Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 GBB WE


Recommended Posts

Siemanko,

Jestem nowy i potrzebuje szybkiej odpowiedzi - czy polecacie karabinek HK416 GBB firmy WE?

W komplecie z magazynkiem co2. Jeśli wiecie coś więcej na jego temat to za każdą informacje będę wdzięczny.

 

dodatkowo chciałbym wiedzieć czy bardziej opłaca się używać magazynków co2 czy GG, ile średnio magazynków można wystrzelic na jednej kapsule/jedynm uzupełnieniu gazem i co jest bardziej wydajne.

 

liczę na waszą pomoc!

 

pzdr

A to the X

Link to post
Share on other sites

Nie polecam, miałem SCARa GBB od WE i było wiele problemów. tuning wyszedł drugą cenę repliki. Najwięcej informacji znajdziesz w temacie o M4A1 WE (ten sam bebech co HK), ten temat jest już od dawna na forum i ma bardzo wiele stron.

 

Jeśli jesteś nowy w świecie AS to kupuj replikę elektryczną.Od 800 zł masz fajne Mki od Airsoft Evolution, za około 1100 zł jest Bolt z BlowBackiem, że już o KWA z pancernym wnętrzem nie wspomnę. Ogólnie w tej cenie znajdziesz wiele dobrych replik, w tym HK.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a mógłybyś sprecyzować jakie były z nim problemy?

Ja mam możliwość kupienia go za niespełna 650pln dlatego bardzo poważnie się nad tym zastanawiam.

Karabinek ma ponad 450< fps więc tuningu raczej nie planuje.

 

Jestem nowy na forum i jeszcze nie do końca je ogarniam. W świecie AS zabawe zacząłem ok 2 lata temu z M4A1 AEG ale o gazowych giwerach mało wiem dlatego postanowiłem tutaj zapytać.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie największym problemem było niepewne działanie, czyli spadki mocy, syfony. Wszystko niby "normalne" dla replik gazowych, ale było tego więcej i po prostu denerwowało. Zapomnij o strzelaniu dłuższymi seriami, po około 9 strzałach zawór zaczyna zamarzać i lipton. Dodatkowo cena magazynków to horror-około 150 zł za sztukę, tak więc cena repliki wcale nie powinna być argumentem, tym bardziej, że magi to realcapy więc jeden czy dwa to raczej mało. Idąc dalej tym tropem, magazynki trudno doszczelnić, a problemy ze szczelnością ma co drugi. ustawienie HU to także problem, bo raz, że musisz rozłożyć replikę, a dwa, że HU działa mocno umownie.

 

Przedmówca wspomniał o wymianie części. Te są drogie i nie wszystkie są dostępne w kraju (nie jestem w stanie wymienić Ci tych, które mogą pójść, bo w sumie każda może). Poza tym, gdy wymieniasz, licz się z tym, że musisz kupić coś lepszego niż miałeś (RA-Tech), bo standardowe komponenty to średnia jakość.

 

Dodam jednak, aby być szczerym, że replika cieszy realizmem działania i kopem, którego na bank nie znajdziesz w elektryku. Wymaga w zamian wkładu finansowego i mocnego dbania o nią, także jeśli nie straszne Ci mechaniczne problemy i cena magazynków... bierz. Może trafisz dobrze i będziesz mocno zadowolony, to loteria :icon_smile: Pytałeś o magi, ja brałbym CO2, miałem z nimi mało problemów, a i kop lepszy :icon_razz: Gdy zamontujesz dysze z możliwością regulacji mocy, problem "zbyt wielkich fpsów" masz z głowy.

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :))

napisałeś, że niektóre części nie są dostępne na polskim rynku. orientujesz się może czy zawory do magazynków dostane w jakimś airsoftowym sklepie czy raczej szanse na to są znikome?

Link to post
Share on other sites

a mógłbyś mi jeszcze powiedzieć któe części zużywają sie najszybciej? i o jakim okresie czasu mówimy?

wiem, że to jest zależne od użytkowania ale tak pi razy oko. podczas normalnego użytkowania w sezonie od kilku do kilkunastu razy w roku.

Link to post
Share on other sites

Jak jestes nowy nie kupuj replik GBB (Te repliki sa głównie polecane dla kolekjonerow i serwisantów). Z GBB Postrzelasz tylko późna wiosna,lato,Wczesna jesien. A potem co? Replika na szafe.Kup dobrego Elektyka i ciesz sie nim przez cały rok.Koszt magazynków porażka 150zł+ za 1. Czyli trzeba kupic ich nim 5-6 żeby był wgl jakis sens.Dolicz koszty gazu+ serwisowania bo zakładam że sam tego nie zrobisz. To chyba tyle z mojej strony. Pozdrawiam CarteR

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...