drugim zaś już nie.

Link to post
Share on other sites

Dotarły do mnie pmagi, i oczywiście nie pasowały ^^ (body KA).

Przeróbka to rzeczywiście chwila i można ją zrobić nie ujmując walorów estetycznych. Ponadto można je znacznie poprawić przy pomocy ostrego noża i małego pilniczka- stoczyć nierówny bój z nadlewkami.

Faktycznie jak się okazało, po zeszlifowaniu części wskazanych na stronie krakmana mechanizm magazynka po włożeniu pod niego materiału, jest w stanie wypaść drugą stroną.

Z pomocą przyszło kilka warstw taśmy izolacyjnej. I wszystko trzyma się jak należy ^^.

Jedyne moje zastrzeżenie to marnej jakości atrapy pocisków, ich kolor przypomina mi tanie chińskie zabawki z bazaru, ale z daleka nie jest tak źle : P

Jak na razie podają wzorowo, ale zobaczymy po dłuższej eksploatacji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem 6 takich PMAGów na azteko razem z adapterem magów battleaxe do giety i oczywiście magi nie podają..

Podawana jest mniej więcej co 5-6 kulka, najpierw w ogóle nie chciały wejść do giety ani 3 innych emek, musiałem trochę spiłować maga z zewnątrz i wchodzą. Z tego co widzę to nie ma ich już w ofercie taiwangun więc i opis modyfikacji aby zaczęły podawać także przepadł.

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mógł wytłumaczyć co należy zrobić.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem 6 takich PMAGów na azteko razem z adapterem magów battleaxe do giety i oczywiście magi nie podają..

Podawana jest mniej więcej co 5-6 kulka, najpierw w ogóle nie chciały wejść do giety ani 3 innych emek, musiałem trochę spiłować maga z zewnątrz i wchodzą. Z tego co widzę to nie ma ich już w ofercie taiwangun więc i opis modyfikacji aby zaczęły podawać także przepadł.

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mógł wytłumaczyć co należy zrobić.

 

A adapter Batlleaxa przerabiałeś ? Z tego co kojarzę to w adapterze do giety firmy Battleaxe trzeba poszerzyć kanał, bo się kulasy zacinają. To może być przyczyną złego podawania.

Link to post
Share on other sites

Ja mam długiego mida i nawet nie mogę go naładować do końca, wchodzi może 30/40 kulek.

 

Edit:

W jednym z magów zmieniłem sprężynkę na tą z mida do G36 i mimo, że jest sporo dłuższa to mogę załadować do maga więcej kulek, nadal jednak mag nie podaje w ogóle. Rozebrałem go i w środku nie ma żadnych nadlewek itd, wszystko wygląda dobrze.

Z kolei inny mag podaje już perfekcyjnie.

Link to post
Share on other sites

Musisz podnieść wewnętrzną część maga do góry, tak żeby góra była równo z obudową, a nie niżej jak jest fabrycznie. Mam jeden taki mag i po tej operacji podaje świetnie w M4 od ICS, okazało się, że komora nie do końca wciskała ten ząbek od blokowania kulek. Trzeba tam pogłębić to prostokątne nacięcie w dolnej części z przodu oraz trochę spiłować(bądź jakoś odrobinę odciąć) takie dwie "prowadnice" z lewej i prawej w tylnej wewnętrznej części skorupy magazynka. Dalej podkładasz jakieś papierki i wsuwasz tą "osłonkę"

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem 6 tych magazynków i musiałem lekko oszlifować żeby pasowały do KA jak już pasowały postanowiłem je uformować i wtedy wyszło na jaw że wszystkie się tną generalnie kasa wyrzucona w błoto nie warte czasu im poświęconego, nie chce mi się nad nimi więcej czasu tracić i skończyło się że zalegają w szafie,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...